Gravidute&mamici de Timisoara (2)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Felicitari otim pentru bebelus...


Ank 26+

Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Violeta_m_tm

Spuneti-mi va rog este periculos pentru bebe sa faci plaja?
vreau sa merg la strand si nu vreau sa risc nimic.
Ce fain de voi ca v-ati intalnit, este frumos.

vio , 5+



mie dr (3 la numar) mi-au spus ca este ok sa faci plaja, dar pana la ora 11 si dupa ora 16-17 dupa masa!! eu in locul tau as evita apa de la strand, nicodata nu se stie ce poti lua din ea!!
noi am fost la mare timp de 2 saptamani, unde am facut baie in mare ca si pana acuma iar la soare am stat numai dupa ora 16 si inainte de 11. a fost superr!!! trebuie sa foloseste o crema de soare cu FP cat mai mare si sa te dai de cate ori iesi din apa.
totusi sa nu uitam ca suntem gravide, nu bolnave!!


noapte buna si pupici!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remaliss spune:

Buna, dragele mele!! Ma primiti si pe mine in clubul vostru?
Abia ce am aflat ca sunt si suntem tare fericiti!!!

Remaliss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinatim spune:

remaliss BINE AI VENIT FELICITARI PENTRU BURTICA

dia1609 dupa cat timp dupa cezariana ai putut de exemplu sa iesi la plimbare , ti-ai revenit repede ?Si eu cred ca trebuie sa fac cezariana pentru ca bebelina mea e inca cu capul sus si sanse sa se intoarca nu prea mai sunt( eu asta si mi-am dorit - cezariana - nu stiu daca e cea mai buna alegere dar mi-e frica de nastere normala ).

inceput 36+ BEATRICE ANNE-MARIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

remaliss felicitariiiiiiiii!! sarcina usoara si BB sanatos!!

eu azi m-am ocupat de programari pt. eco morfofetala de trim. 2
- Ciota ..maine, inca nu stiu ora
- Budau.. marti
- Grigoras cand vine din concediu



PUSSI 19+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_m_tm spune:

Neata Gravidutelor
multumesc pentru raspuns fetelor, nu cred ca mai merg la strand , oricum daca merg nu o sa ma bag in bazin, decat la dus.
Peste o saptamana plec la Eforie Sud si mi-a spus medicul de familie ca i-au venit pacienti muscati de Paianjanul Vaduva Neagra si ca este plin de ei, mai ales in Eforie, mi-e asa de frica. Cat suntem insarcinate avem voie sa luam vreun antibiotic? Marti merg la Dr. Miculita si o sa-l intreb ce pot sa fac in caz ca o sa ma muste ,doamne fereste, vreun paianjen.

vio , 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happyclau spune:

Bine ati venit remaliss si violeta, sarcina usoara si bb-i sanatosi!
Draga Violeta, cu parere de rau iti spun ca am o prietena care a fost muscata de Vaduva Neagra la mare si fiind insarcinata a trebuit sa renunte la bebe din cauza antibioticelor puternice ce a trebuit sa le faca. Ideea e ca nu prea poti sa faci mare lucru pt a te pazi de muscatura unui paianjen, caci daca ar fi elefant ar fi mai usor... Iti tin pumnii in luarea celei mai bune decizii! Succes!

32+ Patrick

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

noi la 9 am fost la eco la Cioata! Fetele sunt super bine, sanatoase, isi trag picioare in fata, unal la alta, inghiteau lichid de numa! Ana are 296 g si Elena 276 g! restul masuratorilor nu le mai scriu! Oricum nici vorba de SD ! Recomandare: din nou repaus cat mai mult, mie nimeni nu-mi zice miscare , la 28 de sapt. sa fac injectia pt. maturizarea plamanilor.. si s-o repet din nou la 32 de sapt.! Marti mai merg la o morfofetala! si azi plecam si noi in wk la munte!!




PUSSI 19+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

pusii felicitari pt fetite tine-o tot asa si sa vezi ce mari cresc.eu nu prea intru pe net ca nu mai pot de dureri jos simt ca se apropie momentul.


pupici la toate fetele

35+giulia rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

alexi nu mai fi stresata! Daca BB-lina e gata de sosire atunci sa fie intr-un ceas bun!



PUSSI 19+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput