Stelutze de ianuarie-februarie 2007 (52)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RB spune:

Elena_mvl noi am patit-o rau de tot cu Amalia si constipatia. Dar am rezolvat problema cu prunele. Ai incercat?

Raluca si BB AMALIA (22.01.2007)
www.flickr.com/photos/9278662@N06/1012232072/" target="_blank">AMALIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_mvl spune:

Nu RB, dar am incercat cu para pasata cu coaja 3 zile si tot la supozitor am ajuns. Acum ca nu ii dau nimic solid nu are pb dar o sa incep din nou cu piureurile (si cred ca de la cel de legume se constipa, desi ii scosesem morcovul si introdusesem cartof). Mai vdm. Sa dea DD sa fie bine de data asta.
Merci pt.raspuns. In cate zile s-a desconstipat cu prune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RB spune:

In cateva ore . La noi a fost asa de rau ca urla efectiv cand facea kk... asa ca prunele au fost extraordinare. Si acum daca vad ca are ceva tendinte de cimentuire , Pac! intra iar prunele.

Raluca si BB AMALIA (22.01.2007)
www.flickr.com/photos/9278662@N06/1012232072/" target="_blank">AMALIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RB spune:

Elena_mvl trimite-mi mail si mai vorbim daca vrei.

Raluca si BB AMALIA (22.01.2007)
www.flickr.com/photos/9278662@N06/1012232072/" target="_blank">AMALIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

adyf, sa iti traiasca baietelul, sa fie sanatos. Am vrut sa te pun pe lista, dar cred ca nu am nimerit parola sau nu mai exista contul mamicile. Voi incerca din nou maine cand sper sa mi se trimita iar parola.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_mvl spune:

Neata mamici!

Iulia de vreo saptamana se trezeste noaptea de vreo 3-4 ori si plange. Trebuie sa o iau langa mine si sa ii dau san ca sa se linisteasca (uneori merge si cu suzeta). Banuiesc ca isi vor face aparitia dintisorii pt ca inainte dormea fara probleme pana dimineata, fara sa se trezeasca macar o data. S-a mai comportat vreun bebelush de p-aici la fel?

RB ti-am trimis PM. Merci.

Va pup si va doresc o zi frumoasa.

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:



avem bona, de luni!!! asa ca trag nadejde ca o sa am si eu de acum mai mult timp sa intru pe aici..desi bag de seama ca s-a cam spart gasca ... calcam pe urmele mamicilor de ian-feb 2006, asadar..sa avertizam gravidutele de la odisee, cu dpn ian-feb 2008?

salut fetele noi, pup fetele mai vechi...




meg,dematei(9.02.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brig_adria spune:

hello mamici si bebei!scuze ca nu ne-am mai auzit pe forum ,am niste examene de dat si tot invat de cateva luni,si mai am inca o luna jumate pana la ele ...dar trec...nici timp de bebe nu am prea mult..si de asta imi pare cel mai rau...Noi suntem bine,are 8 luni ,7kg jumate,am cazut si noi din pat de 2 ori dar fara repercursiuni...am si racit pt prima oara acum 3 zile dar acum suntem bine.va pupam si ne auzim peste o luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Buna fetelor! Am promis ca mai vin in vizita!

O sa vin cu intrebari in curand, ca m-am poticnit rau cu diversificarea, nu vrea fructe, legume deloc, cerealele le scuipa asa.

Elena, si Giulia a fost f constipata, dar cu o jumatate de pruna a facut de 3 ori intr-o zi. E singura chestie care i-a placut pana acum, dar mie frica sa-i dau ca totusi prea are efect de purgativ. Dar cel putin acum stiu cu ce merge!

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

ooof, si la noi merge tare greu cu diversificarea... a avut o perioada in care a refuzat TOT in afara de lapte..am mers la pediatru, l-am cautat in gat, caca, pipi, etc..analizele de sange si cam toate investigatiile au iesit bine..concluzia: dintisori si moftureala.

in continuare mananca f f putin, cam 20-maxim, maxim 30g de fructe/legume la o masa!~! mai precis caeva lingurite miiici..sialea cu mofturi..cu circ, cu recitat poezii, etc...in rest ia bine cerealele de seara..san la greu, uneori si completare formula..

vreo 2 saptamani a stagnant in greutate, apoi a scazut 100g..acum vad ca si-a revenit..are 8 kg la 7 luni jumate.

ma bucur f mult sa vad ca au iesit "din vizuina" fete care nu au scris de foarte mult timp!




meg,dematei(9.02.2007)

Mergi la inceput