Cioco Milkyway CU VIERMI!

Cioco Milkyway CU VIERMI! | Autor: katalina

Link direct la acest mesaj

NU cumparati MILKYWAY!
Sunt foarte indignata si stomacul meu este pe dos.
Le-am luat copiilor mei ciocolata speciala pentru ei,nu:Milkyway(caci kinder nu mai gasesc demultisor).Cel mic a mincat doar jumatate, cealalta jumatate am mincat-o eu.Mincind cu pofta am simtit ceva ce seamana a jeleu,l-am scos, cind ma uit ,inchipuiti-va, mi-a venit rau: un vierme imens de vreo 2 cm, VIU-se infrupta linistit din ciocolata(el traia de fapt acolo).Imi este si rau , nu stiu ce sa iau.Cred ca nu mai maninc nimic 2 zile.
Ce sa fac la ora asta?La OPC, nu e nimeni ,.Am pus cioco intr-o punga, si pe dinsul in ciocolata, ar trebui miine dim.sa trecem pe la OPC.

Din ce stiti, ia vreo masura cei de la OPC, sau ma chinui degeaba?
Nu stiu daca se produce in RO aceasta cioco?!
CIOCOLATA PENTRU COPII!INADMISIBIL!Le-am luat din INTEREX9cine are in oras acest supermarket stie).

Am aflat si despre Danone..Doamne ce ne fac astia.!



Catalina, ROBERT si CATALIN


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Viermii nu sint din cauza firmei producatoare, poti sa fii sigura. Sint din cauza depozitarii, cine stie prin ce depozite au stat, in ce calduri... Daca reclami la OPC o sa faca ceva, poti fi sigura, eu de cite ori am reclamat ceva la ei nu a ramas fara raspuns.
Cit despre produsele Kinder, o sa apara din nou din septembrie, pe perioada verii ei nu mai aduc produsele obisnuite tocmai pentru ca sint perisabile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Natasa te-a lamurit foarte bine, fa reclamatie la OPC, dar mai mult ca sigur cei penalizati nu vor fi cei de la firma producatoare, ci cei care au depozitat produsul in conditii improprii. Vor face verificari im ambele locuri...oricum cineva va fi pedepsit.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Eu nu stiu biologie, doar chimie, asa ca lamuriti-ma si pe mine: cum poate sa apara viata (viermele) intr-un ambalaj inchis ermetic ce contine ciocolata necontaminata la producator cu ceva care produce viermi?DianaD & Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

quote:
Originally posted by Natasa

Viermii nu sint din cauza firmei producatoare, poti sa fii sigura. Sint din cauza depozitarii, cine stie prin ce depozite au stat, in ce calduri... Daca reclami la OPC o sa faca ceva, poti fi sigura, eu de cite ori am reclamat ceva la ei nu a ramas fara raspuns.
Cit despre produsele Kinder, o sa apara din nou din septembrie, pe perioada verii ei nu mai aduc produsele obisnuite tocmai pentru ca sint perisabile.



Natasa nu te supara... probabil ciocolata era sigilata... nu cred ca e din cauza depozitarii! Oul era din fabricatie in ciocolata si s-a dezvoltat in timp! Ce treaba are depozitarea daca produsul era inchis ermetic????? E jalnic... parerea mea e sa nu mai cumparam ce putem face in casa; si cioco de casa este farte buna si sanatoasa! Copilul meu nu mai mananca demult dulciuri cumparate decat foarte rar cand mai primeste de al cineva), si deja am zis tuturor din jur ca la mine in vizita nu se mai vine cu dulciuri! Insa lumea parca e capsomana...am avut niste neamuri in week in vizita si evident sacosele de cioco: 2 cutii de bomboane, o poiana cu lapte, 2 Milkyway (pe care evident dupa subiectul asta le voi arunca directia cos), jeleuri si ursuleti de guma.... morrrrrr... mai bine veneau cu un kg de banane!


Mami si www.babiesonline.com/babies/n/nasturica" target="_blank">Ioana nasturica
Niciodata nu trebuie sa plāngi dupa ceva care nu poate plānge dupa tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

stiu ca sunt pe langa subiect dar vreau sa va spun ca saptamana trecuta fiind la mare,pe plaja, am ramas surprinsa sa vad ca marea majoritate a parintilor le dadeau copiilor numai ciocolatele,pufuleti,sticksuri,bake rolls si muuulti cartofi prajiti ,chipsuri din aia Lays la punga.Plus multa Coca Cola si Pepsi.Vorbesc de copii mici,pana la 3 ani.

De cand am observat asta am inceput sa ma uit mai atenta in jurul meu si m-am tot minunat.Am vazut cum o fetita de aproximativ un an jumate a baut in 5 minute cam jumatate dintr-o sticla de Coca Cola de 0.5L.Sticla i-o tinea chiar mama ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Katalina, te rog mult sa ne tii la curent. Ai facut reclamatie? Unde a fost problema? E foarte important! Multumim pentru avertizare.

Medeea, mamica de bebe Tea - 17 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Sa intelegem ca te-ai lasat pagubasa?

Medeea, mamica de Tea - 17 iulie 2006 si cu bebe mic in burtica (12+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

De cele mai multe ori revanzatori sunt de vine pt aceste situatii. Astfel de intamplari nefericite le-am patit cu magazinele Mega Image unde nesimptirea este in floare.

Dana 25+ Luca-Rares

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Am patit-o si eu!
Acu 2 saptamani, aici in Franta (adica se intampla si prin alte parti, nu numai in RO).


Iau o cutie de bomboane sa imi servesc colegii. Si le dau la toti. Bomboane bune. Cutie faina (nu mai stiu marca - oricum nu ieftine).

Si iau si eu la sfarsit una. Si musc. Si privesc bucatica ramasa... YACH! Ce se mai zvarcolea "extraterestrul" in bucatica ramasa..

Asa ca..


Tu spui ca iubesti florile, dar le tai si le pui in vaza.
Zici ca iubesti cainii, dar le pui zgarda si ii tii legati in lant.
Te lauzi ca-ti plac pasarile si le inchizi in custi mititele...
Cand spui ca ma iubesti mi se face frica. (Jean Cocteau)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Si eu am patit-o, azi, insa nu cu ciocolata, ci cu mancare la borcanel pentru bebei.
Am dat sa ii dau sa pape fetitei mele de 9 luni si cand sa deschid borcanul...m-am ingrozit,nu alta.
Ce sa mai zic? pana acum a mancat din borcanele la greu,pentru ca noi calatorim extrem de mult, iar cand sunt acasa, in Londra, sunt aproape 24 de ore la firma. Ii si place mancarea asta, creste frumos, ia bine in greutate,insa e prima data cand am dat nas in nas cu asa ceva.
M-am oripilat, pur si simplu.

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput