Ce stiti despre Angela Hagar Haimovich?

Ce stiti despre Angela Hagar Haimovich? | Autor: Nora

Link direct la acest mesaj

Buna ziua tuturor!

Am deschis subiectul asta pentru ca incerc sa adun cat mai multe informatii despre aceasta doamna doctor, sper sa reusesc.

Mama a fost operata pe 24 aprilie de o tumora cerebrala care s-a dovedit a fi glioblastom (tumora maligna de grad mare), tumora care, din pacate, se reface rapid si agresiv. Inca ma rog ca "verdictul" sa nu fie adevarat, desi o biopsie l-a confirmat...

Ma rog. Ideea e ca mama a facut radioterapie si chimiterapie cu Temodal la spitalul Fundeni cu dr. Laurentiu Bujor iar eu cred ca a facut ce se putea face mai bine pana acum.

Doar ca mama viseaza la vindecari complete si miraculoase, asa ca a gasit-o pe aceasta Angela Hagar Haimovich si vrea sa comande nu stiu ce medicament miraculos de la ea. DAR:
-pe doctorita nu a vazut-o niciodata
-asistenta (ma rog, persoana care raspunde la telefon) i-a spus mamei sa comande niste medicamente (Tumorless si inca ceva) fara nici o informatie despre toate investigatiile si tratamentele medicale pe care mama le-a facut deja
-numele doctoritei nu l-am gasit decat pe site-uri romanesti desi se spune ca e cunoscuta worldwide

Nu stiu, prea multe semne de intrebare. As vrea sa ma insel, as vrea sa existe cu adevarat si sa aiba puterea sa-mi vindece mama, as vrea mult de tot dar mi-e greu sa cred. Cand i-am spus mamei despe temerile mele nu a mai vrut sa ma asculte, neaga total gravitatea bolii ("Daca e sa te iei dupa doctor mori sigur", of-of-of, cand o aud...)

Despre Temodal, medicamentul pe care il ia mama in chimioterapie am gasit sute de articole, faptul ca exista si in Romania este extraordinar, ca este disponibil printr-un program al Casei de asigurari e iarasi foarte bine (chiar daca se pare ca acest program e doar pentru 6 luni).

Dar despre Tumorless nu gasesc mai nimic, doar pe www.secret-herbs.com , cine or mai fi si astia...

Ce stiti voi, agentia de stiri "Desprecopii"?

Va multumesc mult

Noracu Andrei (20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Sotul meu a citit pe alte forumuri despre aceasta doamna doctor "fantoma". Se lauda ca e medic la o anumita clinica din Canada. A fost cautata la acea clinica si nu a auzit nimeni de ea.
Atat imi amintesc daca vrei il intreb azi pe ce forumuri a gasit discutia despre aceasta doamna doctor ca sa citesti personal.

Multa sanatate mamei tale!


Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Dana, merci frumos pentru raspuns si pentru urarile de sanatate. Imi pare rau ca-mi confirmi suspiciunile. Am gasit si eu diverse discutii pe forumuri dar nu pe unul din Canada, merci daca imi spui.

Noracu Andrei (20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Am pe cineva in familie suferind cu acelasi diagnostic si caruia i s-a recomandat acelasi tratament si acelasi medic. Temodalul din pacate nu a dat rezultate decat de moment,iar pe celelalte le-am gasit ca fiind niste tincuri alcoolice(pun link daca mai gasesc). Ruda mea e la a doua interventie intr-un an jumate si prognosticul nu e deloc bun.
Sanatate si sa dea Domnul un miracol!

aime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Aime, acelsi tratament si acelasi doctor adica Temodal si dr. Bujor?

Si ce inseamna ca Temodalul nu a dat rezultate decat pe moment? Dupa ce a terminat tratamentul tumora a crescut din nou si ruda ta a suferit o noua operatie? Cate luni a facut tratament cu Temodal?

Din pacate, glioblastomul e o tumora tare pacatoasa, de altfel dr. Bujor a spus de la inceput ca avand un astfel de diagnostic esti bine doar atata timp cat ai Temodalul...

Ooof, Doamne, ce ma fac eu cu mama...

Multa sanatate rudei tale, Aimesi Dumnezeu sa ne ajute pe toti!

Noracu Andrei (20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

am gasit si io cate ceva pe net despre www.formula-as.ro/reviste_70966dictionarul-terapeutilor-naturisti---dr.-angela-hagar-haimovich-.html" target="_blank">Haimovich la subsol ai nr de telefon si e-mail si despre www.naturaplant.ro/produse/2359/Tumorless_-_Canadian_Sweet_Extract" target="_blank"> tumorless
probabil le-ai gasit si tu

am gasit si o discutie pe un www.womenclub.ro/forum/lofiversion/index.php/t14843.html" target="_blank">forum unde se vorbeste si despre dr. Corneliu Niculescu (cu nr de telefon) si Nicolit

multa sanatate mamei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Si eu am deschis un subiect despre nicolit chiar aici la noi in forum la "clinica virtuala". Din pacate nu am aflat nimic incurajator. Din cate am citit si am studiat impreuna cu sotul meu am ajuns la o concluzie: nu exista nici un remediu naturist sau nu pt cancer, mai ales pt metastaza. E dureros dar citind pe forumuri, si la noi si in altele asta e concluzia...
Se pare ca exista totusi ceva: moralul pacientului poate fi hotarator in boala asta.
Eu va doresc multa sanatate si, chiar daca nu se pot vindeca, bolnavii pe care ii aveti in familie sa va mai fie alaturi inca multi ani.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Dana, am citit acum subiectul tau despre Nicolit. Nici nu mai stiu ce sa cred. M-am intristat vazand ca sunt atatea cazuri in care se incearca sa se profite de pe urma suferintei altora...

Daca despre Angela Hangar nu am gasit decat bazaconii, despre Nicolit am citit si lucruri mai serioase. Totusi...daca ar fi asa de bun cum de nu a ajuns un remediu al cancerului peste tot in lume? De ce nu a primit premiul Nobel pentru medicina...glumesc si eu cu amaraciune...

As vrea ca mama sa traiasca frumos timpul care i-a mai ramas, as vrea sa faca mici excursii la mare, la munte, sa-si revada prieteni...dar ea vrea miracole...cu ochii inchisi si stransi de dorinta...si orice ii spun din ce nu vrea sa auda e rau venit...("Nu vreau sa vorbesc despre asta, ti-l dau pe tata" imi zice la telefon)

Saptamana viitoare venim in Romanica, sa vedem cum va mai fi si atunci...sper sa o umple de viata copiii mei, noi. Sper sa se bucure.



Noracu Andrei (20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Nora, si mama a luat nicolit cateva luni. Dupa vreo luna de la inceperea lui s-a simtit bine, bine de credeam ca gata s-a intamplat minunea. Ea avea la ficat metastaza si la oase si cuprinsese si splina. Poate pt ce are mama ta e mai bun. Eu cred ca rau nu face. Poate doar nu face nimik in rest nu am vazut reactii adverse. Singura mea problema e ca ma invinovatesc acum ca nu am incercat mai devreme, am sta mai mult de 6 luni sa ne tot gandim daca e bine sa ii dam sau nu. Poate daca incepea mai devreme....Alegerea e la tine si paote ar trebui sa mergi personal la ei cu toate analizele, nu te obliga cu nimik. Vezi ce spun, ce impresie iti lasa si apoi mai vezi, dar grabeste-te.
Ar mai fi un tratament cel al farmacistului Istrate, Celulact H, care la fel zice ca face minuni.
Sanatate mamei tale si nu o blama ca vrea un miracol, nu ai vrea a fi in locul ei. isi doreste sa scape de boala asta cu orice pret. Cred ca asa am reactiona cu totii. Si poate ca ii face bine sa se gandeasca ca exista un tratament undeva decat sa stea cu gandul ca va muri.


"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia Thassos 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

quote:
Originally posted by dana d
Din cate am citit si am studiat impreuna cu sotul meu am ajuns la o concluzie: nu exista nici un remediu naturist sau nu pt cancer, mai ales pt metastaza. E dureros dar citind pe forumuri, si la noi si in altele asta e concluzia...


Din pacate dana ai dreptate , e trist , e crunt dar e adevarat.
Crisa

Viata-i scurta daca nu o putem lungi s-o facem lata!!
http://tt.lilypie.com/7nGZm4.png
http://www.flickr.com/gp/10650554@N05/x96080

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

quote:
Originally posted by Nora

Aime, acelsi tratament si acelasi doctor adica Temodal si dr. Bujor?


Ruda mea a fost operata la Iasi de neochirurgul Poeata, operatia a decurs f bine, a facut chimioterapie, apoi a inceput cu temodalul...dar doar in 3 luni tumora s-a refacut, urmatoarea operatie a facut-o la 1 an si o luna de la prima, a ramas cu o mica paralizie la mana si piciorul stang, si nu se simte bine deloc. Cum spunea cineva moralul e f important, ea lupta din rasputeri, dar boala asta e prea scarboasa. Am auzit de Haimovich si ne-am informat, insa ma indoiesc ca tincturile alea i-ar rezolva problema...
sanatate!

Mergi la inceput