Cadou cununie civila!

Cadou cununie civila! | Autor: Claudelu

Link direct la acest mesaj

Buna,
apelez la voi sa ma ajutati cu un sfat. Prietenii nostri se cununa luna asta si nu avem idee ce caou sa le facem. Precizez ca anul viitor urmeaza nunta, acum fac doar cununia urmata de o masa care inca nu stim unde va fi, pentru ca indragostitii cica vor sa ne faca o surpriza.
Ei vor sta la parintii ei (au o vila imensa). Seturi de farfurii sau oale nu merge, pentru ca ea nu gateste
Initial ne-am gandit sa le luam o floare mare de camera, un palmier ceva, dar cum aratam cu ghiveciul dupa noi?
Sunt intr-o mare dilema si nu stiu ce as putea sa le cumparam, ceva sa fie pentru amandoi si sa le ramana si amintire , poate ma ajutati voi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

O icoana frumoasa si valoroasa, din lemn sau argint, sfintita in prealabil. E un dar si frumos, si de suflet!

Distractie placuta!


Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Tzuni la asta chiar nu m-am gandit! Multumesc mult!

Alte idei nu mai aveti? cu cat mai multe pareri cu atat mai bine, am de unde alege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaflo spune:

Poate ar merge o lenjerie de pat brodata ,mai deosebita.Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

ader la ideea cu decoratiunile...si spun......ai putea cauta ceva pe la magazinele care vand diverse piese tip antique.....noi, de ex. am luat pt. nasii nostri o veioza/lampa foarte misto, pictata manual, ca un copac asa, cu mai multe ramuri, cu nsite incarligaturi foarte interesante ce tineau drept picior si in loc de eternul abajur, erau niste crengi din care "curgeau" niste clopote din alea in care se infileteaza becul....iar "clopotele" astea nu aveau terminatie rotunda, ci erau ascutite, zimtate...ceva de genul...dar...mult patruns in adancime...,,(daca intelegi ce vreau sa spun )...)

ma rog...is cam varza la descrieri si explicatii...dar, ideea de baza era ca, daca tot e casa mare, iar mobilierul este unul clasic....un articol din asta antique, s-ar preta..parerea mea ......putin subiectiva, recunosc..., admiratoare a chestiilor de genul asta, fiind ......


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Eu le-as cumpara o icoana frumoasa si valoroasa, asa cum zicea si Tzuni!

Daca relatia dintre voi e apropiata si ei sunt haiosi le poti lua cate o jumatate de inimioara; care jumatati reunite vor reconstitui inima intreaga. Prin asta le poti arata ce mult sustii iubirea si casatoria lor! Oricum uram si noi Casa de piatra cuplului!

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)

www.totsites.com/tot/deiutz" target="_blank">Eu sunt Luca-Andrei!
Poze, Varsta lui Luca

Rebiana poate insemna asta dar si asta sau chiar www.bicoshops.de/ShopsAngebote.asp?frmPageNo=15&frmListSize=10&f_IDTyp=5&f_Typ=Trekking-/Tourenbike&frmIDLink=&frmMarke=&frmIDKGS=&frmKGSName=" target="_blank">asta

Mergi la inceput