Copiluti de mai-iunie 2005 (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onixone spune:

...ne inscriem si noi la listutza cu copii bolnaviori.Alex dupa ce am fost la piscina a doua zi a inceput sa ii lacrimeze un ochi.Am fost la doctorul de familie si nu i-a dat nimic, a zis ca e un fel de conjuctivita, facuse si freba in dimineata cand l-am dus la dr.Ochiul arata rau, iesea ceva urat de tot din ochi, si mi s-a spus sa il sterg doar cu apa si atat si sa ii dau paracetamol pt febra.Zi si facut...dar ochiul mergea tot mai rau si am ajuns la urgente unde am fost luati repede(surprinzator ca nu prea a avut fii-miu timp sa se joace la locul de joaca din spital) si fetor...foarte , foarte , foarte greu l-am convins pe dr sa imi dea niste picaturi antibiotice pt copil.In final mi-a dat desi a zis el ca mare diferentza nu se va vedea daca ii pun picaturi sau il sterg doar cu apa...Nici nu stiu ce sa mai cred.Acum febra nu prea mai are, dar parca cand e cald, cand e rece.Azi-noapte a trebuit sa ii schimb pijamaua ca era ud fleasca....Acum l-am pus in pat la nani.In rest toate bune si frumoase.Ca tot venii vorba de termometre si eu trebuie sa il schimb ca nu m-ai ma lasa alex sa ii iau temp.A fost foarte incantat de cel de la dr ca l-a lasat pe el sa apese pe buton si intr-o secunda a fost gata.

La multi ani Agata, Eva si Annelies....sa cresti mari si frumoase.

Oana lu'Alex

POZELE NOASTRE
www.oana-jipa.magix.net/" target="_blank">PARTY ALEX & OANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onixone spune:

...uite asa fetelor ma puneti sa cheltui banii, tocmai am cumparat un termometru braun(ca v-am auzit pe voi ca e bun) si am dat pe el cu taxe postale cu tot, £45lire.Sper sa il folosim cat mai putin!!!

Oana lu'Alex

POZELE NOASTRE
www.oana-jipa.magix.net/" target="_blank">PARTY ALEX & OANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omustata spune:

La multi ani, Annelies, fetita cu parul balai! Sa fii santaoasa si sa ai grija ca parintii tai sa fie mereu impreuna!

nelia-bine ai venit acasa. Eu abia acum seara am vazut mesajul tau, dar nu prea aveam cum sa ajung sa ne vedem. Ce-a zis soacra cand te-a vazut cu burtica? Cum se mai simte Agata?

monu-deci pana la urma nu era de la caldura. Sanatate si pupici grasunei.

onixoane, gabitza-sanatate si aveti grija de voi si de baieti!

Eli-cum mai stati cu moralul?

O duminica cat mai frumoasa tuturor!





Olga si Maya (28.05.2005)
Poze Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

LA MULTI ANI TUTUROR COPILASILOR CE AU IMPLINIT 2 ANI!!! SA VA DE-A DOMNUL SANATATE, FERICIRE, BUCURII, VIATA LUNGA SI IMBELSUGATA IAR NECAZURILE SA VA OCOLEASCA!!

Nelia, distractie placuta in Romania!!

Sanatate copilasilor bolnaviori!

Am mai vazut poze, am mai pus comentarii la dropshots :)

Azi ne-am distrat pe cinste la LEGOLAND.Ne-am dat in tot ce am putut, avioane, masinute, trenulete.
Lui Aidan i-a placut enorm, la inceput a fost mai suparat ca nu era obisnuit cu atata miscare dar s-a dat repede pe brazda :).Mi-a placut foarte mult ca mai totul e accesibil si la copiii mici atata timp cat sunt insotiti.
Am facut multe poze si filmulete si daca vreti sau daca va plictisiti :) puteti sa intrati aici sa ne vedeti aventura LEGOLAND :)

http://www.dropshots.com/adrianayampey

Numai bine va doresc!

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Neazta!

LA MULTI ANI ANNELIES!
Sa cresti mare si sa ai parte de tot ce-i mai frumos in viata, sa fii sanatoasa, sa te faci mai desteapta, sa ai noroc si fericire!

Sanatate mamicilor si puiutilor bolnaviori, vad ca s-au ingrosat randurile, imi pare rau ca nu sunteti bine.

Olguta am vazut pozele, multumesc frumos, nu stiu ce si cum ai facut dar am reusit sa le vad. Sunteti adorabile, Maya are aceeasi trasatura ca si tine, exact la fel ridica spranceana dreapta si-o arcuieste, seamana si cu Mircea dar privirea e a ta. Imi place cum ii sta in rosu, parc-ar fi Scufita Rosie. Imi place cum ii prinzi parul in codite si cu agrafe, are o textura foarte buna, aici seamana cu tati? Am vazut cum face gimnastica cu tati, e adorabila si nu mai are nimic din dodoloata de acum un an, e inalta si foarte bine facuta, s-a subtiat, mie asa mi se pare.
Mereu e asa serioasa? Sta pe podul de pe Sena admirand apusul si are o privire scrutatoare de parca toate grijile voasatre sunt pe umerii ei. Semeni foarte bine si cu sora ta.
Imi place si cadoul primit de la bunici, asa ceva n-am mai vazut de cand eram eu copil.
P.S. Multumesc de intrebare, suntem mai bine cu moralul, am mai discutat si cu prietena mea care e asistenta, maine face analizele la sange si in urma lor vom vedea ce si cum, sper sa fi fost doar o sperietura.

Acum plecam la iarba verde, iar maine incep serviciul. Nu ma intrebati cum ma simt ca toata noaptea m-am zvarcolit si am visat pe tema asta.

Sunt datoare cu pozele Adrianei si promit sa le vad in cel mai scurt timp, care se pare ca e tot mai scurt.

Nelia bun venit acasa!

Va pup, sa aveti o duminica placuta!


Eli cu Andreas (17.08.1998) Bianca (13.06.2005)

www.dropshots.com/dansaueli" target="_blank"> foto 1, , foto 2 , www.dropshots.com/elisibia" target="_blank"> foto 3

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:


La Multi Ani Eva!
La Multi Ani Agata!
La Multi Ani Annelies!

Sa fiti sanatoase printese mici, sa aveti mult noroc si sa ajungeti cineva in viata iar parintii sa fie foarte mandri de voi!


Nu am apucat sa citesc mai nimic...

Am intrat sa va spun ca am vorbit cu Androix, de ieri m-am gandit intr-una la ei si azi m-am bucurat sa aud ca toti sunt bine si ca Andreea si-a inchis contul intr-un moment cand a hotarat sa ia o scurta pauza la PC. Ieri au fost la intalnirea cu Nelia, a mai fost si Adina de la care asteptam poze !!!

Trimit asta si revin....


Tina, mami de Patrick si Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Ah, ce bine ca ai vorbit cu Andreea, chiar eram preocupata ce-i cu ea. Nu stiu cum o sa reuseasca pauza asta de PC Mie sigur o sa-mi fie dor de ea aici pe forum.

Astept si eu poze de la intalnirea cu Nelia.

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaRO spune:

ANNELIES Sa cresti mare si sa fii sanatoasa!

Beatrice, mami de Alex pifos




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omustata spune:

Eli-esti atat de draguta! Te-ai uitat atat de atent la pozele noastre incat sa poti face o asa analiza amanuntita si-ti multumesc din suflet. Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine cu Dan si sa va puteti bucura de vara asta. Maine incepi serviciul, nu? Inceput bun! Cu cine va sta Bianca pana o duci in Olanda?
Distractie placuta la iarba verde.

Androix-cata vointa, sa-ti inchizi contul! Te admir! Eu sunt cam dependenta si asta de multe ori ma face sa raman in urma rau cu tot ce am de facut.

blackpanterro-pozele tale nu mi se incarca, nu stiu de ce.

Am vazut ieri un film romanesc la cinematograf, "California dreaming", un film neterminat pentru ca regizorul a murit, dar care a luat si ceva premiu la Cannes. Foarte bun. Mi-a placut si il recomand cu caldura. Este acolo si un actor american pe care nu il cunosc dr care este foarte dragut.

Olga si Maya (28.05.2005)
Poze Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Olga, am vrut sa-ti zic de ieri ca am vazut pozele in final, si am vazut cat e Maya lipita de tati

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput