Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabdyd spune:

Mihael@, , stau sa ma gandesc...
cred ca are treaba cu faptul ca iaurtul si branzica sunt deja fermentate, si atunci stomacelul lui bb e scutit de greaua sarcina de a digera laptele pana fermenteaza. Ca eu stiu ca de-aia nu e bun laptele de vaca, pt ca e greu digerabil pt stomacelul lor si nu prea asimileaza mare lucru din el, pe langa faptul ca le face rau.
Plus ca in procesul de fermentare laptele/iarutul se si sterilizeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Asa zisul masaj noi il facem dupa baie cand il dau cu lapte de corp, nu fac nimic deosebit, doar il ung mai multa vreme putin apasat, atat, ca altfel nici pe mine nu m-a invatat nimeni.


Mai, da pisici care sa manance rosii nu am mai auzit...a mea e o scarba, nu mananca nimic ce nu e mancare pisiceasca.
Din categoria comportament marshav de pisica: io am in casa 2 petice de covor, in rest nik pe jos, ei cand ii vine matzei sa vomite, fix pe ele se duce, sa nu cumva sa ii fie rece la labutze cand vomita.

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

roxanici, si eu am doar un petec de covor in dormitor. in rest, gresie si parchet! cred ca din toamna vom fi nevoiti sa mochetam peste tot. pun peste, pana mai creste! ce fac cu mersul de-a bushilea al lui luca!? raceste imediat! sau o sa-l lipesc de carpetica?

Raluca si Luca(8 aprilie 2007)


Luca, dragostea mea

Poze Luca
http://photos.yahoo.com/ralucamoise2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

imi pusesem sa mananc si citeam un pic din urma !

Ma alatur si eu celor care raman singurele acasa cu copilasii!!!

Acum stau cu mama-soacra, care e o scumpa printre altele ... dar in 3 saptamani raman singura "cuc" pentru 2 sau 3 saptamani caci al meu sot se duce in Japonia. Ufffffffffff, ce m-as duce si eu ...

Magda Matei 9.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Incerc si eu sa raspund in timp ce citesc ca altfel nu tin minte si nici nu am timp.
Mihaelaa, si Lucas a facut doua intepaturi si nu a avut nimic, febra, agitatie...nimic.cum se numesc vaccinurile...prevenar cumva? Decalotare nu se face nici aici.
Riloasa si sotul meu face bubite din alea pe cap dar il dau cu un spray de la Petrole Hahn, cedru si vitamine scrie pe el, de doua trei ori pe saptamana si nu mai are nimic. Da-i pace sa-si papa degetutele, ca oricum nu ai sanse sa-l dezveti. Pana nu le lasa el nu faci decat sa-l stresezi.Eventual sa te joci cu el sa uite, sa le roada cat mai rar , dar eu zic sa nu-l fortezi.Si Lucas le papa , si incerc asa cu joaca , daca nu are chef il las in pace. Pana la un an e normal, dupa aia mai vedem. Asta si pentru Ana (Bruxelles), stai linistita ca Maria nu e singura indragostita de degete
Apropos de crema de protectie, astia zic sa-i ferim de soare si ma conformez.E mai simplu si mai sanatos asa.In masina sunt parasoleil pentru protectie.

Ama si Lucas 12 Martie 2007


Ama si Lucas 12 Martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Nici al meu nu foloseste suzeta, i-am dat-o de cateva ori si nu o vea.
Lauramar, eu am mancat de toate, fara faole alba.Am mancat fasole verde si a facut kk verde, dar nu s-a scremut, nu l-a durut burtica.De la trei luni ale lui am inceput sa mananc de toate.

Ama si Lucas 12 Martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by roxanici

Mai, da pisici care sa manance rosii nu am mai auzit...a mea e o scarba, nu mananca nimic ce nu e mancare pisiceasca.
Din categoria comportament marshav de pisica: io am in casa 2 petice de covor, in rest nik pe jos, ei cand ii vine matzei sa vomite, fix pe ele se duce, sa nu cumva sa ii fie rece la labutze cand vomita.

Inseamna ca asa-i modelu' asta de pisici...
Nici motanu meu nu serveste decat mancare pisiceasca... sau carne cruda (da' io nu-i dau)
Iar de vomant... la fel... nu'ma pe covor (tot 2 la numar... + mocheta din camera bb-ilor... da' acolo nu prea are loc) sau in pat... ca sa fie si mai frumos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabdyd spune:

ia sa deschid alt subiect dureros: celulita
Ati folosit vreuna Lipometric de la Vichy? E asa de bun???
Si se poate folosi in timpul alaptarii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen94 spune:

multumim tuturor ptr.urari!

felicitam si noi sarbatoritii de azi:

Martha Ioana bebe de flopici
Carl bebe de stefaniya

si pe mamica lili_g

la 3 luni cantarim 6.280,61 cm.la 2 luni aveam 5.550kg si 58cm(deci am luat intr-o luna 730gr. si 3 cm).gangurim,radem cand ne vb.cineva,ne jucam cu manutele,am descoperit piciorusele si suntem tare incantaticand vedem cum misca pe acolo degetelele.

loradin................pupacim noi pe Ana super activa.nu-ti fie teama sa scri ce simti.nu suntem aici sa ne judecam una pe alta ci sa ne ajutam.te mai asteptam cu vesti.

flopici............eu nu te pot ajuta cu raspunsuri ca Darius papa doar lapte de la san.de banane eu am citit www.babyblog.ro/alimentatia-bebelusului-reguli-esential" target="_blank">aici.am inteles ca e mai bine sa dam banana dupa 6 luni.asteptam si alte opinii.

madybulancea............uf,doamne prin ce ai trecut si tu.nu te mai consuma atata.bebele e cu bunica,nu l-ai lasat la un strain.important este sa va insanatositi cat mai repede.veti recupera timpul pierdut.

karla32..............ce-am mai ras la faza cu zorelele!!!!stai ca ajunsei la faza cu pisoiul....asta-i si mai tare ups!deci ai ramas fara zorele pana la urma.


Mihael@..........am bagat un ochi la articol.am sa revin sa-l citesc ca acus sunt ocupata cu scrisul.

roxanici.........deci ai scapat de sters la cur!!!raresu e tare abil!!!

gabdyd................moooooooooma ce fete cucuiete!!!pupicuri

Martutza................

fetelor sa mor de inima!!!!!!
Darius dormea de zor si eu va scriam aici.numai ca aud chiraieli de-ale lui si-mi zic in minte,,s-a trezit,,.merg la el sa vad ce face si el era cu toata paturica pe fata.am ramas blocata.cand i-am dat paturica de pe fata si il intrebam eu mai panicata de ce si-a tras paturica pe ochi el imi gangureste si-mi trage un zambet de m-am pisulit si eu in pampersul meu(ca sunt la ciclu).......adio paturici!!!!trecem la sca de dormit vrea/nu vrea(am mai incercat eu cu sacul si nu i-a placut)........prima sperietura la 3 luni!!!!

hai,ca merg sa ma maimutaresc la el.revin sa pun poza in album







Carmen si Darius/5.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabdyd spune:

Carmen ce frumos e filmuetul tau. In ce program l-ai facut?

Mergi la inceput