Ai nostri, ca brazii! ian-feb 05 (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Buna fetele,

Gabiu este in grupul de mamici de mai-iunie 2007 pe care il frecventez si eu. Ea a nascut inaintea mea. Iata datele:

10 Mai Gabiu, nastere prin cezariana, 39+s, Albert Mihai, 3.400 gr, 50 cm, Apgar 9

Sincera sa fiu nu am realizat ca e si in grupul nostru desi imi parea cunoscut numele ei. Chiar am intrebat-o daca ne cunoastem de undeva si nu mi-a confirmat...

Crinuta ma bucur ca a fost asa de bine la mare. Ce faina ideea de a lasa copilul la o gradinita a hotelului! Asa DA vacanta, sa ai timp si pt tine! Totusi o baie in apa marii nu ai facut? Eu una n-as fi rezistat tentatiei... Forte frumoase si pozele! Ah, ce mi-e dor de mare!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007) -poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Da Liviana, nu am apucat, cu toate ca initial as fi vrut, insa, am vazut ca apa era foarte murdara si multi au ales sa stea doar la piscina.
Plaja era destul de goala, si se duceau mai ales cei care nu aveau piscina la hotelul/vila la care erau cazati.
Chiar si cei de la hotelul nostru, mergeau putin la plaja pe malul marii si apoi veneau tot la piscina.
Ne-am plimbat pe malul marii, dar cam atat.
In ziua plecarii valurile erau mari, nu m-as fi incumetat, si uite asa nu am apucat sa fac baie in mare, cu toate ca as fi vrut sa fac macar una.

Daca apucam sa mergem in Bulgaria, n=o sa mai ratez ocazia, insa nu e sigur.



Bestuza, eu asa tin minte, ca si alte hoteluri au gradinita, dar mai bine iti caut link-ul respectiv si te uiti tu.
\Sa stii ca pe mine m-a ajutat enorm gradinita asta, mai ales ca mama nu era cu noi si nu stiu ce m-as fi facut, avand in vedere faptul ca Rayan nu stie altceva decat " la joaca", iar locul acela de joaca era fara soare, fiind multi copaci, deci adio bronz.
Asa sunt bronzata frumos, si tare imi place.
Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Uite si Hotel Afrodita din Venus, de care am auzit de la manichurista de la Hotel Cocor. Cica e mai fain decat Cocorul, dupa spusele ei.

http://www.tourismguide.ro/tgr/hotel_afrodita_venus_1544.php

Aici la Afrodita scrie ca au gradinita pentru copii. Suna si intreaba sa fi tu sigura.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Mercic inca o data!O sa ma mai uit.."Dana" mi se pare ff frumos..si din cate am vazut are si gradinita..la restul nu sunt specificate!..dar o sa ma uit mai cu atentie ..poate la noapte ca acum sunt cam aglomerata ...

http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Megg spune:

Buna fetelor,

Am venit cu o veste si cu o idee

So, am fost aseara la eco si se pare ca voi avea un baietel. O sa-l cheme David probabil, dupa ideea Andei care a zis ca daca a iesit cu prezervativ as putea sa-i spun David de la David Copperfield
La Iosup am fost, bb cica-i ok, eu am IR-uri marite, tre' sa am grija cu odihna.

Acum ideea: se pare ca avem dreptul sa optam pentru directia in care sa mearga 2% din impozitul pe venit (pe salariu) si putem directiona acest micut procent catre o fundatie sau ONG intr-o gramada de domenii- snatate, social, cultura... etc. Oricine poate stabili ca statul sa trimita acest procent din impozitul pe care-l vara oricum la buget, catre o entitate nonprofit, transparenta.
Informatia mi-a dat-o o colega care a optat pt. o asoc. din domeniul sanatatii. Detalii despre acest drept sunt la www.doilasuta.ro , ei au si baza de date cu diverse fundatii, dar eu as vrea sa trimit la o fundatie sau org. care se ocupa de copiii abandonati sau cu pb de sanatate, una serioasa, super transparenta. Cine cunoaste detalii? Am putea face cunoscut acest drept al oricarui contribuabil, nu?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Fetele eu lipsesc motivat: am in continuare pb mari cu pc-ul, mai mult de 2-3 min nu merge legat, asa ca mai mult ma enervez ca nu reusesc sa scriu/citesc...

Crinuta, vazut poze cu mamica superba si pui asemenea!

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Sa nu-l deochi (,) ca nu s-a oprit inca...

Ai mei au stat in piscina sambata si s-au "virusat": Eric a facut 40 si, dar n-a fost infectie, astfel ca am scapat fara antibio, ci doar cu babesti (a se citi homeopate). Acum are si Ruxi ceva tempe, ei nu stiu daca tot de-acolo i se trage ca i-am dat si niste inghetata (first time), are 38...

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Aoleu Erica, si eu care speram sa ne vedem ca mi-e dor de voi.
Sanatate la puiuti si multi pupici de la noi.

La ce piscina ati fost?


Megg, ce ma bucur pentru tine ca vei face si baietel. Ai ales un nume superb, care era pe lista mea de nume de baieti de cand eram eu copil.



Fetelor, eu abia astept sa ne instaleze AC ca nu mai rezistam, iar ventilatorul nu face fata. Rayan transpira groaznic, are parul ud. Cred ca il voi culca doar in pampers.


Zilele astea m-am innoit, cu toate ca nu era nimic planuit.
Intai i s-a stricat mamei telefonul mobil, asa ca m-am dus si am luat altul fain, iar in pret era inclus si DVD LG.
Apoi, azi dimineata s-a stricat filtrul de cafea, iar eu cum pusesem din ianuarie ochii pe un esspresor, l-am luat azi, cu tot cu un aspirator fain ( al nostru cam face probleme, nu trage bine, e cam vechi)+ aparat de masat picioare ( cu sau fara apa).
Am innebunit fetelor, dar eu as vrea masaj non stop, asa ca, i-am disperat pe ai mei cu cersitul de masaj.
Inca nu l-am incercat, dar sper sa-mi placa si sa fie bun.
A fost sub 1 milion.

Apropos de masaj: la dus, in tren, i-am facut putin masaj lui Rayan, atat pe spate cat si in cap si tare i-a placut, astfel incat, mi-a luat mainile, le-a pus in cap si a zis " shashaj, shashaj", spre deliciul celor de langa noi.




Bestuza, ai decis ceva in legatura cu hotelul?

Vroiam sa mai spun ca n-as mai merge la vile deloc, adica nu merita sub nici o forma sa alegi vila in loc de hotel.
In primul rand ca la hotel are micul dejun inclus, stil bufet, adica mananci cat vrei si iti iei si in camera daca ai chef.
Apoi, prosoapele se schimba zilnic ( 6 prosoape, 3 marimi), iar lenjeria de pat la 2 zile.
Se face curatenie zilnic, pe cand la vile, iti faci tu, te descurci cu prosoapele, tre' sa le speli ca n-o sa te cari cu 15 prosoape, si tot asa.
Loc de joaca + sali de fitness sau masaj au mai toate hotelurile.
Unele au incluse internet in pret, la altele e cu tarif.
Hotelurile au piscine, pe cand la vile nu exista facilitatatea asta, cel putin nu in Ro, ca in Grecia de ex. exista.
Bucataria nu e nici o afacere, deoarece nu cred ca cineva merge in concediu sa gateasca, exceptand mamicile de bebei.
Noi am gasit un restaurant in care se gateste exceptional, dovada fiind ce bine a mancat Rayan ( portii de adult) si cat de mult i-a placut.



pupici

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by BESTUTZA

Mercic inca o data!O sa ma mai uit.."Dana" mi se pare ff frumos..si din cate am vazut are si gradinita..la restul nu sunt specificate!..dar o sa ma uit mai cu atentie ..poate la noapte ca acum sunt cam aglomerata ...

http://community.webshots.com/user/BESTUTZA






Hai ca sunt toanta! Abia acum am vazut ca ai raspuns de fapt.
Sper sa faci o alegere buna.
Vezi ca si la Afrodita scrie ca are gradinita, insa nu gasesti detalii despre hotel in primul site.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput