Caut urgent un MEDICAMENT

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexis2002 spune:

Eu l-am cumparat ptr cineva din romania si ptr reteta m-am dus la medicul pediatru dar el a spus ca este de generatie veche,f scump si nu chiar atit de eficace.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

quote:
Originally posted by tinatache

adina, eu nu gasesc la firma aia:( Oricum, fara reteta cu numele exact al prod. nu am sanse sa-l primesc de nicaieri. Si Polimode nu am gasit nici pe linkul ala de la tine.

Cristina
-----------------------------------------------
http://www.sos-satelecopiilor.ro/



Cristina, trebuie sa-i dai search dupa numele substantei active (Pidotimod). Dar cred ca ai dreptate cu reteta...

Adina + Olivia 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

A fost si este prea bolnava si trebuie sa-l cumpar. Nu cred ca este prin farmacii. Dr. mi-a spus sa intreb direct in Italia sau Grecia.
Sotul meu a sarit ca ars cand a vazut cat costa.
Acum nu stiu ce sa mai fac.
Saptamana asta nu a mers la gradi. A luat "ceva" de la gradi.
Luni a mers la gradi, totul a fost bine pana pe la 16 cand i-a venit rau si ......
Din acel moment merg numai prin dr. sa vad ce are, analize...Am umblat zilnic prin spitale, clinici private si tocmai miercui aflu ce are. Maine la 7 plec din nou cu ea la o clinica sa-i facem un alt set de analize.
Peste toate astea dr. de fam azi imi spune ca trebuie sa platesc daca vreau sa-mi scrie pe fisa copilul ca este sanatos. Adica sa dau cate 300.000 pt. fiecare analiza.
Am sarit ca arsa. I-am spus ca am cheltuit mult si nu mai pot sa dau si la dr. de fam.
Platim CAS....si cand este vorba de o reteta, trimitere, analiza....cer bani.




Multumesc mult de tot pt. ajutor. Va anunt eu daca-l mai cumpar. Momentan nu-mi permit asa suma de mare.
Tratamentu leste de 2 doze pe zi timp de 15 zile, 15 zile fac pauza si pe urma repet tratamentul. De asta imi trebuie 60 de plicuri.....


Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

Paula, eu maine s-ar putea sa merg la pediatru cu fata la control, o sa-l intreb si de medicamentul asta si daca ar putea sa-mi scrie o reteta pentru altcineva in caz de nevoie.
Multa sanatate fetitei!

Album Alyssa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Mersi mult de tot.
Vreau sa stiu daca l-a dat cineva si cum este?



Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Am dat mesajul surorii mele,e asistenta medicala intr-un spital din Roma,sper sa te putem ajuta.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

din pacate n-am mai ajuns la pediatru iar de maine voi fi pentru o perioada in spital, cand ma intorc daca mai ai nevoie te ajut cu placere.

Album Alyssa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Multumesc din suflet. Sunteti foarte dragute.
Azi am dus-o la gradi impreuna cu fratirul ei. A ramas plangand Paul dar Alexa .....numai in bratele tuturor.



Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Hai sa se laude cioara cu ce are mai scump!!!

http://www.flickr.com/photos/paula_tinta


sunt facute azi la gradi!



Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

heeeeiii, cine are printisori minunati?? sunt chiar minunati, sa stii. m-am topit! si am treabaaa, si eu stau si ma chiorasc la pozeeee:)) si nu ma mai satur:)) Sa-ti traiasca mari si sanatosi! de fiecare data cand "dau" de tine ma gandesc ce noroc pe ei cu asa parinti daca afli ceva nou depsre medicament, eventual un nume de comercializare in Germania, eu pot sa-ti iau pe reteta din Ro.

Cristina
-----------------------------------------------
http://www.sos-satelecopiilor.ro/

Mergi la inceput