Singuratatea in doi. Un capitol incheiat.

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Adina,
faptul ca am bagat eu divortul mi-a demonstrat ca el isi doreste asta foarte mult, sa-si poata realiza planurile pe plan profesional, sa scape de responsabilitati. Drept urmare el vrea divort rapid si fara tam-tam.
Dar, mi-a ramas intiparita in minte amenintarea lui ca Giulia va afla ca de fapt mami a vrut divortul si l-a dat afara pe tati din casa...



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonsis spune:

daria...giulia va creste si va vedea singura cum stau treburile
fetele.....cine mai vine la cafea?
putem sa bem cafeaua si pe urma sa mergem la baby expo
dar eu n-am fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Daria, tu chiar ai timp sa crezi toate balivernele astea?
Eu am crezut ca erai nehotarata si ca ai vrea sa reevaluezi situatia.
Daca esti hotarata ca nu mai exista cale de reconciliere toate vorbele astea sunt praf in ochi, crede-ma.


Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Da, mami a bagat divortul si l-a dat pe tati afara din casa, pentru ca tati asta dorea si facea tot posibilul sa obtina, dar nu vroia sa-si asume responsabilitatea faptei. Si cand mami a facut pasul, tati s-a bucurat si a insistat ca mami sa mearga mai departe cu divortul, desi mami a incercat sa il aduca inapoi. Corect?


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=98766" target="_blank"> Bazar pentru Alex, un baietel diabetic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ahaaa, si a speriat-o pe mami ca te va manipula in toate modurile si felurile posibile

Nu-mi vine sa cred ca a putut spune ca din cauza mea a ramas Giulia fara tatic si fara partea materiala sigura Nu-mi ies din cap vorbele lui.


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Daria, draga mea,

Este evident faptul ca isi dorea si el divortul, doar ca nu putea sa concretizeze. Este foarte normal ca acum sa-si caute un tap ispasitor pentru toate relele pamantului. De ce n-ai fi tu aia? Cine altcineva ar mai fi putut fi vinovat de esecul asta? Bunicul?
Era normal, absolut normal sa reactioneze asa. Linisteste-te.

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Adina,
faptul ca am bagat eu divortul mi-a demonstrat ca el isi doreste asta foarte mult, sa-si poata realiza planurile pe plan profesional, sa scape de responsabilitati. Drept urmare el vrea divort rapid si fara tam-tam.
Dar, mi-a ramas intiparita in minte amenintarea lui ca Giulia va afla ca de fapt mami a vrut divortul si l-a dat afara pe tati din casa...



Daria & GIULIA(2004 08 16)




Daria, si ce e rau in asta? Ce e rau in a divorta cand esti nefericita, cand sotul nu te respecta?
Eu prefer ca fiica-mea sa stie ca atunci cand sotul m-a facut sa sufar am luat atitudine, decat sa invete ca trebuie sa indure (asa cum am invatat eu, si am invatat prost). Giulia va sti ca mama ei a fost puternica, asa incat si ea va invata sa fie puternica.
Nu trebuie sa te temi de judecata ei.
Sotul tau, acum, face joc de scena, crede-ma. Braveaza, baga fitile etc. Nu crede ca vei merge pana la capat cu hotararea.


J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Adevarul e ca tati e fericit ca a scapat, insa ii este rusine in fata altora sa recunoasca treaba asta, deci e normal din partea lui sa dea vina pe mami, si sa-l faca pe nenorocitul parasit si dat afara.
Parca il aud vorbind peste ceva timp cu alte femei espre scorpia de ex-nevasta care l-a dat afara din casa fiindca nu era multumita de el, Mr. sot si tata perfect. Cunosc si eu cativa tipi divortati, si am auzit de la ei sau chiar de la mamele lor texte asemanatoare

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Ahaaa, si a speriat-o pe mami ca te va manipula in toate modurile si felurile posibile

Nu-mi vine sa cred ca a putut spune ca din cauza mea a ramas Giulia fara tatic si fara partea materiala sigura Nu-mi ies din cap vorbele lui.


Daria & GIULIA(2004 08 16)




o sa iti iasa din cap vorbele usor,usor.daca esti convinsa ca esti pe drumul cel bun keep going.si nu a ramas fara tatic doar ca nu mai sta in acelasi loc cu Giulia.
este cea mai mare idiotenie sa arunci asupra copilului problemele cu partenerul(asta nu e pt tine Daria).daca vrea poate sa ramana alaturi de Giulia si fara sa mai fiti voi doi impreuna.

espiritu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonsis spune:

dariaaaaa....
cum fara partea materiala sigura???daca isi iubeste copilul si ii vrea binele,va face aceleasi lucruri ca si pana acum,chiar daca e sau nu cu tine...
asta suna...daca nu divortezi...va fi bine pt copil...daca divortezi...nu va mai fi....eu ma car....si va las balta...
eu cred ca el pur si simplu vrea sa se scoata ...sa nu fie vina lui...asa cum a zis si adina iulia ( ai dreptate adina...)
nu mai plange si incearca sa evaluezi situatia cu calm si liniste...tu vei face oricum ce e mai bine pt giulia...ca esti mama ei...si ea stie bine asta si cu cat creste va stii si mai bine...

te rog eu nu mai plange,incearca sa fii calma ,giulia are nevoie de tine mai ales in momentele astea .
hai,cine mai vine la cafea??

Mergi la inceput