Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suzy78 spune:

Buna seara,

Intru si eu pe fuga.....tocmai mi-am imbaiat si hranit gupilu'......si sper sa doarma pana dimineata.

Mai nou se trezeste la 4 si are chef de vorbit si eu sunt franta......si ce credeti voi vrea s ane tatalim la ora aia

ROXANICI - e super faza.....eu cand face din astea Nicolas sunt un pachet de nervi......dar la fel de serios isi face si necesitatile fiziologice........si are pe deasupra si grija de suzi.....ca doar e a lui.

CARNITA - eu la PUI pun un ciocanel fara pielita.....si o saptamana doar zeama de carne cu legume, dupa o saptamana am datt o lingurita, dupa 2.....si acum jumi de ciocanel.......dar d efiert un ciocanel intreg....
VITA - o fierb 5 min si arunc apa.....dupa car eo pun din nou la fiert 1.5 ore ......dupa 30 min de fiert pun si legumele.....

De ieri am introdus branzica calcica......eu personal nu-i va d rostul....dar daca tot da toata lumea dam si noi.


Va ca tre s aprega papa la sotior pe la 11 se prezinta si el acasa ca e luni si vine mai repede....


Suzy78, mami de Nicolas Mihai - 27 februarie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Kmi, daca ma crezi chiar ma gandeam la Timeea azi..poza aia din albumul de 6 luni parca, unde sta in fundulet, e superba...daca as avea baiat as veni in petit

Bicky, mi-a placut mult ce ai povestit tu acolo...ai toata admiratia mea pt. dorinta de a mai avea un bebe

roxygeo, bun venit

phili, noi am facut eco de sold dupa capul meu si din fericire a iesit totul bine, m-a asigurat dr. ca e toul in regula

inutilitate...hm...mai degraba simt uneori ca ma prostesc de-a dreptul si mi-e greu si sa ma smulg din starea asta si sa citesc ceva sau sa-mi pun un pic mintea la lucru..

Stefanyia, pupici multi pt. tine si Carl

Roxanici, poza...maine va fi premiera la carnita...o sa-i dau 2 lingurite de carne din prima





Mihaela siStefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei
www.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank"> Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Uitasem sa va arat printesa mea in lila ....nu stiu daca ei ii plac dar mie imi plac tare mult ca nu sunt roz

Fetelor azi nu am mancat mai nimic dar eu deja nu mamai sperii deloc...ast aeste o mica mofturoasa...ieri am catarit-o si avea decat 6.800 deci am pus mai mult de o groaza...dar sa ne dea DD sanatate ca ne facem noi mari...

Stiu ca scria cineva ca nu ii mai ia biberonul (scuze dar am citit prea multe si cu intreruperi si nu mai retin cine) si noi am patit-o stateam cate o ora cu ea in brate pana vroia mandra sa il ia....ne-a tinut cam o luna dar acum ne-am revenit....acum nu il ia decat la mesele de lapte in rest supa , ceai sau suc de fructe nexam....de aia am pus si poze...strange boticu si sufla pe nas de nu mai intra nimic in gurita ei

apita am inceput mai nou sa bem cateva gurite cu canita ...mai mult se uda dar eu sunt multumita ca ii intra si in gurita cate ceva

Pupam bondarei si albinute si mergem la culcare cda suntem frante

Raisa - "nasica"


Avem poze aici

Diana Mamica fericita de RAISA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

quote:
Originally posted by RaisaFudulu

Uitasem sa va arat printesa mea in lila ....nu stiu daca ei ii plac dar mie imi plac tare mult ca nu sunt roz

Fetelor azi nu am mancat mai nimic dar eu deja nu mamai sperii deloc...ast aeste o mica mofturoasa...ieri am catarit-o si avea decat 6.800 deci am pus mai mult de o groaza...dar sa ne dea DD sanatate ca ne facem noi mari...

Stiu ca scria cineva ca nu ii mai ia biberonul (scuze dar am citit prea multe si cu intreruperi si nu mai retin cine) si noi am patit-o stateam cate o ora cu ea in brate pana vroia mandra sa il ia....ne-a tinut cam o luna dar acum ne-am revenit....acum nu il ia decat la mesele de lapte in rest supa , ceai sau suc de fructe nexam....de aia am pus si poze...strange boticu si sufla pe nas de nu mai intra nimic in gurita ei

apita am inceput mai nou sa bem cateva gurite cu canita ...mai mult se uda dar eu sunt multumita ca ii intra si in gurita cate ceva

Pupam bondarei si albinute si mergem la culcare cda suntem frante

Raisa - "nasica"


Avem poze aici

Diana Mamica fericita de RAISA-MARIA



foarte frumoase...si Raisa ce draguta e, cat par areeeee
Sa stii ca Stefania are hainute galbene, verzi, un hanorac albastru (cand il imbraca toata lumea o considera baietel)iar cele roz sunt in mare parte primite...nici mie nu-mi place s-o fac mereu bombonica

Mihaela siStefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei
www.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank"> Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Asa e Mihael@ si noi cand ne imbracam in bleu sau in verde lumea zice ca suntem baietie dar asta este...si la noi mare parte din cele roz sunt primite dar parca mi s-a luat de atata rozzzzzzzzzz

Apropo de podoaba capilara...suntem dupa doua reprize de tuns si acum prin spate vad ca a inceput sa ii cada si am cam ramas cu creasta o fac punkerita asta este


Avem poze aici

Diana Mamica fericita de RAISA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Stefaniya,n-am intrat eu prea des in ultima vreme,dar tot am remarcat ca lipsesti.Imi pare rau de problema lui Carl,bine ca s-a rezolvat,dar oare de la ce s-a constipat?
Il pupam sa fie bine .

Kari este bine,a "bolit" 2 zile,am chiulit amandoua de la scoala,asa ca sunt in urma...
Cursul al doilea e mult spus "de computere",de fapt tot ce facem eu stiu,doar ca mai exersez engleza.Nu invatam, programe,nu am intrat in detalii,deocamdata ne "jucam" interactiv .

Creditul de casa e aprobat,ne-am ales modelul,de fapt casa e construita,dar nu e finisata in interior,am mers sa ne alegem faianta,gresia,mocheta,parchetul,culori la zugraveala,etc..
Urmeaza sa semnam contractul cu banca,apoi constructorul termina finisajele si,speram,ca sarbatorile de iarna sa le facem acolo.
E un vis,care a devenit aproape realitate,am sa pun poze cand va fi cazul.

David e plangacios,un pic mucos,poate il paste si pe el raceala...nu stiu.
Azi a si cazut din pat ,era cu tati,eu la cursuri...trebuie sa-l urmarim trei zile,sper sa fie bine,ce sperietura am tras .

Eu mi-am facut analizele si se pare ca nu sunt bune,ca am fost sunata de la cabinetul doctoritei ca vrea sa ma vada.Aici te suna doar cand rezultatele nu sunt bune .Probabil tot anemia isi face de cap,o sa vad cand am timp sa ajung pe acolo...

Kitty,uite-o aici pe NORA-TA
Sa stii ca ea e indrazneata pentru doi,foarte sociabila si un pic...tupeista,asa ca se potrivesc .

Anne2200,multumim de urarile de casa noua si de sanatate pentru Kari.Pupam si noi pe Raul care e asa iute si merge de-a busilea!

Martutza,va fi greu la inceput pentru toti,schimbarea scolii sper sa n-o afecteze prea mult pe Karina...eu o incurajez ca va fi mai bine acolo si,deocamdata,nu pare afectata,chiar se bucura,ii place casuta noastra.

"Ma duc" sa citesc din urma si revin.

lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

cat de mare e David
albume foto
David 5 luni

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">AJUTATI-O PE MICUTA SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Buna seara mamici,

Foarte frumos Roxanici puiutul tau.E tareeeee rau...

Nici fetita mea nu prea papa legumele bine,mai degraba mananca fructe decat papica.Eu i-am pus carnita de vitel in piure,mi se pare mai usoara decat carnea de pui si a papat.Maine papam branzica.Eu nu ii fac branzica cu calciu lactic pt ca mi se pare prea periculor,prea mult calciu si asta nu cred ca este bine.A iesit foarte buna cu lamaie,nu este acra deloc.
De cand papa cu carnita legumele a inceput sa mai i-a si ea in greutate si sa se implineasca.Incet,incet va fi bine pana la urma.
Fructele le papa si daca ii dau o bucata sa traga cu gingiutele de ea.Ii place enorm de mult.Bem apica si ceai din pagarel ca un catelusi.Baga limbuta,dar bea.
Se aseaza in pozitia deabuselea deja,dar nu poate mult sa stea pe manute.Sta si in fundulet dar nu mult ca trebuie sa o atraga ceva in jurul ei spre care sa se grabeasca sa ajunga.



Iuliana mami de Maya Maria(26.03.2007)



"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Bicky,bine ai venit in stupul nostru!
Felicitari pentru curaj si pentru cele doua minuni din viata ta!
Si eu am trecut de treizeci si mai vreau ca in urmatorii ani sa ma bucur de al treilea copilas,dar sper sa nu mai astept 6 ani...
La noi diferenta dintre copii e intamplatoare,noi ne-am dorit imediat inca un bebe,dar n-a venit,am pierdut doua sarcini intre timp,a fost greu de fiecare data s-o luam de la inceput,ne-am temut continuuu,dar,pana la urma,am reusit si asta conteaza...
Acum ne putem bucura de doi copii superbi si reusiti,zic eu ca sa ma laud un pic,dar cel mai mult conteaza ca sunt sanatosi.

Pupam pe Andra si pe Caterina

lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

cat de mare e David
albume foto
David 5 luni

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">AJUTATI-O PE MICUTA SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

am o varza-n cap!! bai, nene, cat ati scris! de unde sa mai tin minte atatea? si-s si obosita!

am intrat sa citesc forumu' pe la amiaza dar abia acum am reusit.

maria s-a ridicat azi in patru labe si face miscarea aia de du-te-vino! asta dupa ce in ultimele saptamani s-a deplasat ca un vierme inelat!

i-am luat si io scaun sambata si i l-am montat singura!!!! o sa pun poze cand am timp.

azi fata mea a mancat binisor...cred ca-i place in scaun, de fapt; da' si mancarea a fost bunutza. i-am facut orez fiert cu rosioara si un catel de usturoi, am copt ardei si le-am blenduit toate si am adaugat si putin ulei de masline. a iesit f bun. mai are o portie la conge.

ma duc la cucare ca mi-e un soooooooomn... maine ma duc la dr sa vad ce-mi recomanda pt spate si seara la soala.


karra, imi pare rau ca-i bolnavioara winnie. da' se face ea bine repede. am tot vrut sa-ti zic de vreo 2 sapt ca m-am gandit la voi pt ca am vazut intr)un magazin niste incaltzari cu winnie. nu ma intreba dc erau pantofi, cizme sau totonei ca nu mai stiu...


si fete, am achizitionat o chestie misto rau de papat fructe. e un fel de suzeta cu plasa in care se baga fructu' si-l molfaie bebe fara sa se inece. e din australia, aici nu se gaseste. mariei ii place tare. o sa pun poze si cu ciorapu' asta sa-l vedeti.


l-am vazut pe mufla cu niste bobitze de chihlimbar.....hahahahaaaa!!!!!


nu mai stiu cine zicea de temperatura 37.2. aia nu e febra, e normal! temp normala e intre 36.5-37.5;


io am urat bun venit noilor fete?8 dc nu, o fac acum, cu scuzele de rigoare!!!

nu m-am putut duce la culcare pana n-am vazt toaate pozele!!!

aa! si io o culc pe maria in body cu maneca scurta, pija de bumbac subtire si o var in sac. avem aprow 22-23 grde. noaptea e mai racoare, iar dimi se face cald ca avem geamuri maaaaaaaaari si fereastra spre est? deci, decand rasare soarele si pana la amiaza e o caldura sus de parca am avea semineu acolo.
FARA caciula! ziua dc bate vantul ii pun dar trage de ea sa si-o dea jos.

stefanyia, nu te speria, io cred ca face asa carl de la dinti. si 36.5 e bine!!!


pupam fetili!
si gugustiucii!!!

ana, mama Mariucai (11.03.2007)
varsta mariei


www.sonia.as.ro" target="_blank">Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Florina am votat si noi pe bubulina Ana.

Roxi e tare instantaneul, daca vreai sa-l prinzi asa sigur nu iti iesea.

Biky sa faci copil la 40 de ani nu mi se pare un motiv de ras mai degraba curaj.

Apropo de imbracat noi ne imbracam in albastru si tot ne intreaba lumea "e fetita"

Vlad mai nou ma zgarie pe fata, cand il pun sa doarma eu inchid ochii si el in loc sa adoarma ma zgarie pe fata si isi baga mana in gura mea.

Mergi la inceput