ovare polichistice+anexita

ovare polichistice+anexita | Autor: kale

Link direct la acest mesaj

buna fetelor.de curand am fost la un control ginecologic si mi-a spus ca am 6 chisturi,relativ mici,dar ca va trebuii sa urmez un tratament.eu am si anexita,de care n-am putut scapa cu vreo 3 tratamente.v-as ruga sa-mi spuneti daca stiti un tratament eficace pt chisturi si pt anexita.imi doresc fr mult sa raman insarcinata si de 7 luni nu am ramas:(.va pup si astept parerile voastre.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu123 spune:

Pentru anexita am folosit - la sfatul unei dr - supozitoare antiinflamatoare folosite in timpul menstruatiei! Pe mine m-a ajutat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Cu chisturile ma tem ca-i mai complicat. Depinde ce tip de chisturi, de cauza formarii lor ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

kale ai rezolvat ceva? exista un tratament pe baza de ceaiuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korina spune:

Doxiciclina 2x zi timp de 3 zile,apoi cate 1x zi 4-6 zile si polidin 2fiole ,intr-o singura injectie/zi /6 zile.Si sa-mi spui daca mai aveti chisturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Si eu am facut tratament cu antibiotice pentru aceleasi chisturi si anexita bilaterala, apoi cu polidin 2/zi timp de 5 zile, la ciclu, si am luat si niste naturiste, dar tot mai aveam un chist cand am ramas gravida... Intr-adevar, s-au resorbit cele mici si s-au micsorat cele mari, dar de disparut complet nu au disparut decat in timpul sarcinii. Sper!

Cica poti sa ramai gravida si cu chisturi. Anexita in schimb e f periculoasa, pt ca daca "patutul" lui bebe nu e bine pus la punct, poate sa nu se prinda bine si sa-l pierzi. Mergi la ginecolog sa-ti dea tratament.

Sanatate multa si sa auzim de bebe!

Ioana
33+ si David

burtica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput