PIERSICUTZE de iulie-august 2006(49)-1 anisor-LMA!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Felicitari piersicutzelor care au facut primii pasi!

VARSTA DARIUS-THEODOR

www.flickr.com/photos/8471782@N02/page1/" target="_blank">La mare …


Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Lucians l-am tuns, da, insa cand avea 4 luni si eheee...era cuminte...acum ma gandesc si eu cu groaza la cum va fi..cred ca o sa iasa cu cantec...
Noi si prima oara l-am tuns cu masina de tuns..la maxim, la 4..si acum tot asa vreau..army...sper doar sa stea...prima oara a stat cuminte cumintel...

SARILLA si RAZVAN, copilu' atomic
www.dropshots.com/new.php?userid=249206&cdate=20070621&cimg=3" target="_blank">FILME,POZE,COMENTARII
Cum a inceput totul



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:


ALEXANDRA

MICHAEL

DELIA AMALIA
David
leistra, am luat unguente pt dinti, dar nu-si faceau efectul; ieri i-am dat calma baby si, multumesc lui Dumnezeu, a adormit fara plansete si urlete, desi s-a foit mult pana a adormit(nu mai conteaza asta);
muuh, cand veniti acasa?

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
varsta bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Genie spune:

Salutare!
Fetelor am si eu o problema! Cele care ati trecut prin asta sau stiti cu ce se mananca sfatuiti-ma si pe mine...ce e cu turta? Adica cum se procedeaza? Cand? La 1 an, inainte? Ce trebuie facut? Un tort, o turta? Eu am fost doar la un mot la un baietel (un nepotel d-al meu) dar am inteles ca obiceiurile difera de la baiat la fata.
Ieri fii-mea a luat prima cazatura mai serioasa din viata ei. Mergea tinandu-se de masuta din sufragerie cand s-a impiedicat si a venit pe spate cu capul de covor...Auuu..urlete, tipete, pana la urma s-a linistit.
A si mai vroiam sa intreb ce vaccin le faceti voi la 1 anisor? Noi am facut infanrix hexa la 2, 4 si 6 luni si eram curioasa ce vaccin ati folosit sau veti folosi voi... Sambata mergem si noi la pediatra si o sa o intreb ce imi recomanda.
Ce bine ca s-a mai racorit afara...

Genie si Antonia

www.dropshots.com/day.php?userid=221304&cdate=20070625" target="_blank">Poze de la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

quote:
Originally posted by Piersicutze

dana7mi,l-am trecut si pe Alessandro pe listutza de plimbareti,dar n-am stiut ce data sa pun.Zi-ne,please!

pupici si noapte buna!



multumim! nu am notat data, stiu doar ca era la inceputul lunii iunie. Deci inainte de a implini 10 luni.


****
www.romania-italia.net

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Noi maine facem un fel de turto-mot(ca eu vreau sa-i iau si motu chiar daca e fata ), dar nu stiu ce se face la turta...am inteles ca o rupe nasa in 4 deasupra capului copilului, altceva nu stiu...va povestesc dupa, cum a fost pana la urma.

Mai mai ce de piersicutze plimbarete...bravo lor, si mamicilor motoras la picioare ca sa se tina dupa ele...Riana mea e o fricoasa, nu vrea sa mearga decat tinuta...si daca ii dau drumu la o mana refuza sa mai mearga...ata ete, pana la urma invata ea.

Hai sa vedeti si voi ceva haios http://www.youtube.com/watch?v=Ze1gckpZ6JQ

Raluca si pui mic Riana(2 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYSHA 2 spune:

Salut piersicute si mamici de piersicute !
Trec in fuga si va dau raportul :
Rares are 4 dinti, al cincilea este pe drum, merge sprijinit de la exact 7 luni, acum merge singur cam 5/10 pasi, restul de manuta.
Spune mama, tata, papa, apa, cere apa, face papa cu manuta si face si bezele cu mana la plecare. Rade, este vesel, sociabil, ii place la nebunie in cada la baie, manaca bine, intelege tot, stie sa dea volumul mai tare la muzica si vrea sa lucreze si el la calculator, asa ca are tastatura lui separat.....Face ca un calut din limbuta si face si diiii, calul, bate din palme cand este laudat si ridica manuta sus ca sa arate cat este de mare Raresel !
mai nou nu mai vrea sa doarma singur in patutul lui asa ca trebuie sa gasim o solutie prin care sa ii punem patutul la marginea patului nostru cu o margine rabatata pentru ca el sa aiba impresia ca doarme cu noi in pat.
De ceva timp mami s-a intors la serviciu si trebuie sa stea cu bona, dar s-a adaptat repede, numai ca atunci cand mami vine acasa se agata de ea si nu o lasa nici sa se decalte, iar apoi ii face cu mana bonei , cu alte cuvinte ii " sugereaza " sa plece la ea acasa.
Va pupam si va dorim sanatate multa !
P.S. va rugam sa ne treceti si pe noi in listuta cu " progresele ' noastre !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

aaa, Genie, turta e chiar o turta nu e tort si se face ca si motul, adica la 1 an la 2, cand vrea muschiul tau

Raluca si pui mic Riana(2 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYSHA 2 spune:

E u auzisem ca turta se rupe cvhiar in ziua in care copilul implineste un an chiar daca motul poti sa il iei si altadata...ma rog, poate ca obiceiurile sunt diferite. Iar eu am vazut la un mot o turta din aluat de cozonac, plina cu stafide f.f.f.f buna..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

nicolica eu plec pe 4 iulie dar ajung pe 5 in Buc...Apropo, anul asta e prima data cand merg cu Lufthansa si o sa am escala la Munich 4 ore...oare am ce sa fac atata timp ?

dana7mi, doamne ce terasa frumoasa aveti !

miti, mamica de 20 iunie 2006
POZE_Alex
www.dropshots.com/mitilica" target="_blank">FILME_Alex

Mergi la inceput