Singuratatea in doi. Un capitol incheiat.

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

inca o data felicitari ca ai avut puterea de a scapa de el .a fost cel mai bun lucru pe care il puteai face pentru sufletul tau!!! te provoaca INTENTIONAT de fata cu copilul ca sa auda si el ce mama denaturata are .ce scoala are in el!ia-l peste picior ,raspunde-i in doi peri ,sau ignora-l. el asteapta sa te enervezi si sa-si verse naduful lui de frustrat pe tine ,sa auda cel mic ce mult vrea el sa fie bine si tu nu vrei! este greu dar ...incearca .mult noroc!

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Si a mea ex a facut cerere reconv. pt a se vedea cu copilul. A vrut ca in wek sa stea cu ea. Nu am comentat, am fost de acord. Numai ca in realitate, au libertate totala, se vad cand vor. Uneori nu poate ajunge in wek la ea pt ca avem alt program, alteori se duce la ea in cursul saptamanii; cand vrea sa mearga la ea, il duc sau vine si il ia.

Alteori, cand am eu program artistic o intreb daca poate sta cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonsis spune:

elle _seb.........oare am fost maritate cu acelasi barbat si am avut aceiasi soacra?
imi pare rau ca nu am in calculator intampinarea lui,nu stiu cum sa fac sa o citesti...o am doar pe hartie...curva,mama iresponsabila,vrea copiii si ma obliga sa ii platesc pensie alimentara...pun viata in pericol prin activitatea de croitorie pe care o prestez acasa....si fetele au o dermatita ingrijoratoare din cauza mea....el si mama lui ii ofera conditii minunate....
datorita neglijentei mele....fiica cea mare antonia si-a introdus un obiect dur in nas necesitand interventie chirurgicala ( in realitate era vorba de fiica cea mica,anastasia care si-a bagat o biluta in nas si i-a aspirat-o la spital,timp il care el era beat la un vecin se uita la meci si eu am fost la spital cu un vecin....dar el cat era de beat nu mai stie nici de care copil era vorba)...
spectacol de fiecare data pe strada,la gradi,de fata cu alte persoane care trebuie sa vada cat de grijuliu e el cu copiii...
intr-o seara fetele erau la mama,eu eram plecata si cand mama le=a zis ....hai acasa ca a venit mami....antonia a cazut pe ganduri si a zis.........nu ,,,,,nu merg la mama....ca nu trebuie sa o mai iubesc niciodata pe mama ....
si mama i-a zis...cum???pe mami care e buna si te ingrijeste si te iubeste....etc////
si ea zice.......stiu.....mami e cea mai buna,,,dar asa a zis bunica ....sa nu o mai iubesc ca e rea si nu nu ma iubeste...
pai astia sunt oameni???
as mai scrie 100 de pagini ca m-a revoltat situatia ta....dar nu am timp acum....
mama giuliei....ma bucur ca ai aparut....
le salut si pe celelalte fete care au (re)aparut...si bineinteles....pe tine elyda....
va pup pe toate
elle.......sii vorba aia/////////
zoe....fi barbata!


dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Mi-a venit o idee.
Propun intocmirea unei liste cu nume, prenume si CNP cu toate specimenele astea, ca sa stie si alte femei de ce sa se fereasca .
Si cu rubrica "Mentiuni", unde sa se poata detalia...


Elle_seb


May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Tonsis, m-am saturat de circ. Lui asta-i place, teatrul si circul in strada. Nu ii este rusine de absolut nimeni, cu atat mai putin de copil.
Sunt revoltata si ma simt ca un arici...
Si fir-ar sa fie, desi stiu cat este de limitat si incoerent, tot ma mai ating un pic vorbele lui.
Iar in reconventionala asta pe care a facut-o el, dupa toate cererile si pretentiile lui, se mentioneaza ca va contribui financiar cand va realiza venituri. Adica cand o zbura porcu' deasupra Bucurestiului.


Elle_seb


May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Haideti sa va povestesc ce mi-a reprosat al meu sot dupa 7 ani de convietuire K eu nu am pus un ban deoparte (hahaha, normal, toate cheltuielile le-am acoperit eu, am renovat complet apartamentul, am crescut copilul, in timp ce el are doo masini si o afacere) si ca m-am intors la servici cat copilul era inca mic, ca oricum sunt o mama posesiva si paranoica si exagerata (deh, imi petrec timpul cu propria mea fiica).
Deci sunt o sotie si o mama denaturata.
Asa ca ... incepem lista ?


Daria & GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonsis spune:

adica nu are nici servici?
stiu elle_sab ce inseamna circul cu spectatori...si pe mine m-au atins mult timp vorbele lui....acum intorc spatele si plec si il las sa isi faca numarul singur..
sa fii tare pe pozitie cu vizitele pentru ca eu eram turbata,nu aveam nici fata cea mica si nu mai suportam stresul si pe ma=sa care imi trantea telefonul sau usa si imi zicea....aici e casa ei....
eu nu am mai putut suporta si influentata si de avocata si de mama ,,,am acceptat programul lui...care e la fel de tampit ca si cel pe care ti l-a pus tie sotul tau sub nas....adica....sa le ia in fiecare we de vineri pana duminica si a zis ca vrea asta ca sa fie sigur ca le vede cand vrea...si din pacate asa am si acum programul...si mereu ne certam pt asta...adica la noi circul continua si dupa doi ani...toata lumea zicea....lasa .,...ca o sa se sature la un moment dat..acum e cu una (de fapt de la inceput era) si sper sa reziste saraca cu el si poate ma scapa de el.
cred ca daca ne apucam de lista....scriem un an la ea la cat o fi de lunga.
paaaaaaaa
ca am de lucru
tot eu
dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Daria, nu-ti bate capul. Toate specimenele astea reactioneaza dupa acelasi tipar, n-ai observat? Parca-s facuti de aceiasi mama.



Elle_seb


May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by tonsis

adica nu are nici servici?
stiu elle_sab ce inseamna circul cu spectatori...si pe mine m-au atins mult timp vorbele lui....acum intorc spatele si plec si il las sa isi faca numarul singur..
sa fii tare pe pozitie cu vizitele pentru ca eu eram turbata,nu aveam nici fata cea mica si nu mai suportam stresul si pe ma=sa care imi trantea telefonul sau usa si imi zicea....aici e casa ei....
eu nu am mai putut suporta si influentata si de avocata si de mama ,,,am acceptat programul lui...care e la fel de tampit ca si cel pe care ti l-a pus tie sotul tau sub nas....adica....sa le ia in fiecare we de vineri pana duminica si a zis ca vrea asta ca sa fie sigur ca le vede cand vrea...si din pacate asa am si acum programul...si mereu ne certam pt asta...adica la noi circul continua si dupa doi ani...toata lumea zicea....lasa .,...ca o sa se sature la un moment dat..acum e cu una (de fapt de la inceput era) si sper sa reziste saraca cu el si poate ma scapa de el.
cred ca daca ne apucam de lista....scriem un an la ea la cat o fi de lunga.
paaaaaaaa
ca am de lucru
tot eu
dana




Pai cu 2 zile inainte de prima infatisare (care a fost in iunie) m-a sunat sa-mi spuna ca a ramas fara serviciu. A fost o minciuna, pentru ca el a mers in continuare la serviciu, s-a scapat ma-sa o data la telefon ca e intr-o deplasare cu treaba, eu am mai vorbit cu el la telefon, nu numai o singura data, motivul pentru care nu venea in weekend sa ia copilul era mai mereu ca era plecat in deplasari. Deci de lucrat lucreaza, insa cel mai probabil si-a incetat raportul de munca (a anulat contractul de munca) si lucreaza la negru.
Si acum tot asta sustine, ca nu munceste, desi are lucrari, pleaca in deplasari.
Cum as putea oare sa dovedesc ca munceste, in conditiile in care nu are un contract de munca inregistrat?


Elle_seb


May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Elle_seb - imi pare rau de toata situatia asta urata. Referitor la programul de vizita, intr-adevar e prea mult ce a cerut el, mai ales ca zici ca pana acum nu s-a implicat. Asta ar insemna ca in fiecare week-end esti obligata sa fi la cheremul lui.

Daria - nu mai fi trista. Bucura-te de minunea de Giulia si incet-incet se rezolva toate. Tu cand ai prima infatisare?

Tonsis - chiar nu se mai poate face nimic in privinta programului de vizita? El il respecta de fiecare data?

Si al meu mi-a propus drept de vizita permanent, iar dupa ce il voi intarca, sa-l ia la el o data la 2 saptamani. Avocata mea a zis ca nu exista asa ceva - drept de vizita permanent, iar instanta nu va accepta sa ia el copilul, deoarece e prea mic. Voi aveti idee daca e stipulat undeva de la ce varsta a copilului il poate lua?

Faza cea mai nasoala - si asta e o scapare a legii - e ca daca el obtine drept de vizita la o anumita data si nu vine, nu pateste nimic, dar daca tu refuzi sa-i dai copilul - din diverse motive - te poate actiona in instanta. Asta chiar nu e corect.

Va pup si mai revin. Azi astept sa-mi trimita o scrisoare referitoare la partaj si maine ma vad cu avocata.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput