Pitici de Ploiesti 6

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Buna fetelor, ce mai faceti voi.

Nana la mul;ti ani pentru Amalia sa-ti traiasca.

ardeleanu mersi mult astept un nr de telefon daca se poate

bebei mi-a trecut cu ecografia asta e bine ca bubulina e bine sanatoasa si atat conteaza, iar eu ma-m dus la tampitu ala ca mi-a dat doctora mea o lista cu medici pentru eco si la el am gasit in perioada aia cand trebuia, dar data viitoare pentru control normal cred ca ma duc in ploiesti sa vina si sotul sa o vada si el pe bubulina . Apropo incepe facultatea de azi, eh lasa ca restul de examene la iei in toamna

Eu in rest ma simt bine asta mica face exercitii zinic, cand nu-i convine ceva imi transmite, ca de exemplui pozitia pe scaun sau altele care nu-i plac, e o senzati super sa o simti nu va pot explica cum este dar cele care au bebei stiu si cele care vor avea or sa vada ca e super.

Va pupip pe toate si va doresc o saptamana si o luna super

Louiza 24s +
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana72 spune:

FETELE STRIG AJUTOOORR!!!
AM INCEPUT MUNCA SI MA INTREABA PE MINE DE UNDE CHESTIA CU PROGRAMUL DE 6 ORE, platit normal de 8 ore. Citisem de la voi o lege... stiti cumva unde scrie pana la ce varsta a copilului pot beneficia de program de 6 ore?
MULTUMESC DE RASPUNS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Nana, ar trebui sa cauti pe google daca gasesti ceva eu am gasit ceva dar pentru cele care alapteaza http://www.protectiamuncii.ro/legislation/oug_96_2003.shtml articolul 17

http://www. protectiamuncii .ro/legislation/oug_96_2003.shtml

Louiza 24s +
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

Nana cred ca o sa gasesti in Contractul colectiv de munca unic la nivel national, nu stiu exact articolul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=105881

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana72 spune:

CatXO, Zeririlouiza multumesc muuuult, muult de informatiile legate de actele normative. ma duc cu ele in dinti maine la munca. va pentru ajutorul acordat, chiar aveam emotii ca mi se tot spunea ca programul de 6 ore este pana la 1 an nu pana la 2 ani. Stiu, verific si contractul de la mine de la munca dar sigur nu e modificare, bine ca stiu monitorul, legea si ce sa le arat.
mii de multumiri
nana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana72 spune:

Buna fetele!!!

ce faceti, vad ca nimeni nu mai zice nimic? sunteti bine? profitati din plin de zilele frumoase si stati mult afara de nu mai scrieti?
Noi suntem bine, eu nu stiu cum sa ma adaptez la noul program: servici copii, treburi, oare asa e la inceput pentru toata lumea? parca mi-am iesit rau din mana si nu imi mai ajunge timpul de loc. Sunt franta de oboseala seara.
Amalia a inceput sa mearga din ce in ce mai bine si ma fugareste si pe afara si prin casa de zici ca-i la maraton
va salut pe toate si astept vesti despre voi
pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Buna fetelor

Am si eu o intrebare in principiu pentru cele care au nascut deja natural cum a fost, ca eu ar trebui sa fac cezariana si vad ca sunt pareri pro si contra, voi ce parere aveti?

Louiza 24s +
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

quote:
Originally posted by zeririlouiza

Buna fetelor

Am si eu o intrebare in principiu pentru cele care au nascut deja natural cum a fost, ca eu ar trebui sa fac cezariana si vad ca sunt pareri pro si contra, voi ce parere aveti?

Louiza 24s +
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere

De ce ar trebui, ca asa vrei tu sau din punct de vedere medical? Ca daca trebuie din punct de vedere medical, asta e, nu ai ce face. Si eu am nascut prin cezariana pe ambele fete la un interval de 1 an si 2 luni, dar m-am simtit foarte bine dupa aceea, chiar mai bine decat cele care nascusera normal. Eu am nascut prin cezariana deoarece am avut niste probleme de sanatate inainte de a ramane insarcinata si asa mi-a recomandat dr, dar si fiindca prima fetita a avut 4.5 kg la nastere si m-au bagat automat in cezariana cand am ajuns la urgente.

Daca vrei tu cezariana ca sa scapi mai usor nu stiu ce sa-ti spun, fiecare om suporta in mod diferit durerile. Tu stii cel mai bine...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana72 spune:

Zeririlouiza, daca se poate sa nasti natural eu zic sa incerci asa. Eu am trecut prin 2 cezariene si a fost destul de greu ca sunt o fire slaba si firava din punctul asta de vedere si cred ca la o nastere normala organismul se reface mult mai repede. Acum exista si varianta de anestezie epidurala si de suportare a durerilor mai usor, deci, eu zic sa nu te sperii. Foarte important este si organismul tau... de obicei esti o fire mai tare sau... ma intelegi tu, conteaza si asta foarte mult. cand ajungi la 9 luni medicul iti va recomanda si el in functie de cum este bebelusul pozitionat si de greutatea lui. Nu-ti face probleme de acum
sanatate multa

Mergi la inceput