rasturnare de situatie in cazul Maddie

rasturnare de situatie in cazul Maddie | Autor: loryi1974

Link direct la acest mesaj

Conform BBC,rasturnare de situatie in cazul fetitei britanice disparuta acum 4 luni in Portugalia:mama ei este interogata pentru a doua zi dupa ce politia portugheza a primit rezultatele mai multor analiza ADN recoltate de la locul disparitiei.De asemenea,politia portugheza a primit rezultatele unor analize de sange gasit in tr-o masina inchiriata de familia ei dupa 25 zile de la disparitie.
Si ce artistic plangea...Cica a fost primita si la VAtican unde Papa a binecuvantat o fotografie a fetitei.
Oare in ce lume traim?







Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Intr-o masina inchiriata de ei la 25 de zile dupa disparitie? Nu zic ca n-o fi adevarat dar mi se pare si ciudat... Banuiesc ca sangele ar fi aparut pt ca corpul ei a fost in masina, dar oare cum au reusit cu atata presa (poate chiar si politie) dupa ei?? Ma intreb si eu Ca sunt sigura ca numa la wc se misca fara sa fie supraveghiati..

Edit c-am uitat sa zic cc cå aceasi stire a aparut si aici si in plus o teorie de prin ziarele portugheze si engleze cum cc cå parintii, fiind ambii doctori, au sedat-o/ anesteziat-o ca sa ai cale libera sa iasa in oras si fetita a murit din cauza asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

http://news.sky.com/skynews/madeleine - aici am urmarit si urmaresc cazul inca de la inceput.

Nu cred asa ceva. Ar fi chiar culmea s-o aresteze si s-o condamne pentru omor din culpa. Mi se pare ridicol, dar vom trai si vom vedea.
Si tu esti suta la suta sigura ca "plangea artistic"?






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Nu stiu ce sa zic...dar mie mi s-a parut cel putin ciudat ca parintii si-au lasat cele 3 fetite singure in camera de hotel si ei au iesit la un restaurant sa serveasca cina. Parca asa retin ca s-a spus la TV. Eu nu ii pot intelege cum au putut lasa trei fetite mici fara nicio supraveghere si ei sa mearga sa ia cina linistiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eu acord prezumtia de nevinovatie , daca e sa ne luam dupa tot ce spun ziaristii .....hehehe unde am ajunge

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Nu spun ziaristii!

Politia din Portugalia a supus o interogatoriului. Oare de ce?!

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by mandyksch

Nu stiu ce sa zic...dar mie mi s-a parut cel putin ciudat ca parintii si-au lasat cele 3 fetite singure in camera de hotel si ei au iesit la un restaurant sa serveasca cina. Parca asa retin ca s-a spus la TV. Eu nu ii pot intelege cum au putut lasa trei fetite mici fara nicio supraveghere si ei sa mearga sa ia cina linistiti.



Ca au lasat copiii singuri, asta-i alta poveste si da, e clar inconstienta, neglijenta, nici eu n-as fi putut face asa ceva, nu stiu ce-a fost in mintea lor. Chiar daca verificau camera copiilor la fiecare jumatate de ora, asa cum chiar ei au spus... Si, nu c-ar fi important, dar nu erau 3 fetite, ci doua fetite si un baietel - fetita cea mare, de aproape 4 ani - care a disparut- si doi gemeni de 2 ani - o fetita si un baietel.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Am citit in urma cu cateva zile in The Sun ca politia ii suspecteaza pe parinti ca ar fi omorat-o din greseala cu o doza prea mare de sedativ; ca cica asa ii lasau pe copilasi singuri, sedati.
Nu stiu ce sa mai cred.

Bietul pui



Ce mai citim noi
The moment scatters.
Motionless, I stay and go: I am a pause

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Breaking news:mama incearca sa obtina o intelegere in schimbul marturisirii(bbc,sky,cnn).Ar putea sa stea doar 2 ani in inchisoare.
Cum au putut sa faca circul de dupa disparitie?Mie mi se pare dezgustator.Si e greu sa dispara un copil dintr-un resort de lux si sa apara niciun indiciu.
Probabil copilul a murit accidental,dar cum poti sa-ti lasi trei copii sub 4 ani intr-o camera de hotel singuri?S-ar putea sa le fi gresit doza de sedativ intr-adevar.
Oricum era greu de crezut ca politia portugheza pune degeaba un cetatean britanic sub acuzare.
Da,rectific,n-a plans "artistic",regreta moartea copilului cu siguranta,dar circul de dupa a fost oribil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

sunt consternata dar incep sa am si eu mai multe explicatii acum. Am urmarica cazul si mi s-a parut suspecta verva cu care vroiau parintii sa faca publicitate. Conferinte in Paris, Viena, Roma, Amsterdam... etc.

Stiu ca familia fetitei a calatorit in toata Europa sa faca awaireness - adica sa fie parintii informati despre acest caz - dar nu inteleg ce vroaiau ei de fapt ei sa spuna parintilor???? ceva de genul: nu faceti ca noi - nu mergeti la restaurant si lasati copiii singuri acasa? nu mergeti in Portugalia? sau ce?

ingrozitor de trista soarta a fetitei cu ochi asa de tristi si de frumosi, Maddie.




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro. Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Cica parintii sunt medici



Alina

Mergi la inceput