Călcâie uscate, bătături dureroase

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MICHELAA spune:

VREAU SA INCERC SI EU PROCEDURA CU CREMA PONCE SI ULEI DE MASLINE DAR NU AM INTELES BINE....DUPA CE SE USUCA CREMA PONCE DAU CU ULEI ..SAU PRIMA MA LIMPEZESC DE CREMA SI DUPAIA DAU CU ULEI? PT CA DEOBICEI EU FOLOSESC CREMA PONCE SI DUPA VREO 2 MINUTE MA LIMPEZESC SI APOI DAU CU O CREMA EMOLIENTA PT.CALCAIE ..DAR NICI UN REZULTAT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Fara sa fac reclama, dar la Hemel exista o crema f.f.buna pentru calcaie,efect garantat.Este naturala, pe baza de plante si miere.
Solutioneaza problema calcaielor tari si crapate, inmoaie si regenereaza pielea, si costa doar 12 lei 30 ml.

http://www.copaculdehartie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Da, si eu folosesc crema de la Hemel si sunt f. multumita de ea...Am mereu calcaiele crapate si coatele uscate, si crema asta m-a ajutat f. mult.

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

quote:
Originally posted by MICHELAA

VREAU SA INCERC SI EU PROCEDURA CU CREMA PONCE SI ULEI DE MASLINE DAR NU AM INTELES BINE....DUPA CE SE USUCA CREMA PONCE DAU CU ULEI ..SAU PRIMA MA LIMPEZESC DE CREMA SI DUPAIA DAU CU ULEI? PT CA DEOBICEI EU FOLOSESC CREMA PONCE SI DUPA VREO 2 MINUTE MA LIMPEZESC SI APOI DAU CU O CREMA EMOLIENTA PT.CALCAIE ..DAR NICI UN REZULTAT

miha


Miha e vb de piatra ponce.. si apoi te dai cu ulei si stai cateva ore.
Oricum e mai ieftin decat orice crema si n-ai ce sa pierzi daca incerci. Poate are efect si la tine ca la mine are cat de cat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns connie1974 spune:

Un remediu pentru bataturi, incercat pe sot si au trecut in foarte putin timp. Le avea de vreo 11 ani, din armata, a folosit toate cremele posibile, de la creme luate de la un club de fotbal profesionist, folosite la fotbalisti, pana la sedinte la doctorul dermatolog, care le ardea, reapareau, erau urate, ce mai. De la babae auzit, am folosit LAPTELE MEU, caci alaptam in perioada aceea. Le-am curatat foarte bine, aveau multe radacinute si am pus lapte acolo mai multe zile. In acelasi timp a facut si o cura cu vitamax. Eu zic ca s-a combinat efectul la amandoua, pentru ca numai vitamax a mai luat pana atunci si nimic.
In fiecare seara curatate cate putin, pus lapte de mama acolo si gata, au trecut si nici ca au mai aparut.
Bafta sa treaca.

Constanta si Calin
Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MICHELAA spune:

GRAZIE acuma am inteles si am sa incerc din seara asta ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moira spune:

Si eu am problema asta, insa bataturile sunt cele care imi pun cele mai multe probleme. Am folosit Clavusin si plasturi speciali impotriva bataturilor, insa, desi scoteam radacina, dupa o perioada tot reapareau.

Am inteles ca exista un gel sau o crema Scholl si ca ar fi foarte buna, cred ca o sa incerc si asa ceva.

Problema este ca im momentul de fata, aproape pe toate degetele de la picioare am basicute (de la niste sandale noi cu baretute subtiri) si bataturi, astfel incat nu as mai purta decat papuci (ceea ce nu se poate). Imi e teama sa ma duc la pedichiura pentru ca m-as putea infecta cu cine stie ce.

Daca mai stiti remedii, va rog sa le scrieti!!!!!

Moira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

Crema de la Scholl pt cracked heels e buna. Am incercat-o pe calcaiele barbatului, nu cum scrie pe prospect ci o data la vreo 2 zile cand isi aduce aminte si au inceput sa se ia bucatele de piele de aia ingrosata de pe calcaiele lui... si are niste calcaie Cred ca daca am folosio litera legii ar fi mai bine, dar si asa a inceput sa faca treaba



Daca s-ar crea casa fericirii, cea mai mare incapere ar fi sala de asteptare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

du-te la pedichiura. am vazut ca iti rad calcaiele foarte bine


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Si eu am probleme cu bataturile. Si, ce-i mai rau e ca am o batatura chiar in mijlocul talpii. Cum am capatat-o, habar n-am. Banuiesc ca merg mai aiurea,caci altfel nu se explica.
Anyway... am luat si-am folosit plasturi de la Scholl.O bulina mica,rotunda,cu.. solutie-medicament impregnata in ea care se aplica direct pe centrul bataturii,apoi se acopera cu un leucoplast destul de gros.Numai asa am reusit sa-mi pot face treaba peste zi. Dimineata dupa dus aplicam plasturele si-l tineam pana a doua zi dimineata.
A luat ceva timp(cam 1 luna,caci buba cu pricina era destul de veche si se marise destul de mult), dar am scapat de nesuferitele bataturi.

Mergi la inceput