Timp liber

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annnna35 spune:

quote:
Originally posted by sorinsonia


Aerobic as face, dar ma cam sufla vantul.



Te invidiez, eu ma ingras foarte usor si sunt cam lenesa cand e vorba de miscare.
Merg la Satu-Mare intr-o tabara cu o prietena, care o organizeaza, apoi la mare vreo 10 zile (sper)
Am avut deja o oportunitate (si am profitat de ea) , am plecat la mare pentru o zi si am reusit si eu sa prind un pic de culoare.
Offf...chiar simt deseori ca singuratatea asta poate fi si constructiva... In sensul ca ma gandesc mult mai mult la ce am facut bun sau ce am facut gresit. Si tu ai mai mult timp pentru ... cugetat. ;)
A, mai am si eu o pasiune - conduc masina. Deocamdata nu am avut niciun incident care sa ma faca sa nu ma mai urc. Sunt incepatoare, nu am masina, dar am un "cumnat" (viitor, adica) care e generos indeajuns incat sa se riste sa mi dea masina ;))
Pupici si cat mai putina plictiseala!

Am dreptul sa comit greseli si sa nu fiu intotdeauna perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinsonia spune:

Chestiunea cu prietenul.... e interesant, dar cand ai o varsta, si un copil, e foarte complicat. Si apoi, fi-miu nu prea e dispus sa ma imparta cu cineva. Astept sa cresca, si mai vedem. (poate la pensie )
Ana, te invidiez pt. plecarile tale. Bucura-te de concediu din plin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinsonia spune:

Mai am o intrebare: credeti ca e aiurea sa ma duc singura seara, la o terasa, la o inghetata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miluna spune:

Depinde de fiecare, cum se simte in postura asta. Eu stiu ca nu m-as simti bine, pe mine ma deranjeaza cind se uita lumea lung. Altora nu le pasa insa.
Defapt asta e cel mai dureros punct pt. mine dupa separare, ca nu am cu cine iesi la o terasa. Si defapt ceea ce-mi lipseste sunt prietenii, nici macar nu un partener.
Cred ca ar trebui sa ne intilnim noi, mamicile singure, la o inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

quote:
Originally posted by sorinsonia

Chestiunea cu prietenul.... e interesant, dar cand ai o varsta, si un copil, e foarte complicat. Si apoi, fi-miu nu prea e dispus sa ma imparta cu cineva. Astept sa cresca, si mai vedem. (poate la pensie )
Ana, te invidiez pt. plecarile tale. Bucura-te de concediu din plin.





Eu am o varsta si un copil si asta nu m-a impiedicat sa am un prieten.Vrei sa zici ca vei sta singura pana la adanci batraneti numai de dragul copilului?Cu tine cum ramane?
Sa inteleg ca esti singura de putin timp si ranile nu s-au vindecat inca,dar cu timpul vei vedea ca toate vor venii de la sine.In ce priveste copilul,numai tu esti responsabila daca vrea sa te imparta sau nu.Cum il inveti asa il ai.
Credeti-ma ca vorbesc din experienta.

-------------------------
In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annnna35 spune:

quote:
Originally posted by sorinsonia

Mai am o intrebare: credeti ca e aiurea sa ma duc singura seara, la o terasa, la o inghetata?




Cum spunea si Miluna, nici eu nu pot sta singura la o masa la terasa. Nu ma simt prea ... confortabil. Am facut asta, dar destul de rar.
Inghetata mananc pe strada :), o plimbare nu face rau nimanui.

Am dreptul sa comit greseli si sa nu fiu intotdeauna perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinsonia spune:

Miluna, buna idee.
Alinaxeni, sunt divortata de 8 ani si jumatate. Nu asta e problema. Nu cred ca imi voi "reface viata" (ce aiurea suna), nu caut si nu sper. Nu imi lipseste un partener, imi lipsesc prietenii, comunicarea cu adultii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi spune:

Nu vreti sa ne intalnim? Eu sunt din Bucuresti.
Daca vreti (si eu tot mamica singura), astept
semnale.
Pupici
didi si cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinsonia spune:

Didi, locuiesti cumva in Colentina?

Si pentru ca aveam prea mult timp liber, in week-end mi-am luat copilul acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi spune:

Locuiesc in berceni! Dar in timpul liber,
de ce nu?
Noi (adica eu si fi-miu) azi plecam la buzau,
la o verisoara si, de acolo, plecam o
sapt. la mare. Dupa aceea,Bucuresti scrie
pe noi.
pupicei, didi si cata

Mergi la inceput