Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

iunita, spune-mi te rog de ce nu e bine sa apara grauncioare albe? ce inseamna? de cateva ori am gasit asa in scaunele lichide ale Stefaniei...hai ca m-am ingrijorat...mi-e teama ca ea baga totul in gura si cine stie ce microbi pot ajunge in stomacel..

Mihaela siStefania (19 martie 2007)

Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

ROXANICI si Cristina a facut ieri kk de 4 ori ea care face o data la 2-3 zile....si la sf a facut chiar mai moale....

Atata timp cat nu e lichid ca apa si putzin colorat si de la 5 ori in sus nu e diaree , mie asa mi-a zis pediatra...o fi ceva in aer...sau de la morcov cu mar...eu asa am patit cu ea de la mar cu morcov a facut mult si mai moale ...

Cu patutzul la fel s noi...eu acuma vreau sa caut de lemn ca nu am decat de voaij dar de cand se misca pe o parte incepe s afosneasca si se trez si-i sare si somnullllAsa ca maine caut patutz de lemn.....

Carmina de MARIA CRISTINA 8 martie 2007

Luna 5

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/75683/ticker2.png%22%20border=%220%22%20%3E%3C/a%3E" target="_blank">Varsta Criss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Buna, fetelor. La multi ani! pt toti sarbatoritii zilei!

Sunt trista si nu reusesc sa ma adun. S-a adunat si oboseala si stresul de la accident, grijile pt Raul care este in tabara, moartea lui Pittis (Dumnezeu sa-l ierte). Sunt pe cale sa clachez, visez f urat si vise care par f reale, azidimineata am intrat in panica si am dat multe telefoane pt ca invatatoarea lui Raul nu a raspuns cand am sunat si eram sigura ca s-a intamplat ceva rau, acum nu reusesc sa ma adun, ma uit la minunea mea mica, la zambetul ei frumos si nu reusesc sa ma bucur ci doar sa ma gandesc ce era sa i se intample!!!!
Toata lumea s-a mirat ce puternica eram in momentele grele prin care am trecut, acum sunt la pamant...

Nu vreau sa va incarc cu grijile si supararile mele, suntem adunate aici pentru puisorii nostri....dar mi-e asa de ciuda ca nu pot fi altfel, ca nu pot iesi din starea asta! Poate o sa-mi prinda bine plecarea de vineri la Durau, mergem sa-l aducem acasa pe Raul si sa mergem putin pe la manastiri.

Tzuna, multumesc pentru informatiile privind Duraul, am facut rezervare telefonic la vilele respective. Drum bun si aveti grija de voi!

Vazut poze cu dragutei, Miriam cu obrajorii ei rotunzi, Davidutul uitandu-se printre gratii,

Stefaniya, saracuta de tine, ce bine te inteleg cu pozele, si eu sunt cam varza la capitolul asta, de obicei le misc si apoi imi pare rau dupa ele! Lasa ca o sa faceti altele.

Lilidana si Giuliuta face mamamam, mai ales cand e suparata, o sa vezi ce o sa ne topim cand o sa ne spuna constient!

Martutza, draga mea, daca stiam ca mergi la Bulandra te rugam sa aprinzi o lumanare si din partea mea, stau ca hipnotizata in fata tv-ului si ma uit la momentele cu Pittis, anul acesta s-au dus asa de multi dragi sufletului meu, Paler, Pintea, Pittis...

Karla, Giulia mea e un copil f cuminte si cu toate astea in ultimele zile a fost foarte agitata si maraita, nu stiu ce poate fi, m-am gandit la dintisori, la vreme..

Ela, sanatate la toti cei dragi, Thea este o scumpica!! Te inteleg ca si eu sunt intr-o pasa proasta acum, dar sa incercam sa ne bucuram din suflet de puiuti!

diana, ce oameni, nu pot sa cred, sa nu te primeasca pt ca ai bebe, ce suflet pot sa aiba?

Gabi, sanatate la Tudor, ai grija, mai bine mai amana cu diversificarea (parerea mea).

Roxanici si eu am aceeasi probl cu Giulia, dupa o perioada de costipatie, acum mi-a facut de cate 3 ori pe zi, dar nu-mi dau seama daca-i diaree. Ea e inca alaptata exclusiv asa ca nu inteleg schimbarea.

Lumi, curaj sa-ti rezolvi problema cu piciorul, altceva nu stiu sa-ti spun ca nu ma pricep.

Mihaela si Giulia a avut kk cu grauncioare albe, dar am tot intrebat si mi s-a spus ca e ok.

Daca am uitat vreun bebe cu probleme de sanatate, ii urez sa se faca bine repede. multi pupici!

Revin, ca acum trebuie sa mai fac cate ceva prin casa.




Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Slideshow http://www232.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=76030397#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

iunita mersi de raspuns!!!!


Poze Razvanelu
[url=http://www.baby-gaga.com/][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

N-am avut net pana acu' am ramas in urma

Mihael@ le dau odata, singura. Ii pun in cosurile de masina (o sa-i mut peste vreo luna in scaunele de masa) si dau cate o lingurita pe rand. Nu le fac portii separate... un castron.
Eu n-am inceput cu orez simplu, le-am dat cereale Humana cu aroma de vanilie bourbon. Si nu's cu orez... alte cereale...
Daca n-au gluten (deobicei scrie ca's pt. 4 luni), poti sa le dai.

diana_jors offf... imi pare rau... ce oameni... auzi strica mobila si peretii Iti tin pumnii sa rezolvati toate problemele.

roxanici si io zic ca daca e ok ca si consitenta, culoare etc si doar mai des zic ca nu-i nici o problema. Important este sa nu faca lichid...

Laina da' pune niste aparatori... sau daca sunt deja puse, prinde-le in asa fel sa nu le mai traga... ori le cosi niste gaici si jos, ori lebagi intre bat si saltea...
Si ai mei...de fapt doar Mihai pana acum, ramane intepenit cu mana sau picioarele printre gratii... da' nu comenteaza.

Tzuna Mariuca... o sa treaca cu supozitor. Iti zic de acum drum bun, poate nu mai reusesc sa intru maine. Si sa aveti o vreme frumoasa.

gabi78 multa sanatate.

absoluta io zis sa mai mergi si la alti dr.

mamicile terorizate de bb-ii care n-au somn si tin pumnii sa le vina mintea la cap si sa doarma noaptea.

Am vizionat pozele noi (chiar, Alexia de ce's asa de mici pozele?... ca vrem sa vedem copiii calumea )

Kitty acum am citit si mesajul tau si multa putere sa iti revii din starea asta. Poate si din cauza vremii si pt. ca Raul nu-i acasa... s-a accentuat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Am pus abia acum foto cu degetul meu tumefiat ca am avut de furca cu bebe. Mi-am permis sa pun pe userul comun dar promit ca o sterg imediat.
Pupe

It's easy living with eyes closed

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Kitty toata linistea ta a fost cea dinaintea furtunii...incearca sa te odihnesti...sa te joci cu Giulia sa te umple de optimism...sa te gandesti ca e bine asa...teferi...si ca nimic rau nu se va intampla.
Despre Pittis nu am vrut sa anunt caci nu eram sigura ca va sta sotul cu Victor.Ne cunoastem de 10 ani si stie tot de atunci ca nu a existat spectacol folk cu Pittis pe afis la care sa nu fiu.Consider florile puse la catafalc ca din partea noastra a folkistelor cu bebei care nu au ajuns sau nu au ajuns la Bulandra ieri.I-am plans pe Pintea si pe Paler dar pe Pittis il voi plange cu sufletul mereu.Si ingerii au plans pentru el...
Am stat cu Victor in brate sa urmaresc funeraliile...imi rodea degetul si eu plangeam..desi durea degetul ...mai tare durea sufletul...ma gandesc cu groaza la luna decembrie..la OM BUN ...FARA EL...

Iunia daca stiam te chemam la noi.Pup.Se trezeste tero mic si morocanos.Si sa sti ca voi veni pe la tine data viitoare cand mai faci bunatati.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

mihael@, asa e nomal sa fie kk la bebei! cu grauncioare albe a niste bobite de piper, la mrime! sau mai mici! asa se digera laptele!!!

deci, fara stres! e absolut normal!


ana, mama Mariucai (11.03.2007)
http://b1.lilypie.com/eEDwp2.png


www.sonia.as.ro" target="_blank">Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

ammaaaaaaaaaaaaaaaa!!!! te-am intrebat si io ceva! imi raspunzi???

kitty, straduieste-te sa gandesti optimist! gata! ce-a fost rau a trecut! altfel, o iei pe coclauri! io stiu, ca am fost p-acolo!

iunita, m-ai innebunit cu retetele astea! mai dau io jos gusa si burtile la anu' si la multi ani!


fete, si mie imi pare tare rau de motu'! si de pintea! incerc sa nu ma gandesc la asta. sau ma gandesc ca au ajuns, totusi, la o varsta...si soniuca, saracuta, are doar doua luni, si uite prin ce trece! parca e mai in legea firii sa auzi ca mor oameni maturi, decat sa vezi cum trec copiii prin greutati!



ana, mama Mariucai (11.03.2007)
http://b1.lilypie.com/eEDwp2.png


www.sonia.as.ro" target="_blank">Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Buna tuturor!

Eu de cateva zile ma pregatesc sa intru si sa scriu, dar am renuntat mereu si am amanat, pentru ca sunt convinsa ca as fi - si sunt- mult in afara subiectului. Poate... nici nu stiu. Poate ca scriu mai mult pentru mine, asa cum faceam in adolescenta, prin jurnale.

Sunt in afara subiectului pentru ca vrea nu sa uit- ci sa aman - ganduri despre diversiicare, scutece, plansete si altele legate de copii. Acum mi-e un DOR teribil de Pittis, si n-as fi scris niciodata asta pe un site pentru copii daca nu as fi vazut ca nu sunt singura...

Mi-e dor sa merg in cluburi de noapte si sa ascult Rolling Stones si Beatles. Mi-e dor sa fiu studenta in Clujul care n-a mai fost niciodata la fel dupa ce am plecat. Mi-e dor sa merg pe Cetatuie si sa privesc orasul de sus, si apoi sa dau o raita in Parcul Mare sa vad cum miros castanii.
Mi-e dor sa joc whist toata noaptea, sa ascult rock si sa merg a doua zi dimineata, mahmura, la examen.
Mi-e dor sa ma indragostesc asa... in gluma... si sa-mi treaca a doua zi dimineata.
Mi-e dor de revelioane cu muzica lui, de treceri de ani atat de frumoase si, Doamne, atat de efemere...
Mi-e dor de "make love, not war", mi-e dor de Pasarea Colibri si de concertele in Piata Teatrului, mi-e dor de berea pe care o treceam din mana-n mana, mi-e dor de drumul pana in Hasdeu, mi-e dor de chefuri hippie in camere de camin, mi-e dor de flori in par... Mi-e dor de prieteni adevarati cu care imparteam totul desi nu aveam nimic, mi-e dor sa-mi fie foame si sa asteptam "pachet de acasa"...
Mi-e un dor teribil de toate astea, si Florin Pittis le reprezenta in totalitate.
Nu stiu ce sa scriu mai mult. De duminica dupa masa am un permanent nod in gat, iar acum am lacrimi in ochi. Duminica a murit adolescenta mea.

Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007

Mergi la inceput