Spiridusi de ian-feb 2006 (197)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

BOMBO,ma bucur sa aud vesti bune despre voi,chiar f bune pot sa zic.sa dea Domnul sa fie din ce in ce mai bine ...pupicei la printesele tale ca-s tare frumoase.pe noemy cand o sa o vezi,mergeti vara asta acasa?
ANASOL,m-ai terminat cu gogosile tale,am o poooooofta zici ca-s gravida...da' nu-s sa stiti(inainte sa va puneti semnul intrebarii)
IRINUTZA,bine ca sabinutza bea lapte macar in somn,eu sunt cam disperata cu dani ca nu vrea deloc laptic.mai e vreun spiridus antilaptacila asa?

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

A Bombo...felicitari lui Noemi pt coronitza
Mirela...Dani nu mananca mai nimic si a slabit rau ca se vede pe el. Azi curgeau pantalonii de pe el care i-au fost buni...Laptele in schimb il bea, chiar daca 200 seara si 250 dimineata dar macar il bea.
Daca nu mananca zilnic un iaurt atunci cu siguranta la 2 zile mananca unul + laptele si nu inteleg de ce are lipsa de calciu ca se vede la unghii. Maine merg cu el la cabinet sa vad ce are, nu am mai fost la cabinet de la vaccinul de 1 an. Nepotul meu are puroi in gat si ei s-au jucat impreuna saptamana asta
In seara asta a baut 200 ml lapte si la ora 21 l-am culcat ca m-a luat de mana si mi-a spus "nani" si ma ducea spre camera lui. Alceva nu a vrut sa manance. Avea iar febra dar nu stiu cat ca nu i-am luat-o dar i-am bagat un supozitor de paracetamol.


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BOMBO felicitari pentru Noemi! Mi-era dor sa aud noutati despre Jasy
BIANCA mersi pentru lista cu documentele Adica tre sa ma plimb pe la CEC si ... la notar???
Cat despre lista nu te agita cu moderatorii,ca Gio o are salvata acasa in PC.Numai ea o are.
ANASOL si mie mi-ai facut pofta de gogosi , tre s-o pun pe mami sa faca
MARAKI las' ca e fain la etaj mai superior.Eu de la 5 ani pana la 24 de ani am stat la etajul 9 ,apoi la casa si acum de 5 ani la etajul 3 . E mai nasol la 3 ...

Noi am stat vreo 2 h la iarba verde,dar eu ma simt ca naiba. Intai m-a durut stomacul parca,pe urma spatele, acum ma daore rau in stanga din spate pana in fatza ... probabil rinichii.

MONI SI DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME
www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE

"CINE UITA, NU MERITA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Buna dimineata!
S-aveti o saptamina buna, fetele!

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

"Cine seamana vint, culege furtuna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna dimineata...
Eu m-am trezit de vreo 5 ori azi noapte, de cate ori se trezea ii dadeam ceai ca altfel nu se linistea. Demult nu m-am mai trezit noaptea. Dani s-a trezit la 6.30 si a trebuit sa ii dau laptele dupa care s-a culcat inapoi pana la 9.30 si eu impreuna cu el. la 10 aveam programare cu Sandra la oftamologie dar nu merg ca nu mai ajung
La 11.30 avem programare la medicul pediatru. Presimt ca ne baga antibiotic. Oricum ceva trebuie sa ii dau ca e dezastru la mancare.
O saptamana frumoasa tutror .

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oachi_79 spune:

Buna dimineata si de la noi.
Noi iar am fost la iarba verde si balaceala. Razvan s-a intilnit cu fata nasilor nostri care este cu vreo 4 luni mai mare decit el. Si s-au pupacit la greu. Eu i-am spalat husa de la carut ca era super jegoasa. Acum am de treaba sa string vreo 16 suruburi.
Monica daca aveti voi pasaport o puteti trece pe Diana acolo. Sau puteti sa-i faceti ei unul individual pentru minori.
Anasol flacau frumos si vorbaret mai ai.
Bianca poate nu e nevoie de antibiotic. Bafta la doctor.

Fetele din Iasi: Stiti daca vine week-end-ul urmator baby expo? Ca asa ar trebui.
Peste o saptamina plecam la mare. Uraaaa!!!!

Oana si Razvan-Stefan (13.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Moni trebuie taxa notariala cum ca Ghitza e de acord ca Diana sa fie trecuta pe pasaportul tau sau invers. Si aia costa vreo 30 lei dupa cum mi-a spus prietena mea. Si mai trebuie 2 poze tip pasaport care raman la ei in dosar. Poza ce apare pe pasoport i-o face pe loc.
Si eu trebuie sa il bag pe Dani pe pasaport dar nu stiu inca cand.
Daca il fac inainte sa faci te anuntz exact ce am platit, daca nu fa-o tu.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata!
OACHI si BIANCA mersi.Noi n-avem pasapoarte - adica avem dar expirate Vreau sa ii fac doar Dianei separat,dar deja m-ati ametit cate trebuie,credeam ca-i mai simplu Tre sa ma mobilizez oleak si cu astea,ca n-am destule pe cap
A venit papica

MONI SI DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME
www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oachi_79 spune:

Uite aici Monica
http://www.pasapoarte.ro/acte-necesare-pasapoarte-minori.php

Oana si Razvan-Stefan (13.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Neata fetelor noi iar treze de la 7 si 20 ...am dormit mai mult ca ieri cu 20 de minute...
Noi ieri am fost in plimbari pe la mami , la cumparaturi de una alta si cam atat.
Ieri la mami Iarina s-a dovedit a fi o mare "hoata de rosii" nu stiu cu a ajuns sa fure una si sa o si haleasca pe toata, eu am vazut-o doar cand era pe terminate...nici nu rasufla asa cu pofta o halea...pana acum nu i-am mai dat asa rosie goala dar vad ca nu a patit nimic .
Aseara i-a luat Mitica leaganul jos ca s-a ridicat in picioare ca si in scaunel asa ca nu mai pupa uta-uta.
De vreo 3 zile zice in continuu "BIBA" si eu nu imi pot da seama ce e ...mai inainte i-am zis sa-mi aduca "BIBA" aia si mi-a adus mai intai tablita aia de scris , apoi mi-a adus taurul ala negru...sper sa depistez cat mai repede ce e BIBA aia ca ma streseaza rau de tot cu ea.
Astazi s-ar putea sa mergem un pic la balaceala dar nu e sigur inca



Ali si IARINA (16.02.2006)
www.dropshots.com/ali-iarina" target="_blank"> poze si filmulete Iarina (1), www.dropshots.com/ali-iarina2" target="_blank">(2)

Mergi la inceput