LMA * Piticlonti de iulie-august 2004 (227)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Sara buna.
Fetelor,sa v-a traiasca surorile si sa v-a bucurati de dinsele.
Andreea,tu n-ai intrebat de fapt nimic,da eu cu gura pe dinainte.deh,daca nu m-a pot abtine,cind vad toale vad rosu ca taurii si mi se dezleaga limba de urgenta.
So,Deci 1000-1500 pe luna.bre da scumpi mai sunteti.Poi eu aici si nu cheltui atit pe luna.Cei drept n-avem credite,rate sau de astea.Deci traiul de zi cu zi,bineinteles ca nu bagam la socoteala pantofi de 200 de euro,ca eu nu servesc decit ieftini.ca si toale de altfel.deci cu ricardo cu tot ajungem pe la 1300.Mult frate,viata grea in ro,serios acum.
Gabi si Daria,stati linistite .De ex. Ricardo nu intelege germana cum trebe,de vorbit subtire,noroc de olandeza care mai seamana pe ici pe colo cu germana si mai pricep doamnele una alta.Nu a plins deloc pina acum,dimineata e primul la scari.pe Frau o pupa si la venire si la plecare,n-am vazut alt copil s-o pupe pe Frau si sa se topeasca uitindu-se la ea ca Ricu.De aceea Frau e la rindul ei numai zimbet cind al vede dimineata,asta sare direct la ea in brate si pe mine nu m-a mai vede.Copilul.Nu mai spun ce-i la gura lui la intoarcere acasa.Frau a zis,Frau a facut,Frau al pupa si-l iubeste ....turbare nu alta dupa Frau asta.
astazi am fost la control cu ricu,nu l-a doctor la psiholog.trebe cica.L-a pus sa faca niste chestii .sa prinda o minge cu degetele,deci sa nu astepte pina se loveste mingea de trup.I-a iesit din prima.Sa conduca cu un volan si sa spuna care-i dreapta sau stinga.In diverse pozitii.la asta e expert,Quad-ul lui e....super profesor.Niste viraje ce lua azi,cind cu spatele cind la numai 2-3 cm de perete pe linga el....ah e crima copilul asta.Automatizat pina la os.Asa,cu testu l-a mai pus sa spuna pe niste planse ce culori stie.A stiut 12.Din 12 care erau de fapt.fara sa greseasca.Sa numere pina la 10.A numarat in olandeza si papa a facut o incercare.I-a zis acum in romaneste.Si da-i si-n romana.Asa acum in engleza,la care tipu a belit ochii.Da,cica e ok,copilul e foarte perspicace,se vede ca s-a lucrat cu el,se orienteaza foarte bine in spatiul liber si necunoscut,doar ca i-am spus ca Ricu n-a facut in viata lui un puzzle,n-a pus doua cuburi unul peste celalalt lego nu atinge defel,nu deseneaza,nu se joaca cu plastelina.Da,am primit recomandarea sa-l lasam sa faca ce vrea,sa se joace cu ce-i place,comportamentul lui reflecta jocul cu preponderenta afara din casa.Ceea ce e adevarat.Si care e cel mai sanatos,a subliniat dinsul.Acu la final,nu s-ar vedea nici o problema psihologica legata de accident,chiar deloc.Cel mai probabil,copilul nu-si v-a aminti de acest moment spre bucuria si usurarea noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Dana la psiholog..ca ati vrut voi...sau cum?Felicitari pt rezultatul final!!
Asa cum spui..scump in Ro..dar depinde de income..cunosc eu fam care au 5000 $..sau euro/luna..am uitat..la nici 30 de ani...Deci...totul este relativ...

La multi ani ..Mariilor....mari si mici! Sa traiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Asa am vrut noi.Sa fim siguri ca pui mic e in regula.Si daca tot era o consultatie,am zis sa-i faca si o evaluare generala.Noh,acu sunt linistita.de mers merge bine dar inca nu poate fugi sau sari,mai asteptam nitel.terapeutul spune ca mai dureaza doua luni.
Cu banii,deci eu spuneam ca e scump,nu in functie de venituri.e scump asa per total.Cam pe linga suma asta hai sa zic nitel mai mult se invirte o familie normala in Germania.Zic nitel mai mult ptr. ca in marea majoritate oamenii au credite ipotecare si cam un salariu se duce pe asta lunar.Noi nu aveam asa ca de asta probabil cheltuim nitel mai putin.Salarii de astea au in ro un nr. foarte mic de oameni si presupun ca si cheltuielile le sunt destule.Deci eu calculasem in general 1300 de euro.Acu mie mi se pare mult.....ai sa razi dar chiar si din astia as economisi.Desi veniturile sunt........de mai multe ori valoarea pe care o cheltuim.Dar noi avem alta optica asupra finantelor,ca sa zic asa.Avem tot ce ne trebuie,cheltuim pe ce ne trebuie,restul,de fapt marea parte din venituri o stringem si la un anumit interval mai cumparam o casa darapanata la pret bun,un teren,chestii de astea.Ptr. ca daca m-as apuca sa cheltuiesc tot ce ne intra in cont lunar,ar insemna sa-mi bat joc de bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

ASa sintem si noi...facem economii..din orice suma..altfel nu ne-am permite "luxul" de a ne repatria...

si am uitat si aici in US multi ai..dar si multi cheltuiesti..noi avem 1500 chirie, 700 gradinita, 300 billuri(telefon, lumina..etc)...deci aprox. 3000$...se duc..fara sa iesi din casa:)))...si asta in conditiile in care nu avem nici o rata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata
la multi ani Stefan de Catinca! la multi ani tuturor Mariilor si Marianilor! sa aveti parte de tot ce va doriti!
gagici moam ce m-ati depresat de dimineata cu subiectul bani.
Diana nu vaz maica ce te apuca supararea....mai ales ca stii ca dna doctor are asemenea apucaturi. las-o incolo daca mananca ok Ianca.
Olivia deci am inteles, fuserati intr-un Barnes&Noble, da?
Carmen sanatate multa socrului tau si la multi ani surorii tale (acelasi lucru il doresc si eu pentru a mea deci hai sa ne gandim impreuna la asta )
Dana-ema felicitari pentru rezultatul evaluarii psihologice. si pentru gradi.
o zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

tuturor MARIILOR si MARINILOR
Stefan

O zi frumoasa tuturor !
Eu sunt tare happy, am aranjat camera Giuliei aseara, are birou cu scaun, are mocheta pe care si-o dorea, ce mai, toata seara m-a tinut in pupaturi ... si azi de dimineata mi-am cumparat inca doua flori, asa, k pt sufletul meu


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

CARMEN, LA MULTI ANI!! sa fii sanataoasa, bogata si usoara ca un fulg!!!

Fetele, sa va traiasca surorile, sa fie sanatoase!

Azi e ziua mamei mele, implineste 70 de ani si si-a propus ca de la aceasta varsta sa-si faca de cap, adica nu si-a luat medicamentele si a plecat cu noaptea-n cap in Selgros sa-si ia cadou electrocasnice

Diana, parerea mea este sa nu te consumi si ai grija sa nu cazi in extrema cealalta cu vitaminele, as a patit sora mea cu fata cea mare, la 2-3 ani era ca o papusica, micuta si vanjoasa, vorba nu stiu cui, i s-au dat vitamine pentru ca era cica subponderala si i-au dereglat metabolismul, acum are 16 ani si e obeza

Ioana, multa sanatate sotului tau, da Doamne sa fie totul bine! Nu sunt sigura daca tu ai primit PM de la mine saptamana trecuta cu referire la Synevo?

Mai revin, am de lucruuuuuuuuu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

CARMEN
sa ai parte de tot binele din lume, multa sanatate, bucurii, impliniri, alaturi de cele doua comori si cei dragi !

Va puuuuup pe toate


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

la multi ani Carmen si mama de Robi!!! multe bucurii in viata!
ete copilu' si culorile: http://family.webshots.com/photo/2052434480088100014clZlQX
Daria ce mocheta i-ai luat Giuliei? asteptam poze cu camera noua, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roberta - super Mama ta

Rox - sunt 2 mochete: una cu Noddy si una cu ursu` ; camera arata acceptabil, zic io. Setul de colorat e de la Sel ? Ca noi luaram de acolo si seamana Pupam pictorul !


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput