Ai nostri, ca brazii! ian-feb 05 (46)

Ai nostri, ca brazii! ian-feb 05 (46) | Autor: adita

Link direct la acest mesaj


(1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9), (10), (11), (12), (13), (14), (15), (16), (17), (18), (19), (20), (21), (22), (23), (24), (25), (26), (27), (28), (29), (30), (31), (32), 33, 34, 35, 36, 37.38,39,],40, 42,44, (45)

Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)13 kg/92 cm

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria) 14 kg/94cm
21 Bianca Maria (Ingerasu)12 kg/85 cm
22 Rayan (Crinuta) 12,4 kg/96,5 cm
27 Dragos Mihai (Lali)

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu05) 14,5 kg/95 cm
3 Sebastian (Adana)
3 Ioan Cristian (Monalac) 11 kg
3 Sergiu Denis (Coraly) 13 kg/88cm
3 Mara Theodora (Megg) 8,8 kg
3 Alexandra Beatrice (Ilucae) 9,2 kg/ 73 cm
5 Nectarie Ioan (Adita) 13 kg/85 cm
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena) 12,4kg/76 cm
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa) 12,4 kg/90 cm
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu) 10,6/81 cm,
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica) 11,9 kg/84 cm
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David , 11 kg/80 cm. (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) 11,5 Kg/ 77 cm poze
13 Mihai Cristian (Bdana): 13kg /87 cm
17 Viktor [/ (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza) 10kg/ 79 cm
17 Mandy Stephanie (Alina Maria) 9075 g/ 79 cm
17 Amanda Maria (Cory35) 12 kg/ 89 cm
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)11 kg/90 cm
26 Bianca Maria (Kris)11 kg/88 cm
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi): 12kg/90 cm


Februarie
4 Bogdan (Strunfita)13kg/90cm
4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo) 14 kg/ 88 cm
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu) 10kg /86 cm
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
8 David Ran (Sara) 12.750kg.
9 Tudor Constantin (Bestutza):13 kg/87 cm
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi) 88cm/12kg
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya) 89 cm/12 kg
20 Sebastian (Clara03) 81cm/11,4 kg
21 Matei (Ibelciug) 11 kg/ 85cm
21 Codrin Stefan (Shobo) 14,2kg /94 cm
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie) Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi!

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Patricia, e vorba de Gabi U(aurelursu), mamica lui Stefan

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Adita, si ce are? nu imi aduc aminte sa fi scris ca e insarcinata.

Gabi, felicitari pentru bebe 2!

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Gabiu, felicitari mama. Sa nu ne spui tu nimic? Of, of.
Sa iti traiasca puiul mic.


In rest, iar ma dau in vant dupa atmosfera de aici.....

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Gabiu!!!!Sa iti traisca bb mic!Sa mnai intri sa ne povestesti!

Crinuta,cum e cu gradinita ca am citit si eu la facilitaile hotelului si parca nu imi vien a crede ca au gradinita!Sa ne dai amanunte!Poti sa mergi si sa platesti separat sau e nuami pt cei cazati strict la Cocor?

http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Bestuza, nu am platit nimic, totul intra in pret, si da, este doar pentru cei cazati la Cocor, insa, am vazut parca si la alte hoteluri asa ceva.
Uite, eu acum as fi ales si un hotel ( Dana) din Venus, unde e si gradina botanica a hotelului, plus un loc mare de joaca pentru copii, mai mare decat ce era la Cocor.
Cocorul inca se dezvolta, construiesc mult, fac cluburi, piscina acoperita sus, discoteca, si cred ca la anul pe vremea asta va fi super.
Singurul dezavantaj este ca se afla intre Neptun si Olimp, si mergeam cam 15 minute pe jos seara, cand mergeam la " loc unde se canta mucaca" ( adica " muzica"), in rest e foarte luxos.

Gradinita e cam asa: au o domnisoara foarte draguta, care se joaca cu copiii si ii supravegheaza.
Au o camera dotata cu tot ce trebuie, de la carti de povesti, carti de colorat si tot felul de jucarii.
Afara au leagane, un topogan mic ( cam mic pentru Rayan), nisip, jucarii pentru nisip, plus un loc din acela gonflabil unde sar copiii.
Am uitat sa fac poze la locul de joaca, si regret, insa cum am uitat acasa aparatul digital, am facut putine poze cu telefonul, si nu e acelasi lucru.
Domnisoara a fost foarte draguta. S-a purtat foarte frumos cu Rayan si cu ceilalti copii, de aceea am si avut incredere sa il las cu ea.
Dimineata, dupa baia in piscina, el vroia la joaca, iar eu vroiam sa fac plaja, asa ca faptul ca aveam gradinita acolo m-a ajutat enorm, si doua ore aveam timp pentru mine.
Cand dorea sa vina la noi, il aducea domnisoara, doar era la 20 de m de piscina unde eram noi.
Au colorat, au desenat, s-au jucat, au construit, au citit povesti. Ce mai, a fost super. Rayan a fost fericit, si asta m-a facut fericita.

Seara mergeam la o tersasa unde se canta muzica ( " mucaca") live, si a dansat puiul meu de nu se poate.
Ma bucur ca a inceput sa vorbeasca mult, si asta de vreo 10 zile.
Acolo a mancat excelent, s-a si ingrasat putin, ca parca era cam slabut inainte.


Hai ca incerc sa pun 2,3 poze, in functie de timp.




Ixxi, asteptam vesti de la Gabiu. Mi-e dor de ea. Spune-i ca o pup.




Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

A, am uitat sa va spun ca aseara, imediat ce am ajuns in Bucuresti ne-am dus la Spitalul de Oftalmologie, deoarece imi intrase o insecta in ochi la mare, acum 2 zile, si o bucatica mi s-a lipit de ochi si oricat as fi spalat ochiul nu o puteam scoate, zona fiind deja rosie, inflamata.
Acum 3 saptamani iar am fost, tot pentru corp strain, insa faza ca aia de acum 2 zile nu am mai patit, sa nu pot dezlipi acel punct.

Incerc sa incarc niste poze. Cand sunt gata le pun.



pupici

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Cateva poze: http://good-times.webshots.com/album/559654843uVzMyQ

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

VA SARUT PE TOATE! iar pe cei mici ii pupicesc dulce , dulce!

Nu-mi mai permite timpul sa va citesc, si nici sa va scriu, de cand mi-am schimbat locul de munca,

Inca, nu mi-am intrat in ritmul meu, si datorita caldurilor care ne sufoca.
Noi suntem bine. Saptamana trecuta, am avut o usoara viroza digestiva, dar acum ne-am revenit.

Felicitari proaspetei mamici! Un bb voinic, refacere rapida si mult laptic!

Crinuta, Rayan se face din ce in ce mai frumos! E dulce , ca de obicei! Pe fuga , am admirat si pozele lui Vladut(Oana) . F frumos a fost pe meleagurile Turciei!

FETELOR, SUNT TARE NECAJITA! NU MA MAI POT LOGA PE MESS, PE MAIL..si mi-au si disparut numerele din sim-ul tel, orange..pur si simplu nu stiu cum..Mi-au ramas doar cele din memoria telefonului( vreo 20) , faca sa umblu, fara sterg ceva. Il folosesc destul de rar, e mereu blocat, nu e performant ca sa fie lovit de vreun virus (-e un nokia 2060)..si nu stiu ce s-a intamplat.. Oana ajuta-ma!

Cam atat, despre noi..

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Kris, ce ciudata chestie. Cred ca la pc trebuie reinstalat windows, iar la telefon, nu stiu cum au disparut. A patit si sotul meu chestia asta o data, cu telefonul lui bun, dar si-a revenit dupa ce l-a inchis si deschis iar.


Cum e la servici? Mi se pare mie sau esti mult mai ocupata? Ai vreo sansa sa mergi in concediu vara asta?



Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Multam fain Crinuta pt raspuns!Vazuram si e ff frumos..Iar chestia cu gradinta functionala mi se pare super !Si ziceai ca si alte hoteluri cu gradinita sau numai loc de joaca?

....si pozele !Bine ca statea legat!Adevarul e ca e cea mai buna solutie ca sa nu fie permanent in bataia soarelui!Cand era mic pe Tudor il puratm cu baticut ,da acu nu stiu dc mai sta!


Pupicei tuturor !Noi stam mai mult afara pt ca e racoare!Slava Domnului!


http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput