Singuratatea in doi. Un capitol incheiat.

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

citesc de mult la acest subiect, Daria mi-ai atras atentia inca de la inceput, si m-am mirata cum un parinte, tata fiind, nu vrea sa mearga cu copilul in concediu la mare, mi s-a parut ff ciudat, apoi ai revenit din concediu in care ai fost doar tu cu Giulia, care e o frumusete si un copil cat se poate de minunat, si ne-ai spus ca s-a terminat, am inteles ca viata isi urmeaza cursul si ca asa dupa cum descriai tu relatia voastra, inevitabilul s-a produs, dar printre randurile mesajelor tale am inteles ca esti un om deosebit cu o mare forta si pasiune pt viata care stie sa traiasca care vrea sa fie iubita si nu pentru ca cerseste asta nu pt ca se multumeste cu firmituri, (venite din partea lui, pe care le considera si asa pre mult), ci pentru ca MERITA sa fie IUBITA si RSPECATA la ADEVARATA ei VALOARE, si daca cineva isi poate da seama doar citind ce ai scris pe forum inseamna ca asa este iar el fostul tau sot nu stie ce a avut langa el nu a stiut nicioadata si nici nu va mai avea ocazia sa afle.

Parerea care mi-am facut-o despre el este ca e un MONUMENT DE EGOISM PROSTESC, iar tu cu giulia veti avea numai de castigat, iar libertatea care va asteapta are gustul vietii si al pasiuni!

PS Am o vecina care sotul a parasit-o pt alta femeie si a lasat-o cu 3 copii care aveau nevoie de sustinere atunci mai mult ca oricand, bacalureat , faculatate, etc si sa sti ca a razbit si pana la urma a ajuns la concluzia ca mai bine ca s-a intamplat asa ca tatl lor nu le-ar fi permis libertatea de miscare si cunoastere pe care mama le-a dat-o si bine a facut, pt ca acum una dintre ele este in germania unde isi face doctoratul si chiar facultatea a facut-o acolo, iar cealalta in canda.

doar baiatul cel mare a ramas acasa, iar vecina mea o mama fericita ca a facut tot ce a putut pt cei 3 copii si s-a descurcat dintr-un salariu de secretara!

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Ahaaa, si a speriat-o pe mami ca te va manipula in toate modurile si felurile posibile

Nu-mi vine sa cred ca a putut spune ca din cauza mea a ramas Giulia fara tatic si fara partea materiala sigura Nu-mi ies din cap vorbele lui.



Daria, pentru numele lui Dumnezeu, inceteaza cu prostiile astea. Si ex-ul meu la fel mi-a spus. Am mers in prima zi de gradi sa-l ducem impreuna si ce crezi, se certa cu mine, ma provoca sa-mi ies din pepeni, ma hartuia si imi aducea toate acuzele si toate injuriile posibile IN GRADINITA. In usa clasei lui fi-miu, de se uitau copiii la el cu ochii cat cepele. Mi-a spus: "Ia uite ceilalti copii, ce se bucura ca vin cu ambii parinti la gradinita. Si ce trist o sa fie Sebi ca el nu va fi la fel." Si l-am intrebat: "Dar 3 ani de zile unde ai fost? Cand Sebi avea nevoie de tine sa te joci cu el, sa-l scoti afara, sa te implici, unde ai fost?". Ma face nebuna, cica inventez, ca el de fapt a fost acolo tot timpul (N.R. poate ca musafir); si dupa tot ce a facut de m-a adus in pragul nebuniei, de m-a facut sa-mi iau copilul de 5 luni si sa plec la mama, dupa toate prin cate am trecut din cauza lui, tot eu sunt de vina, ca las copilul fara tata. Si i-am zis: "Care tata? Ala care nu s-a sculat in NICI O NOAPTE sa-l faca laptele? Ala care-si lua perna si se muta in sufragerie sa nu-l deranjeze plansul copilului? Ala care, cat a fost copilul mic si se trezea noaptea plangand, batea nervos cu pumnul in pat iritat ca nu poate sa doarma? Acel tata care se certa cu mine cand, fiind copilul mic, il imploram sa dea TV-ul mai incet ca-l trezeste? Sau poate vorbeste de acel tata care, atunci cand mami era cu copilul in brate si s-a dus la tati sa-l roage sa o ajute, ca nu mai face fata (tati jucandu-se la calculator in momentul ala) i-a trantit usa in fata, tinand-o cu forta si strangandu-i lui mami piciorul in usa? Sau poate acel tata care s-a gandit ca trebuie sa-i inchida gura lu' mami izbind-o de usi si agresand-o?
Si stii care-i culmea? Cica nu-si aminteste de toate astea. Nu recunoaste faptele care s-au intamplat. Si EU SUNT DE VINA CA LAS COPILUL FARA TATA.
Si acum ce face? Exact ce face si al tau si toti dobitocii de pe lumea asta care nu sunt in stare sa separe relatia cu copilul lor de relatia cu fosta nevasta: se foloseste de el sa loveasca in mine cu intrebari de genul: "Nu-i asa ca tu vrei sa mergi de fapt la tati?".
Avalansa de acuze pe care mi le-a adus cand ne-am intalnit in prima zi de gradi m-au facut si pe mine, pentru o secunda, sa ma gandesc: "Doamne, dar oare nu exagerez eu? Ia uite ce tatic iubitor am langa mine, si eu, ca o proasta ce sunt, las copilul fara un asa tata!". Dar mi-am amintit imediat de toate si m-am scuturat si i-am intors spatele.
Gandeste-te Daria la motivele care te-au facut sa ceri divortul. Mizeriile pe care le face acum asta sunt: mizerii. Care spun multe despre caracterul lui.
Cum adica a ramas Giulia fara partea materiala sigura? Asta este iubirea pentru copilul ei? Divorteaza de tine sau divorteaza de copil?
De fapt nici nu ma mira. Nici ex-ul meu nu se inghesuie sa-mi dea bani pentru Sebi. N-are cica. Si cand ii vine alocatia copilului, isi ia tigari din banii aia. Sau alta data mi-a zis ca i-a cheltuit alocatia cand a fost copilul la el, l-a dat in masinute de banii aia...
Si acum vrea program de vizita la copil. O sa aibe ce vrea el cand mi-oi vedea eu ceafa...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Elle seb!

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Elle, si de la mine !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:


Adina, Alice, multam fetelor!!
Daria si celelalte fete, nu vreau sa fim intelesi gresit, nu sustine nimeni ideea divortului, acolo unde inca se mai poate face ceva, acolo unde mai exista respect, decenta si bun simt.
Trebuie sa te gandesti bine daca asta este omul langa care vrei sa-ti cresti copilul. Si omul care te poate face pe tine fericita... sau hai, multumita, implinita... asta ca sa nu aruncam cu vorbe mari.
Si mai e si vorba aia cu lupul si cu parul...


Elle_seb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Elle, ai si de la mine o floricica:) Am citit ce ai scris, si parca citeam despre mine si in plus, al meu ex imi reproseaza si acum ca l-am lasat cand era in mare kkt, si eu am fost punctul pe i cu divortul...

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonsis spune:

buna ...
mor de somn,va scriu miine mai mult...
cum vreti cu cafeaua,mergem unde vreti,as fi preferat la mine...sa vedeem ce zic si celellate fete
elyda....esti tare rau!!!!m-ai facut sa rad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Tonsis asta era si ideea ,sa mai si zambiti din cand in cand,da'nici chef de munca nu prea aveam.da...tu numai noaptea apari ca in ultima perioada postarile tale apar in creierii noptii!? fetele ,v-ati mai linistit?am urmarit toate mesajele si sunt de acord cu Elle_seb ,mamagiuliei ascult-o ca stie se spune. faptul ca tu vrei sa salvezi casnicia nu are mare importanta pt fost,el deja are alte planuri si voi ii stati in cale.daca mai are putina minte si decenta poate sa-i fie giuliei un tata bun chiar daca nu-ti mai este sot.relatiile sale cu fiica lui nu ar trebui sa aiba legatura cu problemele voastre de cuplu.sunt multi barbati divortati care au pastrat legaturi normale cu copii lor asa cum este normal.daca o sa continui sa duci numai tu povara acestui divort iti faci singura rau si nu se merita!!![navy]Elle_seb maaare schimbare intre ceea ce scriai la inceputurile acestui subiect si ceea ce gandesti acum si asta in sens pozitiv.sunt fericita ca ai inceput sa te mai linistesti si sa intelegi ca prea te macina problema ta si nu era bine.vad ca iri revi treptat si au inceput sa se mai cicatrizeze ranile .daca poti sa dai si sfaturi...e O.K.Incognito eu inteleg ca tu esti in concediu da' chiar asa sa asteptam o veste si tu ..nimicuta?!mai da si tu cate un semn de viata ca ne roade curiozitatea!

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Dragele mele, cel mai mult ma bucura faptul ca titlul nu ni se mai potriveste de fapt majoritatea dintre noi am scapat de singuratatea in doi, si chiar daca n-am scapat de singuratate, dar am ajuns sa scapam de persoanele care ne-au determinat sa scriem la acest subiect


Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

uraaa...si-au revenit feteleeee!!! alt subiect: "juna sunt ,bela sunt, de niminea nu depand ,cine ce-are cu mine!!!"

dana

Mergi la inceput