Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suzy78 spune:

Buna seara,

Nicolas deja doarme.....sper s avrea ceva titi cand merg eu la culcare......de obicei de la 19 doarme dus.....

Azi a ras in hohote.....imi venea sa-l papacesc...

REBIANA - multumim de aprecieri......Nicolas se uita la TV de asta era asa mirat......si Luca e la inaltime.

DORMIT - noi dormim asa de la 8-9.90-10, 12.30 - 14, 16.30 - 18.30, 19 pana dimineata la 6.30....cu papacit in somn la 22-22.30

TZUNA - nici nu e mica Maria......la cate ai patimit cu ea.....lasa ca vine si vremea ei....eu am noroc ca Nicolas seamana papacios cu tati....ca daca semana cu mine era jale......eu am fost ceva de genu lui Maria pana la 14 ani.....la 18 deja tineam cure d eslabire.....

KARRA80 - la ce ii prega lui Maria Cristina - mi se face pofta si mie.....

Imi pare rau ca se destrama Stelutele d eian -feb......mai aruncam cate un ochi ......

Va las ca tocmai bate tati la usa.....
NOAPTE BUNA.

Suzy78, mami de bibe Nicolas Mihai - 27 februarie 2007



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Karra un pupic dulce pentru micuta....este tare scumpa in scaunel....Ea sta bine in fundulet?....Stiu ca ai mai spus dar mai spui o data pentru o baba surda cat ai dat pe Scaun ? Te roggggggggg......imi place foarte mult

Noi la de la9 dormim bine....apropo de somn noi dormim de la 9 seara la 5 - 5.30 mancam aproape adormitedar maraim de foame si de aia ii dau atunci si apoi somn de voie pana la 7.30 -8.00 apoi mai dormim 1 ora pe la 10.30 -11 si apoi dupa masa de la 13.30 dormim pana la 5.30 mult dar asa s-a obisnuit si repet noi ne ingrasam cu somnicul

Voiam sa va intreb voi ce fel de pere dati la copii....noi nu i-am dat pana acum si as vrea sa incerc.

Maine si poimaine nu stiu daca am timp sa intru ca v-am spus suntem nasi la botezul finutei noastre oricum intram luni sa va spunem cum a fost si neaparat sa punem pozici...

Off topic....ca sa imi fie mai usor dimineata eu imi iau de seara cu mine in camera apa in termos calda, laptele si pe bibi si decat il fac acolo ca sa nu ma mai deplasez...pe mine ma ajuta foarte mult ca dupa ce mananca mai dorm si eu putin....mancam cu lumina de la becurile de afara ca sa nu se trezeasca calumea ....poate ajuta pe cineva...si eu ca musca in lapte

Va las ma duc sa ma desputesc si apoi la somn ca sunt cam franta

Avem poze aici

Diana Mamica fericita de RAISA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Vad ca azi s-au vorbit bebei sa se culce devreme. Si Raul e in pat de la ora 9.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Karra vazut schimbarea de lock....esti o mamica foarte draguta....acum cand am admirat-o pe micuta ta am ajuns si la pozele cu tine....sunteti amandoua tare dragalase

Avem poze aici

Diana Mamica fericita de RAISA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Karra hai sa te stresez de tot in seara asta ...imi plac tare mult cuburile de pe masuta...ce fel de cuburi sunt? ce firma ? cat costa?

Ah si inca o interbare si va las ca sa nu pun monopolul pe DC
Ati primit indemnizatia pentru cresterea copilului.?..eu nu am primit decat alocatia luna tercuta retroactiv pe 5 luni...iar luna asta am primit 6 milioane care nu stiu ce e cu ei...pentru ca eu terbuia sa iau bani din iunie...sunt putin debusolata....mentionez ca le iau pe amandoua pe acelasi card la BRD daca are vreo importanta

Avem poze aici

Diana Mamica fericita de RAISA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

pere acum ii dau din cele galbene, cica romanesti. dar cand nu se gaseau inca, i-am dat tot galbene ... cine stie ce soi erau, ca unii cica-s de turcia, unii de olanda??? eu le gust inainte, ca sunt mare mancatoare de pere si daca mie nu-mi convine ceva nu-i dau. dar s-a intamplat f rar.



mami de Matei Stefan 12.03.2007

poze cu matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

diana cel mai bine suni la ei ca fac multe incurcaturi si de cele mai multe ori in dezavantajul tau. eu am sunat de multe ori pana am rezolvat.

mami de Matei Stefan 12.03.2007

poze cu matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

WOW... eram socata deja... majoritatea subiectelor pe 30 de pagini... Da' m-am lamurit pana laurma care-i treaba...

Asa... sunt pe aici... va citesc, ma uit la poze... dar mai greu cu scrisul... am mult de lucru ,3 teroisti pe cap, plus aerobicu
Ieri a venit si al meu sot... asa ca am avut motive sa lipsesc de la apel... juma' de zi singura cu toti 3...

Tzuna ma intrebai cand ies cu bb-ii... n-am program fix. Daca nu reusesc dimineata, ies la pranz doar cu baietii (daca e cineva acasa sa stea cu Elena cand doarme) si seara cu Elena. Cand reusesc sa ies dimineata cu toti 3, mai ies si seara o tura.
Eu am luat supape pt. pompa (Avent, daca despre aia e vb) de la importator, pe la piata vitoriei sunt. Am dau 3 ron pe una. Am luate vreo 3. Le-au schimbat intre timp si mi se par mai proaste. Sa-mi spui ce supape ti-au trimis tie. Daca sunt la fel ca cele care le-avea pompa de la mama ei Poate mai dau o tura si mai cumpar...

Azi am avut o tentativa de diversificat cu supa de legume... a esuat... la amandoi. Nu le place si gata... Ieri am incercat cu banana... la fel... esec total... se strambau de parca le dadusem lamaie...
Maine incerc mar copt cu cereale... si incontinuare cu legume. Eu le mai pun in legume si cateva masuri de lapte praf... sa ii dea gust.

Despre iaurt... nu stiu ce sa le iau. Elena de ex. a mancat doar danonino dulce. Acum n-am mai vazut. Erau cate 2 la set... unul dulce si unul cu miere. Ala cu miere il mancam eu, celalalt Elena. Dar nu vreau sa le dau si astora la fel... pt. ca nu chiar ce trebuie... Dar dupa ce am testat tot ce se putea si doar pe ala il manca, m-am multumit si cu atat.
Deci... trebuie sa ma hotarasc la ceva pt. bebei...

Ma dor toate cele de la tae-bo Dar am 57,5 kg... am dat jos 2,5 intr-o luna jumate de cand merg la aerobic
Fug sa balacesc bb-ii si pe urma pe mine acum e Elena la rand...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns phili spune:

buna fetelor!!noi nu am venit demult la raport...suntem bine sanatosi multumim celor care ne-au felicitat si nu au uitat de noi.Am facut de curand 5 luni si avem 8050 gr si 68 cm.Progrese nu prea multe decat cele considerate normale...intors de pe burta pe spate,prins jucarioare,mutat dintr-o mana in alta,gangurit...nu stat in picioare,nu stat in fundulet,Roxanici stai linistita ca nu esti singura in legatura cu progresele lui Rares...
Diversificarea am inceput si noi de la 4 luni jumate si mananca asa
ora 5 dim lapte de la mami
ora 8 dim lapte humana2
ora 11 mar,sau piersica cu o lingurita sau doua cereale milupa-orez
+ suc mar amestecat suc morcov
ora 13,ora 16,lapte humana 2
ora 19 cereale cu lapte humana
deci nu foarte diversificat...dar incet ,incet diversificam
cam atat pentru azi ...mai revenim cand putem..
sunte-ti niste fete extraordinare ,crestere mare !!!la toate

bogdan(11.04.2007)
http://www.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=84028449

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

quote:
Originally posted by RaisaFudulu

Karra un pupic dulce pentru micuta....este tare scumpa in scaunel....Ea sta bine in fundulet?....Stiu ca ai mai spus dar mai spui o data pentru o baba surda cat ai dat pe Scaun ? Te roggggggggg......imi place foarte mult

aici

Diana Mamica fericita de RAISA-MARIA




510 ron, era la oferta, in mod normal in mag e 615 ron si pe site 550 ron...

sta bine in fund daca are ceva la spate...tine capul bine e ok, nesustinuta mai mult de un min nu sta ca se apleaca in fatza....sau mai sta cu perna de aia de alptat in jurul soldului si asa sta ok.

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 7

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/75683/ticker2.png%22%20border=%220%22%20%3E%3C/a%3E" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput