Miresele anului 2006 (76)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
s-a trezit de vreo 5 ori, dar eu le dormeam[:d], Clau a fost eroul, care l-a calmat.
azi e la gradi, febra nu a mai avut, dar ne va mai face zile fierbinti pana iasa.

si eu tin pumnii pt. Aly!!!

hai ca sunt la cumparaturi pe laredoute, ca au inceput soldurile.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Buuuunnnn! Avem 2 perechi de pumni. Se mai ofera cineva?
Sigur o sa ia examenul, ca doar e fata desteapta.
Azi trebuie sa ma duc sa pun in rama un tablou, vb vine un tablou, e un afis care arata a tablou,l-am scos la imprimanta si vreau sa-l pun in living la loc de cinste sa mai coloreze putin peretii.
Si mai trebuie sa dau o fuga si pana la piata, vreau sa-mi iau strugurasi sa fac o spuma ca mi-e pofta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata si de la mine...revin dupa ce trece "furtuna" din biroul meu


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

...mai ce liniste pe aici ...tocmai acu cand revenisem cu forte proaspete.

Krelia, multimim pentru urari..doamne ajuta...ca cei prea mult nu e sanatos....si am cam inceput sa nu mai prea am rabdare!Aly...si de la mine o pereche de pumni...si astept sampania!!!
Kitzy, cum e in concediu? ce mai faci? te relaxezi?
Gio..dintisorii astia mama lor...am vazut pe Discovery un documentar despre dintii copiilor, si am inteles ca durerile la primul rand de dinti sunt atat de mari incat daca un adult ar trece prin asa ceva ar innebuni de durere...insa durerea e perceputa diferit de copii...
...dar lasa ca trece si asta Gio, problema e cu noptile astea nedormite!Un pupic pentru Marco


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ciao Onutz!
Daaaa, e foarte bine in concediu, pacat ca e miercuri deja
Cam o jumatate de zi sunt plecata de acasa, nici n-am rabdare sa stau toata ziua in casa si mai ies la o piata, la o cumparatura, azi de exemplu m-am dus sa las o comanda la un tablou si de acolo am batut vreo 2 ore centrul sa-mi caut rochitza pt nunta de sambata dar n-am gasit nimic pe placul meu, toate sunt cu corsete, cu inflorituri, paiete si margele si mie nu-mi plac astea. Si as fi vrut si ceva s-o mai pot purta dupa-aia nu s-o tin in dulap o mananca moliile. Asa ca m-am intors acasa cu mainile goale...de fapt nu chiar goale ca am fost si prin piata dupa fructe.
Cand ma gandesc ca de luni iar la lucru..offfff!!!!!
Dar la inceputul lui august va fi concediul ala mare si inca nu stim unde sa mergem. Inca asa nehotarati n-am mai fost, de obicei stiam cu cateva luni inainte unde mergem si faceam rezervarile si tot si acuma dam din colt in colt. Cred ca va ramane muntele, dar daca apare peste noapte o oferta in ceva insule ne schimbam rapid planurile
Asa am facut anul trecut: eram hotarati sa mergem in Grecia si seara tarziu s-a afisat pe net o oferta in Tunisia la 5 stele care de fapt is cam 3 si a doua zi am fost sa luam biletele spre Tunisia, deci... poate facem asa si anul asta cu toate ca mie mi-ar placea din timp sa stiu unde ma duc in concediu. Mai ramane de vazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Fetele, se pare ca n-ati tinut voi pumnii de pomana!
pentru toata lumea! De azi sunt soferitza! De maine cu acte in regula, dupa 12 ma duc dupa permis.
Am fost ingrozitor de stresata, cred ca asa tare nu m-am stresat pentru nici un examen pana acum (desi, poate nu mai tin minte, ca a trecut ceva timp de cand l-am dat pe ultimul ). Oricum, multa asteptare, care te termina. Acum incerc sa-mi revin si sa constientiez ca a trecut totul cu bine.
Felicitari Moko pentru bebel, sa creasca mare, sanatos, destept si frumos (si cu lipici la fete).
Kitzy cand te hotarasti sa faci scoala de soferi, spune-mi .
Un mare pentru toate ca m-ati sustinut, ma retrag sa ma linistesc si ne auzim maine dimineata la cafelutza.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly felicitari!!!!!!
Am stiut ca nu tinem pumnii degeabaWow, ce fain ca ai permis. Super!!!! Cred ca te chefuiesti azi.Acuma mi-ai dat si mie aripi, poate ma apuc anul asta
A fost greu? Ce te-a pus sa faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Fetele, se pare ca n-ati tinut voi pumnii de pomana!
pentru toata lumea! De azi sunt soferitza! De maine cu acte in regula, dupa 12 ma duc dupa permis.




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect




Alyyyyyyyyyyyyy vezi, ti-am spus sa nu iti faci griji...sau sa ai emotii ...totul a fost bine!!!
Ma bucur pentru tine...sa-ti stapanesti fericita permisul!!!

Soferito'
acu tre' sa dai de baut...vreo 3 zile!
...si cand vin la Cluj sa ma dai si pe mine o tura prin oras!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

'Neatza!
Vin cu de rigoare. Intr-un final am dormit si eu linistita, fara sa mai visez parcari, frane si accidente.
Oana sigur ca te dau o tura. Pana vii tu prin Cluj am timp sa mai exersez. Dupa umila mea parere, abia acum incepe adevaratul invatat. Azi merg dupa permis, abia astept sa-l tin in mana sa ma conving ca intr-adevar il am.
Kitzy nu pot sa spun ca a fost usor. Si asta din cauza ca am avut niste emotii groaznice. La sala te tine foarte mult, am fost cam 200 de persoane, am intrat in 2 sau 3 serii, eu am intrat abia in a doua serie. Pe urma pana astepti rezultatele, mori incet cu nervii. Iar la traseu, desi a fost simplu (am mers doar in linie dreapta si am facut o depasire, parcare n-am facut deloc) din cauza emotiilor nu te poti concentra cum trebuie, plus ca examinatorul (desi clar era ok omul, pentru ca m-a trecut, l-a trecut si pe cel dinaintea mea si n-a fost pus pe picat, ca altfel cred ca ne pica pe amandoi) a comentat tot timpul, parca nimic nu-i placea, din cauza asta am fost super crispata. Atata noroc ca nu mi-au tremurat picioarele pe pedale. Insa de trecut, toate trec, daca te pregatesti cum trebuie il iei. Asta e tot secretul, sa inveti si la teorie (ca degeaba, chestionarele lor nu seamana cu nimic din ce am facut eu, si vorba aia c-am facut din vreo 3-4 surse) iar la traseu, cu putin noroc, trece.
Am fost asa de obosita ieri, la 10 deja eram KO. Dar e super bine, am asa o senzatie de relash total. Acuma o sa am in sfarsit timp sa ma ocup si de alte chestii (cum ar fi curatenia pe care mi-am propus-o inainte sa plecam in concediu).
Pupilici si o zi buna si racoroasa!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Aly merci de cafelutza! Ai scapat acuma de toate emotiile
Sa-ti stapanesti sanatoasa carnetul
Azi e o zi mai racoroasa la Cluj dar e foarte bine asa mai ales dupa toate caldurile alea.
Si o veste buna: ieri a nascut nasa mea o fetita de 53 cm si 3kg
Si a scapat super usor, la ora 3 a dus-o nasul la spital si la 5.30 nascuse deja si e primul copil. Super usor a scapat, altele bietele de ele se chinuie si cate o zi intreaga sau mai mult. E foarte scumpa fetita, am vazut cateva poze, abia astept s-o vad in carne si oase.

Mergi la inceput