Miresele anului 2006 (76)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Noaptea trecuta am visat ca, conduc masina lui sotzu si chiar mi-a placut la volan
Cat te-a costat scoala? Si la ce scoala ai facut? Parca mi-ai mai zis dar nu-mi mai amintesc
Restul fetelor lipsesc azi.....Chiuliti, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata'
mai ce fete harnice ...una conduce, Aly,te inteleg perfect eu azi maine am 2 ani de cand nu am mai condus...alta spala geamuriKitzy, ai toata aprecierea mea...sper sa nu ploua Bravo!!
Gio...bine ca merge masina si ca ai cu ce merge...pana la urma o sa ai tu masinutza ta, asa cum si eu visez la a mea


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Onutz dar cum de nu ai mai condus de 2 ani? Chiar, si tu ai avut emotii cand ai iesit prima data pe sosea cu carnet la activ? (intrebarea e valabila si pentru madam Kreliutz care trage chiulul la mare arta ). Azi ai program intreg la scarbiciu?

Kitzy, scoala am facut-o la Auto Rally si m-a costat 710 lei cu totul (ore legislatie, 30 de ore de sofat, taxa dosar si taxa sala examen, ca examenul se da la alta scoala, aici avand inclus si examenul care se da pe masina scolii), iar la asta s-au mai adaugat analizele (90 de lei psiho si medicale), pozele (15 lei parca), cazierul judiciar (1 leu timbru, ca l-am facut la regim normal, nici n-are rost altfel), taxa examen politie (5 lei) si taxa permis (45 de lei). 866 de lei in total. A, era sa uit c-am luat si niste chestionare de Ilioara, 13 lei, si mi-am legalizat si actul de studii, ca nu m-am putut intelege cu capra de secretara sa puna stampila conform cu originalul, cand aveam deja toate actele la dosar si m-am dus sa platesc ultima rata, am auzit-o spunandu-i la cineva ca sa aduca originalul dupa actul de studii ca-i pune stampila 'conform cu originalul' pe copie, imi venea sa-i dau in cap, ca mie mi-a zis cand m-am luat in gura cu ea, ca nu-s 'autorizati' sa faca asa ceva. In fine, cam asta a fost singurul incident cu scoala. In rest, ce sa spun, nu cred ca scoala conteaza cel mai mult, ci instructorul, pentru ca legislatia daca n-o inveti tu acasuca, n-o invata nimeni pentru tine. Daca vrei iti donez cu drag toate documentele dupa care sa inveti si nu mai trebuie sa cumperi faimoasa lor carte de 2 bani, mai ales ca ai si acces la internet, poti sa faci chestionare online cate vrei. Hai ca m-am intins ca o placinta


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ciao Oana!
Azi am dat numai cu aspiratorul prin casa si am sters praful si una, alta, geamurile abia le-am spalat dar nu se prea vede dupa ploile alea
Oricum degraba nu le mai spal, acum n-o sa stau toata ziua cu carpa pe ele.

Naspa daca n-ai masina ca uiti sa conduci si dupa-aia cand te urci la volan te trec toate apele pana iti intri in ritm.
Gio o fi la cumparaturi online? Ca ieri si-a facut curatenia. Sau o fi cu piciul in parc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy daca alapteaza nu-i duce fructe, caci nu are voie!!!
Compot se recomanda, iai si ceva iaurturi cu cereale sau normale. Nici sucul nu e prea bun.
Aly bafta la condus. aici e jale catre ora 15-16, iar vinerea...nebunie curata. Multa bafta, va fi bine!!!
Oana si eu visez la masinuta mea. din sept. raman fara, Clau va pleca de la birou, nu va mai avea masina, asa ca vom fi 2 pe Mondeo.

eu am fost in oras sa vad un spatiu pt. viitoarea mea afacere.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Unde-i Auto Rally? Si pe ce masina ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Onutz dar cum de nu ai mai condus de 2 ani? Chiar, si tu ai avut emotii cand ai iesit prima data pe sosea cu carnet la activ?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect




Aly...eu am facut scoala de soferi la Bucuresti...nu pot zice ca nu am avut emotii...dar Clujul sau Muresul mi s-au parut "parfum" comparand cu capitala

Sunt de 1 an in Germania...masina am vandut-o cu 6 luni inainte sa vin aici deoarece nu puteam conduce aici (avand rezidenta) carnetul nostru nu era recunoscut si ar fi trebuit sa fac din nou scoala de soferi care costa 700 euro...am zis ca nu are rost!

acum am inceput sa ma gandesc sa imi cumpar o masinutza...dupa ce terminam apartamentul...tragem aer in piept vreo luna...ne redresam putin financiar...si apoi incepem cautarile daca avem noroc!

Kitzy...eu nu cred ca uiti sa conduci, doar ca iti trebuie cateva zile sa te acomodezi cu masina...asa ca da-i bataie e bine sa ai permis ca nu stii niciodata cand ai nevoie


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Auto Rally e in complexul Sigma (in Observator). Scoala am facut-o pe Logan 1.4, benzina, la cererea mea, pentru ca din ala am si eu, n-avea rost sa fac pe alta masina. Mai au si alte tipuri de masini, dar eu nu m-am interesat exact de care. Stiu ca au un Volsvagen super bengos, care e al patronului, pe ala scoala e 1000 de lei parca.

Gio nu-i voie sa papi fructe cat timp alaptezi? Oare ce-o sa ma fac, ca eu nu rezist o zi fara fructe , cel putin acum, in perioada asta numai fructe as manca. Cat despre condus, iti dai seama ca doar am avut parte de trafic intens si cat am facut scoala, ca in afara de sambata mergeam de la 4, cand scapam de la servici, deci, era exact aceeasi poveste. O sa-mi treaca si emotiile incet incet, ca doar si cu scoala am avut la inceput emotii. Cred ca e normal. Acum astept cu interes sa plecam la mare, n-am avut ocazia sa merg la drum lung, si-si curioasa cum e, cum te simiti cand ai viteza cat de cat (eu am mers maxim cu 60 pana acum).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Acum astept cu interes sa plecam la mare, n-am avut ocazia sa merg la drum lung, si-si curioasa cum e, cum te simiti cand ai viteza cat de cat (eu am mers maxim cu 60 pana acum).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect




e mai misto, zic eu la drum lung, si mai simplu! Super fain ca mergeti cu masinutza la mare...
In oras e naspa traficul, si Clujul incet incet devine un dezastru la capitolul asta...dar e bine ca ai facut scoala la ore de varf, o sa vezi ca iti va fi de ajutor!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly nu ai voie fructe, ii doare burtica pe bebei. cel putin la inceput, dupa o luna poti sa incepi cu un mar, etc. eu cum am nascut iarna...eram disperata dupa clementine, tanjeam nu alta...
Citricele sunt cele mai rele, provoaca acid, si ei saracutii...
Insa, compoturi poti la greu sa bagi, nu e totuna cu fructele crude, dar...
Nici cioco nu e voie, nici cafea, nici fasole, varza, bauturi alcoolice, prajituri cu creme. Multe restrictii sunt. cel putin in prima perioada, pe urma se introduc treptat, in functie de bebe. daca face urat si are multi colici, pas, daca nu...ai liber.

La drum lung nici eu nu am condus Mondeo. e mai greu in oras, dar totusi in afara trebuie mare atebntie, caci sunt o groaza de nebuni. doamne cati am vazut!!!
daca nu ne pazeam noi...multe accindente aveam la activ.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput