Mamici fericite cu mai multi copilasi (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Mik, chiar mi-ar placea sa povestesti cum au venit copiii pe lume, povesti din astea as tot asculta....

Ai mei au venit asa: primul a fost o surpriza minunata, fetita a fost planificata cu grija sa iasa fetita iar la al 3-lea vad ca planific pina si zodia

Hannen, imi place semnificatia numelui, Alia=sublim.
Cit de folosit e in lumea araba?

Cornelia, bine ai re-venit, sper sa te relaxezi in vacanta si sa treaca toate problemele flo]. Am notat datele baietilor.

katik, deci tu ma incurajezi ....

-------
Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!
Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Katik,haha si eu tot fecioara am!
Azi am iesit la o inghetata cu o amica japonica apoi m-am dus sa imi recuperez cucuietele.
Abia am venit din parc ,sunt frinta.Le-am facut baie si am aruncat niste pulpe de pui in cuptor si acum ma racoresc olecuta.
Sa-ti zic o faza de acum doua sapt. intr-o duminica,ne-am luat la impuns(io cu fecioara din dotare) inainte sa plecam de acasa.Dupa ce ne-am intors ,seara tirziu culcasem copiii si faceam inventarul cumparaturilor.Am luat doua cutite mari,fioroase,el le desface si mi le arata.Le iau frumos si-l intreb zimbind,"mai vrei cearta?"
El "oh,nooo!"
marimar,sincer nu stiu daca e un nume des folosit,pe link-ul ala zicea ca-i rar.
Va pupez,ma duc sa vaz mincarea.

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas

www.flickr.com/photos/moodyamira2" target="_blank">Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

hannen,
mik, si io vreau povestea!!!!!!!!
marimar, da, te incurajez
cornelia laura, bine ai (re)venit! sa-ti traiasca feciorii, sa fie sanatosi si tu la fel ca sa poti avea grija de ei.piersicutza mea pupa piersicutza ta!
ma duc si io sa fac o ciorba de burta, sa am pe citeva zile, sa mai scap de bucatarit.

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Adriana, asa patim si noi cu hainele pt copii. ma duc sa-i iau lui Antim si cumpar pt Elena
Cornelia, cand mergem la mare noi plecam foarte de dimineata (pe la 5), asa ca aproape tot drumul copiii dorm si nu avem probleme

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

katik ,aoleu mamaaa ce pofta imi facusi cu ciorba ta de burta!
Daca nu arunci un polonic incoa` ai incurcat-o cu mine!
Noi de maine avem liber.Acum fac planuri cu omul,sa vezi ce dormiiiiiiiim maine
Am vrea sa ne ducem undeva dar aici e jale in libere,toti japonezii pleaca de acasa ,daca te duci undeva e omor,nu mai zic pe autostrazi,se merge la bara.E o placere cu piticii

Am tras o spaima in seara asta.Eram pe balcon am intins niste rufe (de la o vreme spal si seara o tura ca imi aduc fetele costumele de baie ude ,prosoape si nu le las pina dimineata ca miros urit)si cind intru in casa o gasesc pe Inas cum icnea,asa ca atunci cind ti se opreste ceva in git.M-am speriat rau.Nu a scos nimic,nu stiu daca o fi inghitit ce o fi avut in gura ,ma duc mereu si ma uit la sa vad daca respira ,mi-e sa nu i se fi oprit ceva pe undeva.Asta e cosmarul meu am tras cu Israa anul trecut spaima vietii mele.
E greu cu astea mai mari sa nu fie nimic pe jos( lucruri de astea mici care pot fi inghitite)

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas

www.flickr.com/photos/moodyamira2" target="_blank">Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

si mie mi-e groaza de vreun accident din asta. cred ca m-as bloca total si n-as sti cum sa reactionez

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Bine v-am gasit la un nou capitol.

Marimar vad ca te gandesti serios, uite eu chiar n-am stiut ca 2008 e anul porcului.Uite ca Doamne Doamne a stiut el de ce a ales sa vina bebe pe lume...sa fie cu noroc(oricum eu consider bebele asta o minune ).Ca si Mik, daca e nevoie spun.

La noi la Phillip dupa 1 an jumate de "incercari" am renuntat si s-a intamplat.Putin "socant", vezi Doamne putem.Si am una bucata Varsator.Apoi la Rebecca am planificat, si a iesit din prima luna, am una bucata leu.Mai am un leu acasa, pe sot ,dar "rag" eu mai mult decat elAcum nu stiu cat de elocventa e chestia asta cu zodiile, sunt persoane si caractere diferite, n-am prea intalnit lei la fel de exemplu.Acum bebe de-ar fi sa se nasca la termen(ceea ce nu prea cred, ai mei au iesit la 39 de saptamani), ar fi Pesti.Dar tind eu sa cred ca tot un Varsator o sa am.

Si ca sa va amuz, discutie cu sotul intr-o zi.Ii spun ce frumos, ziua lui este la o saptamana dupa ziua Rebeccai-le fac chef impreuna.El mandru tare.Apoi:uite si Phillip si bebe vor fi amandoi in Februarie, si lor le fac impreuna...si eu a cui raman ca-s singura in luna.La care el:si ar trebui sa ne gandim sa iti facem si tie partener??

Hannen sa stii ca ma gandeam si eu la niste vitamine ca nu mi-ar prinde rau.Vezi ce sot grijuliu ai?

Cornelia bun venit la mamici, ai grija de tine si concediu placut.O sa fie bine, o sa le placa si asteptam povesti si poze multe

Astazi am fost la spital ca fac pliul nucal,si i-am luat cu mine.Phillip a fost super incantat de bebe "nostru" din burtica de la mami, atata s-a minunat de manute si picioruse ca a primit o poza doar a lui.Si mandru foc ca e poza lui, mami are altele ....Sa nu te topesti ?

-----------------------------

Gabriela, Rebecca si Phillip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pissssi spune:

dragi mamici, eu sunt noua pe site, si imi plac f mult discutiile voastre...cred ca sunteti niste eroine cu atatia copii...eu am o prietena cu 3 copii superbi si ne batem capetele cum sa facem team building cu ei.se inteleg asa de bine... cand sunt singuri cu mama...ma ajutati sa ma luminez?care-i faza ? cum poti sa-i faci sa fie o echipa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Uau, un nou capitol si cu viteza mai mare la scris.
Marimar bafta la bb 3, sa fie sanatos si sa iasa asa cum vrei. Acum stau si ma gandesc de ce nu te-am intalnit eu acu vre-o 2 ani sa-mi dai si mie reteta de fetite.
Sper sa pot sa mai scriu deseara, acum s-a trezit Alexandru, ii dau sa pape si mergem in parc.
v-am pupat

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
http://community.webshots.com/user/mcrmiki
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Buna seara!!
Eu mai rar, de citit va mai citesc de la servici dar nu prea pot sa scriu.
Marimar, ma faci sa zambesc si sa-mi amintesc de sora-mea si ea era tot asa cu programarile.. Ei doi pesti vroiau neaparat si un copil daca se poate exact pe 15 mar (sora-mea in 16, cumnatul in 13 iar fata cea mare 14 dar iul. Pesti a iesit dar n-a mai astepat pana pe 15 a iesit pe 9 cu toate ca termenul l-a avut fix pe 15 mar.
Daca tot ati inceput sa povestiti sa va povestesc cum a fost la mine. Pot spune ca nu am programat nici unul. Cu David am ramas gravida la doua luni dupa ce m-am casatorit, tocmai mi se terminasera AC, aici inca nu aveam asigurare, asteptam pachetul din Ro....n-a mai fost nevoie. La Daria, tocmai ce ne hotarasem sa-l facem si pe al doilea...mi-a venit un fel de ciclu anemic asa ca nu am banuit nimic, doar ca imi era ff somn, miš-am facut un test si asta a fost.....iar Selin n-a fost programata deloc, am avut ciclu in toata regula, iar cand am ajuns la medic cu o intarziere de 10 zile avea deja 7 saptamani. Mi-au trebuit vreo 2 saptamani sa ma obisnuiesc cu ideea, sa nu-mi mai fac atatea griji de o noua cezariana si o alta nastere prematura. Acum ii multumesc lui Dumnezeu in fiecare zi ca mi-a trimis-o!
noi suntem 3 scorpioni tot din doua in doua saptamani ne sarbatorim, un leu si un varsator.

quote:
marimar, eu am doi leutzi acasa, dintre care una e EA, si rage cit o tine gura. printre primele cuvinte din vocabular a fost:"vreau" si asa a ramas. am inteles ca este ceva caracterisatic leilor. asa o fi?


Katik si eu am un exemplar din asta acasa ...si tot leu e. Toata ziua vrea cate ceva, si in fiecare zi altceva...acum profita ca se apropie ziua de nastere si cere , dar deja ma intreba astazi inaite de al baga in pat cand vine iepurasul, ca vrea un cadou.

Miha In cartea pe care ai cumparat-o nu scria si cum sa te porti sau ce sa faci cu un copil miorlait...da`miorlait raaaau. Am si un exemplar din asta. Fata cea mare ne dispera cateodata. Plange din orice, chiar si cand vorbeste sau cere ceva tot maraita e. . Iti vine sa inchizi usa dupa tine si sa pleci.

Babee, cand eram gravida cu Daria, David era barbatul care ma insotea intotdeauna la medic. Atunci nu prea stia el prea multe dar cand am fost gravida cu Selin ma intreba tot felul, vorbea cu bebele, ii facea masaj, ma tot intreba cand iese, odata m-a intrebat daca are jucarii cu ce sa se joace in burta. Cand i-am spus ca nu " dar macar nuki (suzeta) are?" m-a intrebat.

somleac bine ai venit. Alex al tau e nascut intr-o zi cu a mea a mica, doar 3 ani ma inaite.

Mik, unde ati fost la mare?, si unde mergeti din nou. si eu sunt in cautari de vacata. am in septembrie 2 saptamani de concediu si vrem la mare. Cel putin m-am hotarat unde vreau...in SArdinia. Acum caut rezidenta!!

Cred ca ma retrag, v-am ametit destul.
V-am pupat.

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput