Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (228)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

http://www.dropshots.com/toanca

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Denisa sper din suflet sa te pui pe picioare de luni. pana atunci...distractie la cabana.
Moni pai am fost cu Eximtur, 1450 euro pt. 2 pers., la Lara Antalya, Delphin palace.
dar am auzit ca ag. din Ungaria aveau cu 500 euro mai ieftin, in aceeasi perioada si la acelasi hotel, doar ca se pleca din Budapesta.
In prima vizita la Szeged vom intra intr-o ag. sa ne interesam, caci nu se poate asa. la noi e hotie pe fata.
Oricum hotelul e pus la punct pt. copii, au si un restaurant pt. copii, cu tobogane si balansoare, unde e mancare pt. ei. Binenteles ca marco tot acolo era, dar nu sa anance ci sa se urce pe tobogane. acolo e si cu polonicele in mana, e in ultimele zile poza, cand l-a apucat si pe el pofta de mancare si lua de peste tot.

Nu stiu cum nu a mancat acolo, caci acasa a mancat la greu si acum.
Copilul meu in deplasare nu prea mananca, din cate am observat.
Bianca ai weekendul la dispozitie pt. relax.

Azi a fost prima zi de lucru a lui Clau la firma lui. mai bine zis a incheiat un contract cu ex-patronii italieni si a umblat sa-si cumpere scaune, mouse-uri si alte chestii, ca de luni sa intre in priza.
Inca nu a sosit acasa, cica sa monteze scaunele si vine.
Marco atat l-a tot strigat azi de m-a innebunit.

m-am uitat si la DVD-urile de la nunta finilor. nu-mi prea place cum a filmat ala, dar e ok per ansamblu.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Bianca , am zis dar o mai repet : eu nu am discutii extra DC.

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Pufu, Anasol.
ce mai face gravidutza noastra? tot cu greturi?
Bianca in camera erau 2 paturi, unul matrimonial, unul de o persoana. Mi-a adus patut pt. marco, dar l-am dat inapoi, caci numai statea in camera si ne incurca. Cum marco a fost cu febra mare, a dormit cu noi.
Baia avea o cada imensa cu hidromasaj. am stat lejer toti 3 in ea. marco a fost cel mai innebunit.

la bauturi aveam acces la orice, se plateau doar cele care le luam la sticla si nu la pahar. dar nu ne-au trebuit. pt. copii le facea fel de fel de coctailuri, dar Marco ar fi preferat cele cu alcool.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

si apropo...daca noi am platit aproape 1500 euro, la ag. ungureasca la care s-au uitat nasii nostri era 900 euro. deci merita din plin sa mergem cu maghiarii.

Plus de asta...Bianca ai zis pretul la Miracle. Pai cand am mers noi era mai scump decat la Delphin, caci Clau acolo vroia, e innebunit dupa hotelul ala, cel putin pe dinafara, caci pe dinauntru nu l-a vazut decat pe net.

mai puteam sta inca o sapt. si mai plateam in plus la receptie 300 euro/pers. doar cu micul dejun si nu UAI. Avionul il puteam lua in sapt. urmatoare si nu plateam nimic in plus.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova camera cum era?
La Kaya Belek (hotelul unde am fost eu) toata distractia copiilor era pusa intr-o singura zona..in zona copiilor. Bazine pt copii, locuri de joaca pe copii in interior, locuri de joaca pe nisip, restaurant pt pici tot acolo si se servea doar amiaza pt ei. Tot in zona aia erau si caruselele si masinutele.
Am vazut si pozele si filmarile de la prietena mea...si acolo arata bine. Toate sunt frumoase la o adica.
P.S. Stii ca vroiam sa merg la Kervansaray Lara (mai mult pt pretul mai mic ca la restul)..am auzit si eu si prietena mea ca au fost oameni foarte nemultumiti de conditii ce le ofera hotelul asta. Una care a mers cu mine in avion a ajuns la Kervansaray Kundu , a dormit o noapte acolo totusi si a doua zi s-a mutat la hotel Venetia dar a platit diferenta.Ea s-ar fi mutat atunci noaptea dar ghida nu avea timp de ea. Spunea ca ii era spart geamul de la camera si era lipit cu scoth si nu i-a placut nimic...hotelul ala nu era de 5 stele.
Deci sunt si hoteluri de 5 stele naspha.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

daca tot am logoree....
imi zisese o prietena de pe forum, care a fost vara asta la Delphin, ca sunt jucarii de nisip pe plaja, si pt. apa la piscine. dar eu...mi-am caerat setul nou de nisip, o barca si pe Dino. bine ca din cele 60 kg pe care le aveam voie, noi am avut 39, asa ca nu a fost problema, dar...puteam sa ma lipsesc.
Imi era mai greu sa le car din camera pe plaja si invers. caci marco le vroia pe toate si nu se juca cu majoritatea.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova, din poze mai mult m-a impresionat Delphin decat Miracle.Poate depinde si cum erau facute pozele..nu stiu. Sincer iti spun. Am vazut si filmarile...e frumos dar nush...
Camera in schimb e mai frumoasa la Miracle decat la Delphin.
La Kaya Belek aveam 3 paturi, unul dublu, altul simplu, o canapea si o camera uriasa.
Noi aveam vana simpla.. Am vazut poza cu cada voastra

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

camera era mare, spatioasa, cu AC pe care l-am oprit de cum am intrat.mobila masiva, veche, in ton cu hotelul. ne schimba zilnic lenjeria si facea curat chiar cum ieseam din camera, cand veneam la pranz sa doarma piticul era totul ok.
Barul din frigider se completa de mai multe ori pe zi, pana la ora 17. aveam si nectar pt. Marco. Lapte pasteurizat am luat din restaurant de la coltul copiilor. acolo erau biscuiti pt. ei, microunde, blender, tot ce vroiai.
si aici la piscinele pt. copii erau mini cluburi, groapa de nisip cu leagane, tobogane si bufet. dar in restaurant era alt colt pt. ei cu tobogane si balansoare. mai era locul de pe plaja amenajat pt. ei, sa fie umbra si Luna park unde era un carusel, masinute, trenulet, vapor.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

mai aveam si noi o canapea, un birou pt. scris si o masa mare langa perete cu oglinda si tv.

gata fug sa ne imbracam, vine Clau si am plecat la cumparaturi, ca e cam gol frigiderul.
a luat azi si ultimele bonuri de la birou...asa ca profitam.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput