Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by desiree

a_deju, Laura..mersi fain..nu il voi folosi..v-am zis ca e intrebare de om prost..pt ca arata si mirosea absolut la fel cu cea din pastile..

la noi e a doua zi fara branza, ca ieri am uitat sa cumpar ca tuta..

si acum vine alta intrebare intrebatoare de om prost: cu ce pot sa ii inlocuiesc branza? sau ce alta varianta de mic dejun pot sa fac? fructe simple asa?


Alina,mami de Mihnea-Octavian
pozici Octavian;varsta Octavian;




Desiree, fructe simple, sigur...eu doar fructe simple-i dau si-n completare lapte. Ca noi n-am inceput cu branzica inca...

Teeeuuuutzzzz, dormi in papuci sau ce??? Pai astept cu nerabdare si setul III de "Poze Herastrau" ...BTW....super intalneala voastra...la cat mai multe !!!!

Ktrinel, e de belea fata asta a ta cu gropitele ei in obrajori cu tot! ...pai tu esti bucuresteanca sau sibianca pana la urma, ca m-ai zapacit, hotaraste-te......zi clar...sau poate sotul tau e bucurestean, hmmm??

Mai vroiam sa zic ceva...dar...aaaaaaa...am uitat

P.S. Ma ingrijoreaza situatia asta de la ucrainieni...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by dianocica

ce legume sa mai incerc?
si mai ales: cat de importante sunt legumele astea after all? pot sa l pacalesc, sa le amestec cu fructe si sa l fac sa manance. da' nu vreau sa l pacalesc. vreau sa gesesc ceva care chiar sa i placa. asa ca va intreb: ce legume mai dati in afara de morcov, dovleac, cartof? si ce se poate da crud?


diana si david 03.12.06
www.copaculdehartie.ro/ajuta%20.html" target="_blank">Copacul de hartie



fasole verde, ardei (pe care-l pasezi)...patrunjelu' da aroma, poti incerca...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by dianocica

ce legume sa mai incerc?
si mai ales: cat de importante sunt legumele astea after all? pot sa l pacalesc, sa le amestec cu fructe si sa l fac sa manance. da' nu vreau sa l pacalesc. vreau sa gesesc ceva care chiar sa i placa. asa ca va intreb: ce legume mai dati in afara de morcov, dovleac, cartof? si ce se poate da crud?


diana si david 03.12.06
www.copaculdehartie.ro/ajuta%20.html" target="_blank">Copacul de hartie



daca il pacalesti un pic il pacalesti in sensul bun, adica il obisnuiesti cu gustul..incet incet va recunoaste gustul legumelor si nu va mai fi nevoie sa ii bagi fructul..apoi, fructul nu poate fi decat aport vitaminic pentru el...patrunjel, pastarnac, sunt mmmmmuuuuuuuult prea aromate si le va scuipa..try it !


Alina,mami de Mihnea-Octavian
pozici Octavian;varsta Octavian;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

quote:
Originally posted by danita

salutare

intrebare intrebatoare : orezul cum se da lui bb ? sau ne folosim in continaure de cereale fara lapte ?

pupici
D

BeBelusca




la steamer si apoi blenduit cu legume si carne.
orez cu lapte (praf) - ca desert


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by dianocica

ce legume sa mai incerc?
si mai ales: cat de importante sunt legumele astea after all? pot sa l pacalesc, sa le amestec cu fructe si sa l fac sa manance. da' nu vreau sa l pacalesc. vreau sa gesesc ceva care chiar sa i placa. asa ca va intreb: ce legume mai dati in afara de morcov, dovleac, cartof? si ce se poate da crud?


diana si david 03.12.06
www.copaculdehartie.ro/ajuta%20.html" target="_blank">Copacul de hartie





eu i-as pune morcov ras amestecat cu mar ras...,sau blenduit cum l-ai obisnuit...,sau i-as face suc de morcov...si la-s amesteca tot cu ceva fructe...
marul il poti amesteca si cu legumele fierte in prealabil si pasate...,sau ma rog...,blenduite...,asta ca sa-i schimbe gustul supei...
poti sa-i bagi in castroneleul cu fructe orice leguma fiarta...,dar sa fie in cantitate mica...,astfel nu-si va da seama ca "l-ai pacalit"...,ca n-are gust accentuat...,a doua zi..,pui putin mai mult din acel ceva...,ca oricum tre' sa treaca trei zile...,sa vezi reactii si tot asa...
mie mi se pare impropriu spus "pacalit"...,nu-l putem pacali daca el nu stie ce gust are acel ceva...,doar "il obisnuim"...cu un gust nou...
deci daca poti sa faci cantitatile astfel incit sa predomine fructul pe care stii ca-l maninca bine...si mai pui putin din almentul nou...,eu zic ca o sa "il obsinuiesti" tu pina la urma sa pape legume...

Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

l-as ......mai e vreuna?!?(gresala)...

Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Am mai pus cateva poze din Herastrau cu Luca, Grigore, Adina si Alexia, ca pe ceilalti i-ati vazut deja. http://picasaweb.google.com/TeutzAur/Herastrau

Pana acum mi-am prins urechile cu Picassa asta. Scuze pentru intarziere!

Dia, Oana e o frumoasa si o dulce!!! Imi place de mor poza in care doarme cu tati in patul mare.
Madaluta, sanatate multa lui Darius!
Aelita, scumpica de Sofia se uita pe geam, aa? Iubita de ea!
Laura, condoleante pentru bunicuta ta!
Din cate sarbatori exista in calendare, nici una nu le este dedicata
bunicilor. Sunt prea umili, sarmanii, ca sa fie sarbatoriti. Prea modesti.
Devotamentul lor gratuit ni se pare firesc. Duiosia lor - depasita.
Stangacia lor - comica. Lacrimile - exasperante. Numai atunci cand dispar, amintirea si remuscarile noastre ii inconjoara cu aureole si ii transforma in „sfinti”. Cu tot respectul si dragostea pe care le-o datoram ne inchinam la ei si le sarutam mainile.
Ce frumos ai scris! Mi-au dat lacrimile.
Daphna, multa sanatate piticutei!
Flore, Ktrinel, Biabaus, vazut comorile voastre! Super! Dulci, dulci! Sa va traiasca!


La multe lunisoare Stefan Cristian de Miki04, Marc de Dianarus si Andreea de Dorsilia!


Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

..mai nou, de vreo saptamana, noi punem in pireul de legume o felie groasa de avocado..."aburit" impreuna cu legumele..da un gust diferit legumelor..copilul meu a decis ca e"gust bun" si a papat...


Alina,mami de Mihnea-Octavian
pozici Octavian;varsta Octavian;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

dandusa iar ma ocolesti? te-am intrebat cand vin rezultatele la analizele fetei - sa stim si noi ce are puiul cu maslinele cele dulci.
Pe noi ne primesti in trupa de soc zisa si "musca"? Noi la 8 luni jumate abia avem cateva grame peste 7 kg.

biabaus am vazut ca ma strigai la cap trecut - eram la munci si nu puteam privi pe forum. Le-a transferat yahoo direct pe flickr - sub bagheta mea - dar cica din septembrie ar fi pe bani - asa ca-mi iau gandul si le fac uitate - ca nervi s-o iau de la zero nu mai am - plus ca nici nu mai am pe copm pozele din primele 7 luni - le-am "indosariat" deja pe dvd-uri. Deci - ideea e sa te profilezi pe altceva.

TIMISORENCELE ati hotarat ceva???

cam atat - fug la dush si la culcarica.
v-am pupacit pe toate


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Vad ca se deschide un singur album, dar sunt doua albume acolo. Sper ca va descurcati voi sa cautati, ca mie imi vine sa arunc calculatorul pe geam!


Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput