Ajutati-o pe Sonia-de la inima ta pentru inima ei

Ajutati-o pe Sonia-de la inima ta pentru inima ei | Autor: eimotto

Link direct la acest mesaj

quote:
Initial creeata de chris27

A fost dorinta prietenei mele Kay sa deschid acest subiect...sa scriu despre lacrimile care-i curg pe obraji cand isi priveste copila cum se chinuie ...O cheama Sonia si are doar cateva zile .S-a nascut cu inima pe partea dreapta si are grave malformatii...printre altele ,prietena mea mi-a zis ca medicii trebuie sa-i recostruiasca artera pulmonara...va dati seama ce inseamna asta pentru un copil atat de mic?Sonia(Sosonica)a avut la nastere 2,200Kg...iar in sufletul parintilor ea cantareste cat tot Universul...Am putea fi oricare dintre noi in locul scumpei mele prietene...Si-a dorit acest copil,sarcina a fost monitorizata de doctori pe care i-a crezut ca fiind cei mai buni...Amarnic s-a inselat!Si acum regreta.Ma suna din spital si ma roaga sa scriu pe forum,sa va feriti de doctorul Iosup...sa nu mai treaca nici un copil prin ce trece micuta ei acum...Cum a putut acest doctor sa nu vada asemenea malformatii grave(nici macar faptul ca are inima pe dreapta???...)Kaaay este o mamica de nota 10...a fost la doctor de cate ori a chemat-o ,chiar mai des...Ultimele saptamani de sarcina le-a petrecut in spital pentru ca avea probleme cu tensiunea...a dorit acest copil din tot sufletul,asa cum ni l-am dorit fiecare din noi...Forumul nu mai e la fel fara ea...ne lipseste tuturor candoarea ei,felul in care avea mereu o vorba de alinare atunci cand ii era cuiva greu...Kay este prietena mea,chiar daca nu ne-am vazut niciodata!Trece prin momente grele acum!Rugati-va pentru Sonia!...

Album foto | Slideshow | Clip Albert



Subiectul deschis la Sufletul credintei este aici



Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)

Poze

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia - De la inima ta pentru inima ei