Miresele anului 2006 (76)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Asa sunt si eu, imi place sa las curat inainte sa plec in concediu. Acuma vad ca a iesit soarele, deci ai toate sansele sa prinzi vreme buna. Abia astept sa vina si la mine concediul din august...nu mai am mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Eu trebuia mai demult sa-mi fac de lucru cu asa ceva, dar cu scoala de soferi n-am avut timp. Tu abia ce-ai terminat concediul si abia il astepti pe celalalt, iti dai seama eu cum il astept ca n-am mai avut concediu de la inceputul lui ianuarie. Tot e bine ca mi-am luat permisul din prima, am salvat 3 zile de concediu (ca restul e planificat cu grija) si poate ne smulgem sa dam o fuga pana in Ungaria la faimoasa statiune cu ape termale.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Imi dau seama ca-l astepti de numa numa. Eu am fost acuma in concediu, dar nu pot spune ca m-am relaxat total ca am avut o gramada de rezolvat, mai mult plecata am fost, dar la urmatoarea parte de concediu, ies is eu din Cluj. Azi am o mare mare groaza sa ma duc la servici ca secretara e in concediu si eu trebuie sa fac pe asistenta si pe secretara in acelasi timp ca restul fetelor sunt in sala de operatii pana spre seara si sper sa nu fac vreo minune cu banii
Doua sapt de acuma incolo cred ca o sa fiu mai mult secretara si inca nu stiu face facturi si alte chestii ca daca n-a trebuit sa invat...Is asa de stresata de numa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Unde sunteti fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Nu mai fi asa stresata ca nu-i asa greu. Cu toate astea, daca a stiut secretara ca pleaca in concediu si te lasa pe tine sa-i tii locul, ar fi trebuit sa-ti explice una alta, cel putin mie asa mi se pare normal.
Mor de plictiseala si n-am chef de munca, abia astept sa treaca odata ziua sa merg acasa. Acum mi-am dat seama ca trebe sa fac si ceva de papica (o salata) sa aiba iubi ce papa dimineata.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Pai secretara a inceput sa-mi arate, dar sunt o gramada de hartoage, aprobari etc si normal ca nu le pot invata pe toate dintr-o data. Acuma asta e, m-oi descurca eu cumva.
Nici eu nu mai stiu ce sa fac de papa, de obicei Alin mananca seara supica sau salata, n-are pretentii si se descurca el mai ales ca eu ajung tarziu acasa sapt asta. Ma bate gandul sa fac niste paste cu piept de pui ca n-am facut demult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Eu de obicei sunt acasa cand vine el de la servici. Al meu nu le are deloc cu supa, mananca doar duminica si atunci tot se uita si masoara sa nu-i fi pus lui mai mult decat mie. Daca se intampla sa nu fiu acasa, prefera sa-si ia din oras decat sa-si faca un piure langa friptura, s-a invatat cu binele, de. Eu seara incropesc ceva rapid, niste ficatzei cu ceva (piure, cartofi prajiti sau cu paste si feta), tortelini cu sos, snitzele, cas pane, ceva legume cu carnitza la cuptor. Deja si eu simt ca ma lasa inspiratia.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Eu cand ajung seara pe la 9 cateodata 9.30 nu mai am chef sa fac nimic si vin de multe ori si cu capsa pusa de la servici si tot ce vreau sa ma bag in pat si sa dorm. Am noroc ca el isi mai face cate ceva asa mai simplut, niste cartofi copti cu unt sau o salata, cateodata isi face paste cu cine stie ce sosuri luate de pe net. Nu pot sa ma prea plang, in timpul saptamanii nu pot sa zic ca gatesc foarte mult, mai multe fac sambata si duminica avem abonament la socri la masa asa ca ne scoatem. Dar de cele mai multe ori nu mai stiu ce sa fac sa fie mai special un pic, nu tot aceleasi. Acuma o inteleg pe mama cand zicea ca nu mai stie ce sa mai faca de mancare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

No bine, si normal ca nu te apuci la ora aia de gatit. Nici eu nu m-as apuca. Dar in conditiile in care eu ajung pe la 4 si ceva acasa (mai nou, ca inainte ajungeam la 5 si ceva) e ok sa pregatesc ceva rapid. Nici al meu nu moare de foame (un cartof prajit si un ochi isi face) dar lenea e mare. Oricum, si eu daca n-am chef de gatit, n-am chef si gata, luam ceva din oras si-am rezolvat problema. Sambata e de obicei ziua de pizza/paste (pizza ar manca toata ziua si mie imi place tare mult, mai ales facuta in casa), duminica e ceva mai special, dar mie chiar imi place sa experimentez si fac tot felul de retete. Acum imi amintesc ca am facut o 'tocanitza marinareasca' cu peste, masline, rosii si nu mai stiu ce, se papa cu mamaliga si a fost foarte buna. Ar trebui sa o repet.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Stii vreun blat de pizza care sa nu iasa uscat? Eu mai fac din aluat un pic lasat la dospit, dar parca tot nu-mi place cum iese.

Ca tot ziceai de peste, pe sambata fac pastrav la gratar cu cartofi prajiti. Si am luat de pe net ceva reteta cu paste si ton, dar mi se pare ciudata combinatia, n-am incercat-o inca.
De-ar fi Kreliutz pe aici cred ar fi lesinata de pofta cum discutam tot de mancare.

Mergi la inceput