Tratamente naturiste pt cancer cu metastaze?

Tratamente naturiste pt cancer cu metastaze? | Autor: klavier

Link direct la acest mesaj

Buna!

Am o prietena care are cancer la san si la coloana, cu metastaze. A facut aproape un an de chemoterapie fara a putea opri evolutia bolii.

Stiti cumva un caz asemanator care a urmat cu succes un tratament naturist, si ce fel de tratament?

Ce parere aveti de Favisan?

Citisem in Formula AS despre o maicuta Violeta, care trateaza cancer si tot felul de alte boli grave ( http://www.formula-as.ro/articolprint.php?id=115 ), dar nu mai locuieste in acel sat si nu am reusit sa aflu unde este de gasit.

Ma poate ajuta cineva cu o informatie?

Multumesc frumos,

Adriana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

quote:
Initial creeata de klavier

Buna!

Am o prietena care are cancer la san si la coloana, cu metastaze. A facut aproape un an de chemoterapie fara a putea opri evolutia bolii.

Stiti cumva un caz asemanator care a urmat cu succes un tratament naturist, si ce fel de tratament?

Ce parere aveti de Favisan?

Citisem in Formula AS despre o maicuta Violeta, care trateaza cancer si tot felul de alte boli grave ( http://www.formula-as.ro/articolprint.php?id=115 ), dar nu mai locuieste in acel sat si nu am reusit sa aflu unde este de gasit.

Ma poate ajuta cineva cu o informatie?

Multumesc frumos,

Adriana



Stiu despre produsele Forever Living Products ca ar fi foarte bune si ajuta la tratarea cancerului.
Dar intra la "Clinica virtuala" si vei gasi un topic, "remedii pt. metastaze". Acolo gasesti mai multe informatii. Sper sa-ti fie de folos. Multa sanatate prietenei tale.

Criss si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacangur spune:

Am o vecina care lucreaza ca asistenta la Oncologie (Cluj) si mi-a spus ca multor pacienti le-au folosit produsele de la Forever, mai ales pt. ca le-a crescut imunitatea.
In pliantul de la ei am citit si eu cum actioneaza produsele asupra celulelor canceroase, dar e vorba de o actiune sinergica a mai multor produse, care "lupta pe mai multe fronturi". Nu au contraindicatii, sunt 100% naturale si nu fac rau! Apiterapia e si ea de folos in astfel de cazuri. Puteti lua legatura cu prof. Stangaciu (apitherapy.com)pt. recomandari.
Asta nu inseamna ca vindecarea e garantata 100% din pacate. Numai Dumnezeu poate face asta...
Depinde si de starea ei sufleteasca, de credinta ei, de vointa...
Daca vrei, iti pot spune mai multe despre produsele de la Forever. PAna atunci ii doresc din suflet insanatosire grabnica prietenei tale si nadejdea ca Dumnezeu o va ajuta.

http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311 Haideti sa facem ceva pt. COPIII ABANDONATI!!! Validarea semnaturii in email e ESENTIALA! Multumim:)

mamica fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Si eu am auzit mai multe persoane care au folosit gelul de la Forevar si ca ar fi facut minuni. Acum cat de mari sunt aceste minuni...Dar cred ca merita incercat.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze diverse
Botez Rares 7-8 luni Litoral 2007

Mergi la inceput
Mergi la inceput