Miresele anului 2006 (77)

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

A, si tu de obicei iti iei bagajul la mana. Am inteles, e o bataie de cap in plus. Eu ziceam asa, pentru ca la noi nu se gaseste si trebuie preparat dupa metoda de care iti ziceam si care nu-i mare scofala, doar ca mai ai ceva in plus de facut (eu am facut laptele cu o zi inainte). Normal ca o faci cand stai mai mult acasa, pe mine ma cearta al meu si asa ca stau prea mult in bucatarie.

Gio cea pe care am vazut-o eu era 1800 si ceva, lunga. Nu stiu, mie si 1000 mi se pare cam mult pentru o rochie de seara.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year




exact...bagajul cu care merg in Ro il iau in avion, ca trolerul e micut...si evit sa fie pierdut sau distrus...nu de alta dar is patita

da mai e o posibilitate...lichide la 50ml...ca pot pune in punga de plastic vreo 2-3 cutiute
si uite cum altele merg cu Chanel-ul, Dior-ul si Este Lauder-ul in punguta...si apar eu cu laptele condensat!!!

referitor la rochite, si eu zic ca 1.000 e mult...in definitiv la cate nunti te poti duce cu ea? 2-3 maxim...ca banuiesc ca pe la alte sindrofii simandicoase nu mergeti
... si atunci chiar nu merita!
Cand esti nasa, problema sta altfel...dar cand esti simplu invitat moftul e cam mare sa dai o avere pe o rochie


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am venit de la vaccin. a fost un cuminte, nu a plans defel.
Oana pai si cand esti nasa, iti iei o rochita frumoasa, dar nici la 20 mil. da-o incolo, ca nu merg cu ea la toate nuntile de acum in colo. gandul la ele mi-au ramas, dar trebuie sa cobor cu picioarele pe pamant....si sa constientizez ca nu merita sa arunc cu atatia bani.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova

am venit de la vaccin. a fost un cuminte, nu a plans defel.
Oana pai si cand esti nasa, iti iei o rochita frumoasa, dar nici la 20 mil. da-o incolo, ca nu merg cu ea la toate nuntile de acum in colo. gandul la ele mi-au ramas, dar trebuie sa cobor cu picioarele pe pamant....si sa constientizez ca nu merita sa arunc cu atatia bani.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">




Ce baiat viteaz ai

...vroiam sa zic (poate nu m-am exprimat clar) ca pe o rochie ca simplu imvitat la o nunta mi se pare mult sa dai 1000...dar ca si nasa problema sta altfel, adica as da 1000


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bine ai zis Oana, dar ai da ca si nasa 1900 pe o rochie?
eu ca invitat nu as da mai mult de 3-4 mil. si as merge la cateva nunti cu rochita aia. ca nasa, nu stiu daca m-as duce la 2 nunti cu aceeasi rochie, chiar daca nu sunt invitati comuni.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza la fete!
Iar am ajuns la cafelutza aia bunutza de vineri.
Azi dimineata aveam impresia ca-i sambata si-am vrut sa ma intorc inapoi in pat.
Gio bravo pentru Marcolino, c-a fost baiat cuminte! Acuma cu rochiile, fiecare stie cat este dispusa sa dea. Dar clar nu merita 1900 de lei o rochie pe care poate n-o mai poti purta apoi (rochia de mireasa este exclusa din discutie ).
Oana din cate stiu eu, laptele condensat inducit nu vine la 50 de ml... Si oricum, ca sa ajungi la cei 400 de ml din reteta, ai ce cara 8 cutiutze dupa tine. Vezi ca nu-i tot una cu laptele ala pe care il primesti intr-o cutiuta mica mica ca sa-ti pui in cafea. Oricum, mi se par absurzi putin astia de la liniile aeriene. Parca daca ai explozibil acolo nu poti inventa un dispozitiv ca sa activezi explozibilul si daca ti-l pune in cala. In fine...

Hai , o zi frumoasa si scurta!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Aly merci de cafelutza! E foarte buna asta de vineri...

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157601415318605/detail/" target="_blank">Poze Arieseni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
da e vineri ce bine!!!!!
Kitzy, Aly .
Krelia unde esti soro? hai de schimba cap. ca ajungem la pag. 30!!!!

Marco a trecut cu bine peste noapte, acum sa vedem ce reactii nasoale apar. la vaccinul asta apar reactiile cam in 10 zile de la intepatura. eu sper sa fim exceptia care confirma regula.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio si eu sper sa fiti exceptia lasa ca poate trece cu bine peste asta.

Deja e asa de cald afara, asa cum ii place la Aly
Si eu la amiaz trebuie sa merg la servici si maine la fel
Eu astept cu mare drag duminica cand e zi de leneveala sau poate daca e timp frumos iesim pe undeva.
Astept sa vina luna septembrie ca sa-mi iau telefon ca i-am facut cap patrat la Alin deja din luna iunie il tot bazai sa-mi ia telefon si in septembrie imi poate lua la reducere cu puncte thank you
Mai am vreo 3 sapt pana atunci, cica telefonul va fi cadoul de ziua meaMai vedem noi......

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157601415318605/detail/" target="_blank">Poze Arieseni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy si eu trebuie sa-mi iau tel. Ultimul l-am luat in nov. din Italia( LG-chocolate). s-a stricat ecranul...acum astept sa vina sora-mea sa mi-l duca , ca e in garantie.dar pana vine tre sa-mi iau altul, cu puncte, cu prelungirea contractului, vedem noi. partea naspa e ca nu ma atrage nici unul.
Duminica...ce frumos...facem 1 an de la casatorie!!! nu-mi vine sa cred ce a trecut timpul....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Fetelor, vazand ca nu apare nicicum Coana Mare, mi-am permis sa deschid eu capitolul 78 asa ca va astept acolo sa ne continuam povestile.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput