scurgeri maronii?? ce-s astea?

scurgeri maronii?? ce-s astea? | Autor: Lavv

Link direct la acest mesaj

Fetelor..m-am cam speriat! De ieri am niste scurgeri maronii..ca de sfarsit de ciclu...nu stiu ce vrea sa fie...o fi normal..medicul mi-a zis ca bb are 6 saptamani si cam 9 de sarcina.
Sa sun medicul..o fi grav sau nu?


Sanatate ca-i mai buna decat toate
Lavv

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reliana spune:

Lavv, suna rapid medicul, sau du-te la urgenta, s-ar putea sa fie scurgeri de lichid amniotic, nu mai sta, fugi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

cu riscul sa par super ignoranta dar ce inseamna 6 saptamani bb si 9 de sarcina?
LAvv sper ca esti bine!

sanatate multa

carrie

cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Nu vreau sa te sperii! Multor fete li se intimpla la inceput de sarcina (asa zis "te-a insemnat" din batrini).Dar du-te la medic imediat.Si eu am avut pete maronii care s-au datorat dezlipirii de placenta.Bebe a fost salvat la limita.Daca mai intirziam...Diagnosticul la eco "avort in curs". Am innebunit iti dai seama.Dar totul e bine cind se termina cu bine.
Deci:fugi la medic !!!!!Numai el iti va spune daca sunt sau nu motive de ingrijorare.
Te pup
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla spune:

Diana, ce insemana "te-a insemnat" din batrani? Habar n-am ce-s cu superstitiile astea...
Lavv, mergi la doctor! Sa nu fie o desprindere de placenta. Si eu am patit la fel... Multa sanatate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Se spune ca atunci cind se prinde oul apar niste scurgeri. In popor se cheama ca "te-a insemnat"- asa stiau femeile pe vremuri ca erau gravide.
parerea mea este sa mergi la urgenta. eu asa am pierdut sarcina.
NU MAI STA!!!
oana

Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavv spune:

Buna Cris!
Pai.. 9 saptamani de la ultima menstruatie, iar la ecograf bb are doar 6 sapatamani (reale) datorita ciclului meu prea lung de obicei 35-36 zile, intelegi la ce ma refeream?
Sper sa-mi fie bine...doar capul ma cam doare, greata nu am, iar chestia aia maro nu-i abundenta..cate un pic..probabil si datorita candidozei pe care mi-au descoperit-o.
Ma rog sa-mi fie bine si sa pot rezista si la serviciu - pana in aprilie macar
Cu bine, Lavv

quote:
Originally posted by carrie

cu riscul sa par super ignoranta dar ce inseamna 6 saptamani bb si 9 de sarcina?
LAvv sper ca esti bine!

sanatate multa

carrie

cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

Lavy...fugi la doktor! Si eu am patit la fel....si se dezlipise sacu embriaonar. Nu e normal sa ai scurgeri maronii cat ejt gravida! La mine incepuse bebele sa se desprinda asha ca am facut injectii cu gravibinon ca sa stea acolo pana dupa sapt. 14 cadn se formeaza placenta caloomea si preia ea secretia de hormoni. Plus ca am stat in pat o saptamana!

Luizax - karkotash shef!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Lav..nu sta..eu asa am patit si cand m-am dus era prea tarziu...Acum am 8 saptamani....si deci cam 6 are bb-ul...
Faptul ca nu ai greturi ..iar nu e un lucru bun....nu tb sa-ti dispara simptomele...e un semnal de larma
Du-te la medic

KORINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doina spune:

TREBUIE sa te duci la doctor! am avut si eu asa ceva si cind m-am dus la dr aveam colul deschis 3.5 cm!! si din luna 4 am stat doar la pat. Poate la tine nu-i nimic grav.... dar nu poti risca!!!!!!!! sanatate tie si lui BB

Doina&Carlita-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Lavv ai fost la doctor????
päpä

Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!

Mergi la inceput