Singuratatea in doi. Un capitol incheiat.

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

pentru ca vrea sa stea cu copilul, nu cu tine. Si in plus nu ii convine sa-l controlezi tu pe el. Si daca spui ca el nu vroia sa divorteze, probabil ca unul din scopuri e sa-ti faca si tie zile fripte.
Mai e si vorba aceea ca pe "dusmanii" puternici fa-i prieteni (asta ca zici ca lucreaza in politie, deci e imposibil de atins). Asta as face eu. De fapt asta am facut. In momentul in care vezi ca sansele de succes pe o cale sint foarte palide si consumi mai multa energie decit cistigi, schimba tactica.
Gindeste-te asa: in cel mai rau caz, el va obtine drept sa ia copilul la el, fara prezenta ta, poate chiar o saptamina. Daca tot se ajunge aici, cum e mai bine, sa fi in relatii de "amicitie" cu el, ceea ce sa-ti permita sa dai macar cite un telefon la ce ora vrei, sa iti spuna ce face cu copilul, ce planuri are, cine e la el in casa, sau sa fiti dusmani si sa nu raspunda la telefon, sa-ti spuna ca nu e treaba ta ce face cu copilul cit timp e cu el, practic sa iti trinteasca usa in nas si tu sa nu sti de copil cit timp e cu el. Ba mai mult, stiindu-l nervos pe tine se mai imbata cita vreme e copilul la el, sau iti face expre tie in ciuda, evident folosind copilul ca arma.
Trebuie sa fi foarte calculata si vicleana ca sa invirtesti situatia in favoarea copilului, sa-l feresti de pericol. Si din pacate tensiunea asta va dura o viata intreaga. Fiindca voi doi sinteti si veti ramine parintii copilului.



quote:
Originally posted by preda_vicky

Miau-Miau, din pacate ex-ul lucreaza in Politie, de asta nu a patit niciodata nimic. L-a oprit cate un agent, a coborat din masina, a aratat legitimatia si gata, a urcat la volan si a plecat mai departe.
Martorii mei au spus la divort ca re probleme cu bautura, dar judecatoarea a "omis" sa spuna ceva in hot. de divort, drept pt. care s-a terminat din "vina ambelor parti"... Eu am zis merci ca s-a terminat oricum.
Si daca el tot moare de dorul copilului, de ce nu accepta sa-l vada in prezenta mea? Ca de cate ori ne-am intalnit, m-am purtat f. frumos.
Si asta denota ca iubesti copilul, luandu-l cu forta la plimbare, impotriva vointei lui?

Vicky

http://community.webshots.com/user/viki39


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonsis spune:

sunt si eu pe aici,citesc ce scrieti,am niste probleme sa le zic organizatorice in familie,nu are cine sa ma ajute cu fetele,mama s-a mutat la tara,ma simt foarte singura si ma simt obosita.am si mult de lucru si simt ca nu mai termin,sambata am lucrat pana noaptea tarziu.
elle_sab,ce mai faci?nu ai mai scris....esti bine?
elyda....dana tiza mea....si tu cam rar....
espiritu nu mai fii trist
anne...tu ti=ai mai revenit?
miau miau multumim pentru sfaturi
incognito...tot nu a aparut?
eu nu scriu dar va tin voua contabilitatea la cat apareti pe aici....
salutari la toata lumea
dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

tonsis ,ma innebunesti ,tu numai noaptea? eu am urmarit ce s-a mai scris pe aici ,dar n-am intervenit.de incognito ce mai sti?si eu sunt in mijlocul unor mari probleme si intru mai rar.s-ar putea sa lipsesc motivat cateva zile si dupa aceea vin cu forte noi.

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Si eu sunt pe aici. Multumesc ca te gandesti la mine.

Sunt bine, chiar surprinzator de bine. Uneori obosita, simt ca ma lasa puterile, dar trebuie sa ma ridic si sa merg mai departe pentru Raul.

Sper sa va rezolvati problemele in cel mai scurt timp. E timpul sa apara soarele si pe strada noastra.

Daria, tu ce mai faci? Cum mai evolueaza lucrurile la tine?

Va pup si mai revin.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

si eu sunt prin zona numai ca nu am noutati.singura problema este ca sunt intr-un stress continuu.imi frec mintea cum si in ce fel sa fac sa fie bine cu custodia fetitei.in rest job si programul de zi cu zi cu fata mea.

Bubbles show made by espiritu.Enjoy!
www.youtube.com/watch?v=AJetdbiGa8I" target="_blank">bubbles show.click!
www.mediafire.com/?sharekey=920dacd232d8c5c3ab1eab3e9fa335caaaf2519b61b5749c" target="_blank">sau aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonsis spune:

buna elyda,da eu....numai noaptea....ma apuca 2-3 in fiecare seara ,am luat-o razna cred...de singuratate,eu ca bufnitele ...noaptea...si la 7 ma trezesc sa duc fetele la gradi si pe urma dorm pe mine.nu stiu de incognito nimic...ce-o fi cu ea?
nici elle_seb nu a mai scris...
adevarul e ca si eu sunt asa de ocupata....uneori deschid de cateva ori pe zi sa vad cine ce a mai scris si fug repede
o saptamana buna va doresc tuturor!
dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

Elle_seb are gargaritul bolnavior din pacate.

Bubbles show made by espiritu.Enjoy!
www.youtube.com/watch?v=AJetdbiGa8I" target="_blank">bubbles show.click!
www.mediafire.com/?sharekey=920dacd232d8c5c3ab1eab3e9fa335caaaf2519b61b5749c" target="_blank">sau aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

quote:
Originally posted by espiritu

Elle_seb are gargaritul bolnavior din pacate.

Bubbles show made by espiritu.Enjoy!
www.youtube.com/watch?v=AJetdbiGa8I" target="_blank">bubbles show.click!
www.mediafire.com/?sharekey=920dacd232d8c5c3ab1eab3e9fa335caaaf2519b61b5749c" target="_blank">sau aici!

???????

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

quote:
Originally posted by elyda

quote:
Originally posted by espiritu

Elle_seb are gargaritul bolnavior din pacate.

Bubbles show made by espiritu.Enjoy!
www.youtube.com/watch?v=AJetdbiGa8I" target="_blank">bubbles show.click!
www.mediafire.com/?sharekey=920dacd232d8c5c3ab1eab3e9fa335caaaf2519b61b5749c" target="_blank">sau aici!

???????

dana


adica?Elle_seb are baietelul bolnav.are laringita.nu e un secret are chiar un topic pe forum legat de un medicament.

Bubbles show made by espiritu.Enjoy!
www.youtube.com/watch?v=AJetdbiGa8I" target="_blank">bubbles show.click!
www.mediafire.com/?sharekey=920dacd232d8c5c3ab1eab3e9fa335caaaf2519b61b5749c" target="_blank">sau aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Cred ca azi sunt ...in pauza...de la batranete mi se trage.(ha)

dana

Mergi la inceput