Miresele anului 2006 (77)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata!
aici sunt 18 grade ...da lasa ca vineri vin acasa sa impartim caldura, daca nu cumva se va strica vremea si pe acolo
Aly...al meu zice ca are doar 26 de ani ...si io am oaresce temeri, daca s-ar putea sa il primesc de-a gata ar fi perfect...nici nu am mari pretentii nu-i asa?!
...ti-as scrie de Spania, oare aici sau pe PM?

Kitzy, nu mai e mult si intrii in concediu...ce misto!!!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Da, abia astept, nu mai am rabdare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by kitzy

Da, abia astept, nu mai am rabdare!



Te cred ...daca eu deja ma gandesc la septembrie!!!...si simt ca as pleca si maine daca s-ar putea, dar deh asa e, greu cand vi din concediu...si mai ales ca eu am ramas iar singura dupa ce ma obisnuisem cu binele
a-ti rezolvat totul, cazare, papica etc?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Onutz al meu in toamna asta face 28. Culmea e ca el se simte mai pregatit ca mine. Ca eu, tot asa ca tine, tare l-as lua de gata .
Cu vremea nu trebuie sa-ti faci probleme, astia ziceau vreme buna pe weekend, duminica s-ar putea sa traga o ploaie de vara, dar oricum temperaturile sunt peste 25 de grade. De Spania scrie-mi unde vrei tu.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oana, am rezolvat tot. Plecam la Arieseni, care-i la 130 de km de Cluj, am gasit o pensiune de 2 stele care arata foarte rustic, cu mic dejun inclus si sub forma de bufet suedez si cina ne-o putem cumpara ca au restaurant. Am avut o singura pretentie, sa aiba baie in camera, in rest nu ma intereseaza, doar sa fie curat ca si asa numai noaptea stau in camera. La amiaz cel mai probabil o sa mancam pe traseu pe undeva, n-avea sens sa ne luam cu 3 mese ca atunci insemna sa stam toata ziua la cabana. Camera e 90 de lei/noapte.
Tot in Arieseni am gasit o pensiune de 4 stele care arata super de tot, k un hotel pe dinauntru, cu toate ca nu era foarte mare, dar avea jacuzzi, sauna, masaj, super lux inauntru, camera era 150 de lei/noapte si ne-am gandit ca n-are sens sa dam atatia bani daca numai noaptea ne prinde prin camera, asa ca am ales totusi ceva rustic. Drumul pare a fi ok, pensiunea e chiar langa strada si se vede asfaltata si ce e misto, e ca poti inchiria biciclete. Nu m-am dat cu bitza de cativa ani, abia astept sa o incalec. In rest, putem face trasee multe, o sa mergem pe la pesteri si o sa treaca foarte repede, pacat ca nu putem sta 2 saptamani acolo, dar ce sa fac daca Alin nu si-a putut lua concediu deodata cu mine? Macar prindem o saptamana concediu comun. Sper sa fie bine si sa-mi placa pe acolo ca la mare sincer nu m-as duce pe caldura asta. Nici la soare n-as putea sta pe caldura asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly…iti scriu aici, sper sa nu deranjeze pe nimeni, ma gandeam ca poate dimpotriva info o sa fie de folos…
In primul rand nu am gasit biletul pe care l-am dorit noi, era ori sejur Mallorca ori Barcelona asa ca l-am facut din bucati
- biletul de avion a fost 100euro/pers/Lufthansa dar noi am zburat de aici…asa ca pentru voi un low cost luat din timp o sa fie mult mai ieftin, si noi am luat biletele in ianuarie
- Barcelona - Hotel Holiday Inn 3* cu mic dejun 166euro/pers/4 nopti/ …am gasit si mai ieftin si mai aproape de centru dar nu mai aveau camere ca ne-am trezit noi prea tarziu
- Feribot Barcelona – Mallorca 120euro(80euro cu reducere)/pers/ dus-intors
- Mallorca – Hotel Neptuno 4* cu demipensiune 415euro/pers/5nopti
...asa ca in total am platit apro.1500euro...nu a fost ieftin dar a meritat fiecare cent

Preturile in Bracelona difera, poti gasi si ieftin daca nu ai foarte multe presentii…au si Carrefour in centru unde e super ieftin…noi am luat cina de ziua lui Marius la un restaurant unde am baut bere si am mancat Paella si am platit 50euro…nu mi s-a parut o enormitate fiind ziua lui si fiind in concediu, si acu trebuie sa iei in considerare si ca esti in Barcelona

Kitzy, super fain, eu auzisem ca e misto iarna de Revelion sau la ski (prietenii mei au fost doar iarna acolo) …dar banuiesc ca si vara e frumos, lasa ca ne povestesti tu cand te intorci!
Nu merita sa luati pensiune completa, nici noi nu am luat asa in concediu ca am stiut ca vrem sa umblam…si asta ar fi insemnat sa fugim la amiaza inapoi la hotel.


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana chiar nu suna rau. Doar pretul la feribot mi se pare cam mare. Cu ce ocazie se da reducerea?
(Oricum sunt culmea, eu inca n-am facut planurile pentru Ungaria-Austria, unde plecam peste o luna si un pic, dar ma gandesc deja la vacanta de anul viitor.[zuzuzu])
Kitzy si planurile voastre suna foarte bine. Si eu tot cu 'boala' asta sunt, sa am baie in camera. Si pretul mi se pare destul de ok, mai ales daca sunt ok si conditiile. Acum dupa ce am venit de la mare am constatat ca am platit un pret mai mult decat ok, noi am dat 80 de lei /camera/noapte, camera a fost foarte ok, mobila noua, frumoasa, am avut aer conditionat si TV, frigider si aragaz pe hol, doar baia a lasat putin de dorit (in sensul ca nu avea cabina de dus, apa curgea direct pe podea si se scurgea printr-o scurgere din podea) si la un hotel de 2** din Mamaia am fi platit aproape 90 de lei/persoana/noapte si nu cred ca ar fi fost conditii mult mai ok, desi pretul mai bine de dublu. De acord si cu mancarea, e foarte bine asa, micul dejun daca e bufet suedez e super ca papi ce vrei, la cina daca va comandati voi din nou papati ce vreti, si-i mult mai ok decat sa mananci ceva impus.
Tot vorbim de vacante si eu desi abia m-am intors, deja mai vreau.
Oana ce bine te inteleg, ca si mie mi-a fost bine in vacanta, sa fiu si eu cu barbatzelul tot timpul, fara telefoane, fara stres... Acum deja am 'intrat in pita', numai de 2 zile s-a intors la lucru si deja a inceput cu venit tarziu si telefoane pana seara tarziu . Dar macar eu mai am ce motrosi seara, cat de tarziu.

Oare ce face Gio? O fi rezolvat cu toate?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly asa e, destul de rezonabil am zis si noi...bine ca am facut totalul doar dupa ce ne-am intors, ca stii tu putin cu putin se aduna ...plus ce am mai cheltuit noi pe langa, dar nu conteaza, am fost atat de incantati...incat ne gandim la vacanta din septembrie deja

referitor la feribot...exista 2 variante...cel normal face 7 ore si ai posibilitatea sa calatoresti noaptea si costa intre 60-80 euro...dar noi deja aveam platite noptile in Mallorca deci nu avea sens sa pierdem o noapte
apoi mai este feribotul rapid cu care faci 4 ore...si costa 100-120 euro, depinde firma pe care o alegi...noi am avut noroc ca o firma a avut o perioada de promotii, gen 10 bilete la fiecare cursa...si am mers cu 3 zile inainte de plecare sa cumparam biletele

Ii tin pumnii la Gio, sper sa fi iesit totul OK!

Referitor la Marea Neagra, m-as duce doar in sistem de agroturism...am vazut niste vilute super...ca nu am incredere in hotelurile de 2* ca ales sunt nerenovate de dinainte de revolutie


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am venit de ceva vreme, dar acum am apucat sa scriu.
Cauterizarea a fost fix-pix, si l-am facut si killer pe dr.. in 10 sec. a terminat, acum am o durere usoara de burta ca la ciclu. mai naspa e ca 4 sapt. fara . dar am rezistat si cand eram si dupa, asa ca n-o fi jale.
Dr. meu e un scump, am povestit o groaza, sunt fericita ca se face o clinica privata chiar langa mine, cica in primavara e gata. ma pot apuca linistita in toamn urmatoare de bb2, caci ajung si pe jos acolo, 5 min. de casa. sper doar sa aiba acces si dr. meu, caci tare linistita sunt si am incredere in el.

Kitzy am auzit ca e super fain la Arieseni. au fost prieteni si s-au intors fosarte incantati.
Oana mersi ca mi-ai tinut pumnii.
Aly mersi de cafeluta. si eu am auzit lucruri bune despre hotel asta. acum vedem la fatza locului. l-am ales pt. pitic.

Mi-am luat fisa si trebuie sa ajung sa-mi schimb permisul, caci la anul nu va mai fi valabil. e pe numele de fata si mi-l pot confisca astia si sa-mi dea si amenda. ca norocul am scapat, pol. unde am declar tamponarea doar mi-a atras atentia.

fug la treaba si o zi racoroasa sa aveti.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly chiar ca n-a fost mult camera la voi, avand in vedere ca ati avut si aer conditionat. Noi la munte n-avem nevoie de asa ceva, sau sper sa nu fie nevoie, ar trebui sa fie mai racoare acolo. Baia nu stiu exact cum arata, am vazut poza doar un pic la intrare, posibil sa nu aiba cabina la dus, doar patratul ala, suportul, asa am vazut pe la 2 stele. La 3 stele deja aveau si cabina, dar nu conteaza atata vreme cat e baia in camera si nu la comun. Cred ca asa de repede o sa treaca concediul asta si o sa vin si eu inapoi si o sa intru direct in paine ca si tine si o sa plang dupa zilele libere. O sa mai am o saptamana de concediu care o sa-l iau undeva prin toamna sau prin iarna, poate inainte de sarbatori cand o sa am de robotit pe acasa. Asta e avantajul ca nu lucrez in spital, am o luna de concediu si-l pot lua cand vreau

Mergi la inceput