2 MAI - Litoral

2 MAI - Litoral | Autor: ilke

Link direct la acest mesaj

Fetelor............Imi pare tare tare rau ca nu am timp destul pentru a putea posta mai multe subiecte.Sunt alaturi de voi de aproape 6 luni, dar in afara de a citi cu insetare toate subiectele si tot ce exista pe forum, nu am prea participat la discutii.Iata insa ce mi-a venit in minte
Sa incercam anul asta eu si fetitza mea Ilke cum e la gazda in statiunea 2 MAI - pe litoral.
Spune-tzi-mi voi a-tzi mai fost ?! Cum e ? Conditiile la gazda cum sunt ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilke spune:

Hm...........se pare ca nu prea am succes :-(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina Paraianu spune:

Buna Ilke,
NOi mergem si anul acesta, ca intotdeuna, la 2 Mai. De cand avem pe Teodora mergem la gazda (inainte eram mai smecheri si mergeam cu cortul, dar acum ne-am lenevit).
Gazdele sunt de toate felurile. Noi ne-am sabilit la o familie care este si in "centru" si aproape de plaja, si curata si cu dus cu apa calda si cu toaleta cu apa curenta! Mai mult de ata nu stiu daca poti cere de la o gazda in 2 Mai! Mai sunt si nou-aparutele pensiuni si hotelase care sunt mai scumpe, dar unde ai si conditii f.bune, inclusiv antena parabolica, aer conditionat, acces la internet etc.
Daca vrei iti dau nr.de tel.de la gazda noastra si faci rezervare. Noi mergem intre 11-16 august anul asta si poate ne intalnim.
Corina Paraianu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilke spune:

Corina draga, ma bucur sa aud ca ai fost la 2 Mai.Astfel am certitudinea ca pot afla dintr-o sursa sigura ceea ce ma intereseaza. Asha cum spuneam ar fi pentru prima data cand alegem 2 Mai si imi este cam teama ca am putea lua tzeapa mergand pe nevazute.Adevarul adevarat este ca eu nu-mi pot lua acum concediu, insa pe Ilke trebuie sa o trimit neaparat la mare, fiind operata anul acesta cu amigdalele. Copilul meu nu are voie sa sufere din cauza faptului ca la noi programarea concediului este facuta cum e facuta .Cert este ca m-am hotarat sa o trimit pe ea la mare cu parintzii mei.In ceea ce priveshte confortul vreau un minim de confort : camera curata, baie cu dush si toaleta curata, acces la bucatarie si curte.M-as bucura mult de tot daca mi-ai da numarul de tel.Tare ash vrea sa o trimit pe buburuza mea candva saptamana viitoare si ashtept cu nerabdare vesti de la tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilke spune:

???????????? VA ROG AJUTATZI-MA CU UN SFAT !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaG spune:

Incearca adresa http://www.vamavecheholidays.ro/
Mi-a dat-o si mie o colega de serviciu dar nu stiu cat de repede se pot face rezervarile, ca eu inca nu mi-am aranjat nimic pentru concediu. Parca tot la 2 Mai as merge si tot pentru prima oara.
Succes! Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l l spune:

www.plaja.ro iti poate oferi multe informatii despre 2 mai.
noi mergem de foarte multa vreme acolo, fiind un loc linistit, un adevarat refugiu pentru creierele noastre agitate. Foarte multe locuri unde se mananca excelent si nu foarte scump.In gazda am stat acum 2 ani si am resimtit teribil caldura noptilor de vara, aerul incins, sufocant. Nu puteam inchide un ochi toata noaptea. Parca tot cu cortul e mai bine dar dezavantajul toaletei este major. conditiile de campare nu sunt super ok la acest capitol. de asta sunt si eu in dubii, poate incerc un hotelas anul acesta. stiu ca era ceva in constructie chiar in spatele campingului. are cineva idee, daca e gata? ce preturi sunt, ce conditii?

Lucia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina Paraianu spune:

Fii atenta, am 2 numere. Primul este de la gazda despre care ti-am povestit, se numeste Davidov : 0241-743920.
Al doilea este de la fam.Feodorov unde este tot bine, f.curat, dar este in capatul de la intrarea in 2 Mai. Deci ai de mers pana la plaja cam 10 minute-15 chiar cu un copil mic.
Te pup si ii doresc micutei tale vacanta placuta cu bunicii!

PS La ambele gazde ai acces la bucatarie, frigider etc.

Corina Paraianu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clara spune:

corina,
poti sa ne spui cam ce preturi au si daca baia este in camera sau la comun?
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina Paraianu spune:

La fam.Feodorov am inteles ca in iulie si august e 300.000 lei/noapte. La ceilalti nu stiu. Baia este in curte, adica e o camera de dus cu solar deasupra si deci poti face dusuri calde atata timp cat e apa incalzita de la soare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

Ieri am venit din 2 Mai. Am stat "LA DINAMO" , au camere curate, cu wc si baie in camera, apa calda, televizor...conditii de hotel, nu de gazda. Curte mare unde se pot juca copii, iar de mincat tot la ei. E si aproape de plaja. Au si o masina de spalat rufe si o mica bucatarioara daca vrei sa pregatesti ceva. Totul e nou si super curat.

Mergi la inceput