Nasici 2008

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

SI eu vreau sa intru in clubul vostru. Voi fi nasica in iulie. Deocamdta peste 1 sapt voi fi mamica pt a doua oara deci nu intra in distie munca de terene, cautari, mai cu seama ca am vreo 28 kile fata de greutatea initiala . Insa recuperez eu pana atunci..
Sunt cu okii de colo-colo pe net si pot sa recomand si eu un site/casa de moda, unde mi-am facut si rochita de mireasa. Creal Desgn se numeste, iar la magazinul Victoria ii gasiti cu mult mai multe modele decat cele afisate pe site.

Roxana 39 sapt cu Robert si Catalin (5 iunie 2006)

AMR...PANA PE 18 FEB!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruka spune:

Suntem si noi nasi de cununie pt a 2a oara, anul acesta in iunie. Problema mea cea mai mare e cu ce ma imbrac, atat la starea civila cat si la biserica.
Daca aveti idei sau daca stiti magazine cu rochii mai deosebite, pls spuneti-mi si mie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Inca o nasica de 2008!!!!!!
Buna fetele!
Nasim si noi pe 25 oct 2008. Sunt in verva mare!!!!!
Am citit mai pe ocolite ca doarme fimiu si...nu mai stiu cine a zis ca nasii platesc buchetele cu flori. Eu stiu ca doar lumanarile.
Acum nu am timp sa scriu mai revin zilele urmatoare.
Poate cineva care are timp sa faca o lista. Sa incepem sa ne mobilizam. Eu din pacate nu am timp.
Va pup si weekend placut ca se apropie!

Ioana si bebe Vladimir

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Buna fetele si bine v-am gasit
O sa fim si noi nasi anul acesta de 2 ori si la nunta si la botez.
Nunta este pe 7 iunie si abia astept fericitul eveniment.
Noi ca nasi o sa luam lumanarile, buchete, voalul miresei, platim la biserica si normal darul la nunta. sper ca n-am scapat nimic.
Acum stau si-mi imaginez cum vreau sa fie toaletele mele, ce coafura sa port stiti voi.
Finii mei sunt f tineri si f frumosi. Pe finul il cunosc de aprox 5 ani iar pe fina de cateva luni.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alesiamm spune:

BINE V-AM GASIT!
Ma bucur ca pot sa impartasesc cu cineva experienta de a fi nasa.
eu voi fi nasa in iulie, am emotii dar o sa treaca.
De unde va luati rochii pentru eveniment?
e un subiect foarte important, eu cred ca o tinuta super face totul
voi?
ma intereseaza magazine care comercializeaza astfel de rochii

Va pup si astept raspunsurile voastre

alesia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Falcute spune:

Buna dragele,

Vad cu bucurie ca s-au inmultit nashicile pe topicul acesta si ma bucur nespus.Sa va fie de bine viitoarelor nashici, sa petreceti frumos si sa aveti parte de fini pe placul vostru.
Chiar dak nu am mai dat o vreme pe forum, nu pot sa spun ca am somat.Am fost cu finutza la testari de piatza, acu vreo doua saptamani.Cu alte cuvinte intr-o sambata am batut Bucurestiul, prin magazinele de mirese pana ni s-au umflat picioarele.
De preocupat, ma preocupa in continuare tinuta de nunta, dar acum parca sunt ceva mai optimista.Asa cum ma asteptam, nu prea am gasit ceea ce cautam pe la magazine.Eu nu sunt tocmai tiparul fetei snur, si ce am vazut si mi-a placut nu s-a potrivit, iar ce se potrivea nu prea era pe gustul meu.Prin urmare, am luat decizia sa-mi fac tinuta de nasha(cel mai probabil costum de cununie si rochie de seara) la Creal design.Fara sa fie reclama, am dat peste standul lor din magazinul Victoria, absolut intamplator si mi-au placut f tare.Au rochii facute gata si pentru nashele si pentru miresici. Preturile sunt acceptabile intre 8 mil si 15 mil pentru nashici, si pana la 26 de mil rochii pentru miresici.Am fost cu finutza si am discutat cu o doamna de la stand f amabila, si ne-am hotarat sa ne facem hainutzele la ei.Comanda de face cam cu 1 luna inainte , mergi cu modelul tau sau au ei niste oferte de rochii de seara, pe care le adapteaza cum vrei.Ramane acum sa vad cat sunt si de seriosi cu respectarea termenului de predare.Am stabilit deja sa lansez comanda cam prin iulie-august , pentru a avea o marja de timp disponibil in caz de intarziere.Daca mai sunt nashele care au comandat /lucrat hainutze la ei, sunt nerabdatoare sa aud opinii, pentru a putea decide in cunostiinta de cauza.

Ioana81sa ti fie de bine!Nashim in aceeasi zi.Si noi nashim la Urziceni tot pe 25 octombrie.

Cam atat pentru astazi...va pup pe toate si spor la pregatiri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Falcute spune:

<<Ioana81 Posted - 06/03/2008 : 14:50:27
--------------------------------------------------------------------------------
Inca o nasica de 2008!!!!!!
Buna fetele!
Nasim si noi pe 25 oct 2008. Sunt in verva mare!!!!!
Am citit mai pe ocolite ca doarme fimiu si...nu mai stiu cine a zis ca nasii platesc buchetele cu flori. Eu stiu ca doar lumanarile.
Acum nu am timp sa scriu mai revin zilele urmatoare.
Poate cineva care are timp sa faca o lista. Sa incepem sa ne mobilizam. Eu din pacate nu am timp.>>

Dragele ,

Pe prima pagina a acetsui topic , gasiti o mica listuta de cumparaturi , asa cum mi-am imaginat o eu.Am mai consultat si topicurile legate de traditiile din zona in care nashim, deci s-ar putea sa gasiti acolo, ceva in plus fata de ceea ce v-ati propus voi.
Legat de buchetele de nunta, eu vin din Moldova , iar de nashit nashim la Urziceni(Ialomita).In ambele zone buchetele sunt cumparate de mire:atat cel al miresei cat si cel al nashei.Dar cred ca depinde si de felul cum va intelegeti voi cu finutzii vostrii.In cazul nostru cel mai probabil, buchetele vor fi cumparate de finutzu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Falcute - eu mi-am facut rochita de mireasa la Creal Design si a fost spectaculoasa. Ma gandesc sa dau o fuga sa vad ce au si pt nasici. Oricum vreau sa merg si prin oras dupa rochite, la Debenhams, Irina Scrotter, Zara.

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Deci s-a animat subiectul,probabil pt ca iesim din post.
Ieri am fost la Mirandi pt a proba o rochie www.mirandi.ro/photos/2008ocazie/1.jpg" target="_blank">asta mare dezamagire,in primul rand 42 nu era 42,era formata din fusta si corset,si avea margelutzele desfacute din cusatura iar florile nu erau brodat pana la capat,cand am intrebat de ce?
mi s-a raspuns ca se mai intampla ,rochia costa 15 milioane,un pret deloc de neglijat,asa ca asteptam mai mult profesionalism si amabilitate.

La Roandre inca nu am ajus ,dar poate sambata,am sa incerc si Creal Design,sa vad ce si cum.

Pana una alta sambata am fost la cumparaturi pt finutz si i-am luat carutz cu scaun de masina ,din acela care se transforma si in landou
hainutze multe pt diverse varste
am gasit un port bebe dragutz pt a-l scoate din maternitate
paturica din saten pt botez
am mai luat o paturica groasa si una subtire
termometru pt apa si un set cu perie si pieptan sa-si faca baiatul freza
prosop
crasma
mai trebuie sa iau fasa si costumas de botez,am ochit eu unul


pt nunta preotul ne-a cerut noua certificat de cununie religioasa si cu chiu cu vai l-am obtinut de la biserica unde ne-am cununat.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Andra - rochita pare chiar spectaculoasa in poza, n-ai zice ca are corset. Pretul pare piperat. Eu merg sigur la cei de la Creal pt ca am vb ieri la tel si la sf lunii vor primi marfa de la unique style. Ceamai scumpa rochie e vreo 8 mil, toate sunt nemtesti si-s spectaculoase. Uita-te pe site.

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput