Bucurii de sept-oct 2006 (74)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Lullabaaaaaaaaaaaaaaaay!!!!!!!Aloooo!!! Unde umbli???

**************************************************
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)
Mathias' site ... coming soon!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Sephora, ce bine ca mi-ai amintit de alocatie, eu uitasem de ea. Am luat-o doar pe primele 2 luni. Cat mai e acum, tot in jur de 24 lei? Iaca ma fac cu aproape 200 lei daca e asa.

Bine ai revenit in Ro , Sephora!

Felicitari ultimelor Bucurii dintoase.

Bravo Dudu pentru progrese!


**************************************************
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)
Mathias' site ... coming soon!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:



Aici.aici sunt
M-a urecheat tare Lili asa ca 2 minute am aparut si eu...ca dupa urecheli..am primit amenintari
Sa va povestesc pe scurt despre noi:Stefan e cel mai scump copil din lume,pe masura ce trece timpul imi dau seama ca e sufletul meu si parca iubirea mea pt el creste pe zi ce trece...pe bune nu credeam ca sentimentele pot creste in intensitatea de la o zi la alta...si mai ales sunt alimentate de faptul ca s-ar putea sa plec din tara 6 luni timp in care nu stiu daca voi reusi sa il aduc cu mine sau cat de des o sa il vad..si deja ma apuca disperarea...
Sa va zic de Stefan : e mare si lung si greu :))) are la aproape 11 luni peste 10 kilograme,umbla si el prin toata casa,scoate totul din sertare din dulapuri,recent a scos o priza din perete cu totul :))) are 3 dinti dar putin mai atipic-un incisiv central jos si 2 laterali sus :))nu spune decat "mama",papa cam de toate,dar legume nu papa pasate de nici un fel,daca ii dau bucatele mici papa altfel nu...e un mare pofticios ,nu poti manca nimic langa el ca incepe sa planga si sa ceara,se da singur jos din pat si tot singur se urca..plec din camera si il las in pat,ca stiu ca se da jos fara sa se loveasca...vreau sa il intarc si nu ii place nici un lapte praf sau de vaca din cate am incercat(si am incercat multe)...
Pup toate fetele(Pufy,Lexi multumesc ca ati intrebat de mine)!!!
Lilina multa putere!!!
Lili sa stii ca si eu patesc la fel cu meseriasii..unul singur care mi-a facut revizie la centrala a venit si a dat cu matura si a sters dupa el..ce-i drept asta se intampla anul trecut in septembrie la 2 zile inainte sa nasc..cred ca s-o fi intimidat de burta mea!!!
Cris imi pare rau ca ati ajuns la cistografie dar refluxul dispare ai sa vezi mai departe...e rau acum ca e chinuit cu atatea manevre diagnostice..
Pup sper sa revin mai des!!!!!!!

Mamica fericita de Stefan Andrei (09.09.2006)
Stefan Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Lili alocatia e 2 milioane pana la 2 ani..eu asa stiu!
Asa ca (daca nu ma insel)ar trebui sa iei vreo 16 milioane...

Mamica fericita de Stefan Andrei (09.09.2006)
Stefan Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

quote:
Originally posted by MamiLili

Sephora, ce bine ca mi-ai amintit de alocatie, eu uitasem de ea. Am luat-o doar pe primele 2 luni. Cat mai e acum, tot in jur de 24 lei? Iaca ma fac cu aproape 200 lei daca e asa.



**************************************************
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)
Mathias' site ... coming soon!!!





Lili, pai te faci cu vreo 1600, pentru ca alocatia-i de 200 RON pana la 2 ani! Vezi ca ti-am pus gand rau, impreuna cu Roxana... ne-am gandit noi ca e rost de facut ceva cinste...

Lasand shaga la o parte, eu iau alocatia si indemnizatia de maternitate pe card, e f comod asa.


Andra si Vladut (14.10.2006)
puiul meu creste...


~*~My dear old pics~*~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Lili te mai asteptam pe la Iasi!!!!

Mamica fericita de Stefan Andrei (09.09.2006)
Stefan Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Cristina, Xandrutza, Mirabelac,Lexi,Ignatica, Alexutza,Lilina, MamiLili, multumim de aprecieri si urari pentru cele 11 luni. Un pupic dulce pentru fiecare de la Adelina.

Gety, multumim. Adelina il iubeste tare mult pe Dragos, cand il prinde tot cu gura pe el e sa-l pupe si chiuie de bucurie, tare drag mi de ei cand ii vad.

Cristina, sanatate multa lui Vladut...eu cred ca se va rezolva odata cu cresterea copilului.

Mirabela, trebuie sa-ti instalezi o camera video sa vezi ce se intampla cu masina ta.

Lexi, peste o luna dau sampania si tortul.
Adelina face 2-3 pasi singurica si apoi se arunca jos. Sta foarte mult in picioare nesprijinita.

Lilina, frumoase pozele de la mare si voi sunteti f frumosi.

Mexxa, felicitari pentru dintisor si te asteptam cat mai curand.

Lili, felicitari si voua pentru dintisori...da' ce viteza aveti!

Sephora, bine ati revenit!




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) www.flickr.com/photos/7200415@N07/" target="_blank">poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza, mamici! Poftiti la !


Va multumesc la TOATE pentru ganduri bune!!!

MamiLili si Mexxa
- felicitari pentru iepurasi!
Lilina - sanatate lui Vladone!
Lullabay - noroc de MamiLili ca te mai vede lumea pe aici, mai hai! Bravo lui Stefan pentru datul si urcatul singur pe pat! Aveti flacau mare deja!
Sympa, Alina Morostes - cand povestiti despre cum se iubesc fratii parca incepe sa-mi para rau ca am luat decizia sa nu mai fac bb2
AdinaF - Vladic a facut febra mare si am mers la medic, iar in urma analizelor, am vazut ca are infectie urinara, altfel nu mi-as fi dat seama, pt ca inf.urinara poate fi si fara febra si atunci nu ai cum sa stii, pt ca ei inca nu stiu sa zica ca-i ustura. Pot fi un pic mai maraiti. Ti-i dor de Cluj? Noi suntem aici, te asteptam

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimineata!
Cristina, saru`mana pentru cafea! Vladic!
Lilina, foarte frumoase pozele, iar Vladone e tare simpatic!
Lili, felicitari pentru no.7!
Monique, pe unde umbli? Ce mai face Cosmi?

Eu ma duc la stomatolog...


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Buna ,Cristina!!Mai vreau una...ca m-am culcat tarziu si m-am trezit devreme,nu am infiletat bine biberonul si a curs tot ceaiul in pat..si s-a udat si salteaua si lenjeria si copilul...si cu ochii umflati de somn dimineata strangeam prin pat..
Va pup,plec la scarbici

Mamica fericita de Stefan Andrei (09.09.2006)
Stefan Andrei

Mergi la inceput