Colectia de toamna iarna 2005(138)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

e cald afara acum pentru noi toti dupa ora 11...cel mai bine scoti copilu diminetaa de la 8-9 la 10-10.30.
steff acum doarme ca iara m-a trezit la 4 si se tot foia de zici ca avea ardeias iute in fundulezt.

azi steff papa ghiveci...





de-ale gurii


Stefan Peter(1 an si 7 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

HILDE sper sa pape si al meu baiat ghiveci.

cu caldura...este tare bine la AC. eu i-am dat drumu de la ora 10:00 ca nu se mai putea sta. si acum cald si nu este deloc cald.

mai naspa este cand se trezeste maimuta ca nu-l pot lasa deschis permanent

Joy 26+ & bobuletu mic (dpn 21.09.2007) & Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna ziua si de la noi!!!

Joy m-ai confundat cu termopanele...dar nu-i bai!!!

Ina si eu tot la lapte de la tzatza vacii ma refeream. Eu din ala cumpar de la cineva cate 6 l pe saptamana si il fierb bine de tot...si e ok. Suuuper ca ai luat ecusoane...abia astept intalnirea...

Va poop ca am la treaaaaba....



Diana mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Cele 2 surioare, in final invingatoare "Dordia-Violeta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

DORDIA mi-am dat seama dar nu am modificat....

Joy 26+ & bobuletu mic (dpn 21.09.2007) & Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Buna!

Vreau doar sa urez fetelor care pleaca la drum sa ajunga cu bine la destinatie! Sa ne vedem sanatoase.

Dordia... ce faceti cu 6 litri de lapte pe saptamana?! Si tii laptele fiert o saptamana?! Eu n-am asa curaj si nici nu vad ce as face cu atat de mult lapte.

Sa va zic ca mi s-a cumintit Stefania de parca e alt copil! Plange rar, in majoritatea timpului studiaza diverse si mai ales rade. Fetelor, eu nu stiu ce gaseste atata de ras, ca zau ca rade 90% din timpul cat e treaza si nu plange. Cand plange, e jale inca. Azi-noapte cred ca ar fi dormit pana dimineata, daca nu ar fi fost diverse zgomote care sa nu o lase in pace: adicatelea a plans Bogdan si a latrat catelul! Lui Bogdan i-a iesit al treilea canin acum vreo 2 zile, acum incearca sa scoata capul al patrulea. E deranjat rau la burta, normal, pentru ca se face ca un porc cand este la joaca si mainile murdare le baga in gura pana in gat, sa-si maseze gingiile. Frumosul lui mami arata de nu-l recunosc dupa o tura serioasa de joaca.

Eu maine merg la vaccin cu Stefania. Sper sa reactioneze la fel de bine ca Bogdan, sa scap si de grija asta.

Intalnire IOR: veste buna, sper sa si ramana asa. Ne aduce tati cu masina, ii place parcul, el acolo a stat in perioada studentiei. Sa speram ca poate si pleca de la serviciu, daca tot e incantat de idee.

Intalnire la mine vineri: va astept. Cu cat mai multe, cu atat mai fain. O sa-l iau pe Bogdan de la gradinita imediat ce se scoala si papa gustarea. Si asa poate ajungem in Herastrau. Sa stiti insa ca la ora 17 e cam cald afara. Dar cum si la 17:30 e cam la fel... vom vedea. Joy, tu nu mai servesti drumul asta? Ilenutza, tu te aventurezi? Cine mai doreste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Gandacel eu nu iau 6l de lapte odata, Imi aduce 2 l marti, altii joi si vineri. Fi'miu bea 600 ml pe zi si de restul il pun la piureuri...fac orez cu lapte, gris...eventual prajituri...sau il pun la prins. 4l nu imi ajung si de aceea iau 6 ca tipu' vinde la sticle de 2 l. Asa ca..nu stau mai mult de 3 zile cu laptele in frigider si pana acuma nu am avut nici o problema.
Plus ca laptele la fiert..mai scade!

Ma bucur ca Stefania e cuminte si poate incepi si tu sa recuperezi din odihna.

Joy !



Diana mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Cele 2 surioare, in final invingatoare "Dordia-Violeta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Gandacico pai a trecut fata de 2 luni! Si normal sa se cuminteasca, a inceput si ea sa se adapteze la viata de la suprafata

Sanatate multa lui Bogdanel cu burtica!
Nati inca e necajita de cele 3 maselute care ies deodata.

Ora 17 nu e batuta in cuie, mai vorbim pana atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Mihaeluta readormitul e pb si la T.Daca se trezeste..la revedere.Io il las de plinge si 15 min.Imi dau tv-ul mai tare sa nu ma enervez ca sa nu il scutur bine si astept.Asta cind stiu ca n-are vro problema ci doar se maimutzareste fara motiv.
Ina multumim pt ecusoane.Io chiar aveam in plan sa caut azi ceva de genul asta.
Ile cum suporti caldura?Cu atitea kilograme...
Dinti- T are tot ce-i putea iesi.Si niciodata n-a facut febra sau diaree.Si nici n-a fost marait ori agitat.Ce noroc!
Lapte io aduc 4 l de la mama,lunea.2 ii fierb,2 ii pun la congelator si-i fierb miercuri-joi.
Joy-ca stiu ca ai pb cu constipatia lui Vlad- cred ca i-am venit de hac la a lui T cu combinatia aia de debridat si duphalac,insa mai cu seama cred ca isi face efectul combinatia de mar+morcov+pirsica+iaurt+cereale.

Bai voi sinteti harnice rau.Io nu am de gind sa pun vreo conserva pe iarna.Pune mama si de altfel sint de toate in comert.Da am pus totusi anul trecut compot de caise,pt constipatia lui T.Si iesit acrrrrrrruuuuu,ca naiba.

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Fetele,cu ce iese pixul de pe piele? Mi-a facut T ca dracu canapeaua de piele crem.

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

quote:
Originally posted by lavi02

Ina aoleu, te-ai bagat la cheltuiala cu ecusoanele! [


Lavi , sint niste etichete de fapt, dar am vrut sa zic ca-s pentru ecusoane. nu au fost scumpe deloc.


Joy , merci mult de tot cu pontul cu laptele. Asa o sa fac, ii dau cite putin.

Leea, mie mi le-a murdarit cu pixul saptamina trecuta...dar husele erau din material crem am dat cu o solutie speciala de scos petele si le-am facut ca noi, desi sincer, credeam ca o sa le scot doar cu foarfeca.

M=am bagat si eu aseara in pat pe la ora 3:30 chipurile, sa dorm...la ora 3:35 fata mea a inceput sa urle si pina la ora 6 dimin nu i-a mai stat gurita, am luat-o linga noi si cine ne-a cintat serenade si avea chef de joaca ?
si un mort arata mult mai bine decit mine la ora de fata. Am o fatza de ceaun turtit si sint atit de pleostita... da' cred ca-n avion o sa ma-mbat ca sa adorm repejor si-i las fata lui tati, sa se descurce amindoi cum vor putea
acum fata doarme de nu are treaba...o s-o lasam cit mai mult, ca oricum tre' sa sarim ora de somn de dupa-amiaza.

acum chia ca am plecat!

Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


What I am looking for is not out there. It is in me.
I am the power in my world.
Today is a wonderful day and a new beginning
I choose to make it so.

Mergi la inceput