Miresele anului 2006 (76)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

La Transporturi nu am fost la nici o nunta. Si pe mine ma termina fumul de tigara, sper sa fie ventilatie buna unde mergem noi.
Da, am condus. Vineri am dat-o rau de tot in bara, am mers in Iris dupa socru-meu, sa-l luam de la lucru, si deja la intoarcere nu mai puteam, nu aveam nici papuci potriviti, o pereche de saboti cu talpa groasa, nu simteam deloc pedalele, plus ca mai imi si picau din picioare si mi se incurcau in covorase, mi-a murit motorul de vreo cateva ori, m-au trecut toate apele si-am ajuns acasa tremurand si n-am mai vrut, a condus berbantul cand am mers la cumparaturi. M-am dezamagit tare de tot, motorul nu-mi mai murise de nu stiu cand la orele de condus cu scoala. Am zis ca ma las de meserie. Ieri insa am mers din nou, l-am dus pe iubi pana la lucru, pe urma ne-am intors acasa si am mers si pana la socri si a fost super ok, ca de data asta mi-am luat adidasi. Asa ca m-am decis totusi sa nu ma las de meserie . O sa trebuiasca insa sa iesim putin si din oras, inainte de plecarea la mare, ca eu n-am condus decat in oras si sa ma obisnuiesc putin si cu viteze mai mari. Ieri am mers cel mai tare de cand am urcat la volan, 70 km/h tare mi-a mai placut. Trebuie sa exersez, ca peste 2 saptamani trebuie sa am curaj sa merg si fara iubi, ca trebuie sa ajungem devreme la coafor (eu cu mama) sa ne gatim de nunta.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly nu te stresa asa tare ca esti abia la inceput. Poarta papuci mai comozi pana te inveti si o sa vezi ca o sa fie
La drum lung trebuie sa fie mai comod ca nici nu trebuie sa schimbi asa des vitezele ca si in oras.

Voi unde aveti nunta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Da, nu trebuie sa tot 'mesteci in benzina' asa des ca in oras. Cu papucii, asa s-a nimerit, eu voiam sa-mi iau in ziua aia niste tenisi exact pentru condus, si m-am gandit ca ma urc la volan doar cand venim de la cumparaturi, dupa ce am papucii adecvati, dar a fost musai sa conduc, de gura sotzului.
Noi avem o nunta la City Plaza si una la Athos.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ei gura asta a sotzilor Ce nu facem noi pentru ei..

N-am fost niciodata unde aveti nuntile, dar cred ca e fain inauntru dupa cum suna numele.

M-am apucat azi sa citesc legislatia, poate poate se leaga ceva si de mine. M-ar bate gandul sa fac si eu scoala ca sigur o sa am nevoie de masina cand ne mutam cu sediul. Vara treaca, mearga ca ma pot duce si cu busul si dupa-aia pe jos, dar ce ma fac iarna cand e intuneric cand ma duc la lucru sau cand vin? Musai sa fac scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
vin cu voi la , dar eu servesc un ceai. am mancat la ora 12 o cioco si acum imi e pe dos putin stomacul.

Oana ma bucur ca ati petrecut frumos. Mai mult ca sigur asa vom petrece si noi. concediu placut!!!
Aly nu te mai stresa, asa e la inceput. sa vezi pe urma, te obisnuiesti cu masina, cu traseul, cunosti pe dinafara ce trebuie sa faci si va fi bine.
Kitzy imi pare rau ca a fost naspa la nunta. eu de obicei evit nuntile unde nu e tineret, oameni de la tara. Mai bine trimit bani si am rezolvat.stiu ca e naspa din partea mea, dar decat sa maor de plictiseala, arunc bani pe benzina pana in Alba...no way.
Kreliutz si spor la munca.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy foarte bine. Intra si pe www.incepator.ro eu de acolo am lucrat multe chestionare, ai si teoria si multe lucruri utile. Ar fi bine sa te duca sotzul tau si in poligon putin, sa prinzi gustul.
Edit, ca uitasem sa-ti zic de sali: la Plaza am avut noi nunta, e super fain, la Athos n-am fost niciodata, dar cred ca e ok si acolo, doar au 4 stele.
Gio stiu ca asa e la inceput, acum oricum am prins curaj, ca ieri a fost bine, am mers si pe trasee pe care le stiam. Asta va fi mai greu, pana ma invat cu traseul, acum au si modificat astia tot felul de strazi, au deviat circulatia, plus de asta, eu am facut mai mult traseele de examen cu scoala, ca sunt in 2 cartiere unde eu nu prea am umblat si am insistat sa ma duca acolo. Ai grija cu stomacul.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly pe situl asta am intrat si eu si am facut chestionare, dar doar asa la plesneala daca inca nu stiu legislatia si rezultatul e pe masuraDa o sa ma apuc sa citesc.

Deci la una din nunti mergeti unde ati avut si voi, cred ca ce amintiri o sa va ia....

Gio sunt perfect de acord cu tine cu nunta ca nu e de mers unde nu-i tineret, dar a fost mai mult decat musai sa mergem ca a fost vb de varul lui Alin si a fost si el la noi la nunta asa ca trebuia sa mergem, nu ca am fi vrut noi. Asta e, bine c-a trecut. Noroc c-a fost in Cluj ca altfel era naspa rau sa dam si bani pe transport si sa ne si simtim rau. Sper sa fie mai bine la urmatoarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy pai incearca prima data sa citesti teoria (codul si regulamentul) macar o data, si pe urma sa te apuci de chestionare.
Amintiri o sa avem oricum, si ca una din nunti este unde am avut si noi, plus ca sunt cam in aceeasi perioada...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am uitat sa va spun:
sambata ne-am cumparat un LCD de 40".
Clau e in fibrilatii. pe mine nu ma prea impresioneaza, ma bucur ca suntem cu 2 tv si pot sa vad ce vreau eu.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio sa-l stapaniti sanatosi! Si eu sunt de acord cu 2 tv-uri. Alin se uita in dormitor la seriale sf( preferatele lui) sau la cine stie ce la tv( ca ne-am pus tv tuner) si eu stau in living la tv si ma uit la ce vreau si asa nu se isca discutii.
Intr-un timp era vb sa ne punem digi dar am pus piciorul in prag cand am auzit ca nu ne putem uita la 2 tv si pe canale diferite asa ca am trecut pe upc si sapt asta au venit astia de la rds si cica baga cablurile pe la sf lui august si ne gandim sa trecem la ei.

Mergi la inceput