Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Baby Einstein am downloadat de pe Huburi sau de pe torente, urmeaza sa downloadez. Va pun pe grupul de pe yahoo fisierele torent pe care am eu de gand sa le descarc.
Cat despre RapidShare, Amma, daca te intereseaza exercitii Pilates si de alte feluri gasesti o gramada de linkuri www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=13802&st=0" target="_blank">aici.
Si ca sa nu va mai chinuiti cand puneti un link de genul celui de mai sus, exista acolo unde raspundeti o iconita ca cea pt email in outlook, pe care scrie "Introdu Email". Cand apasati pe ea se deschide o fereastra unde scrieti textu care vreti sa apara, dati ok, dupa care apare alta fereastra din care stergeti "mailto:" si scrieti adresa voastra. Cred ca am explicat bine. Am aflat si eu asta citind mamicile de ianuarie februarie, ca pe mine nu ma dusese capul sa ma uit la iconitele alea.

Ela, mamica de Thea-Ioana - 26 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Imi pare rau, nu se pot pune pe yahoo, dar daca cautati "Baby einstein" pe www.isohunt.com , le puteti alege de acolo. Eu am ales:
Baby Einstein COMPLETE Download - ALL YOU NEED - cu muzica si carti de colorat
Baby Einstein 4.03 gb cu fisierele video
Baby.Einstein.My.First.Signs.2007.DVDRip.Xvid-bIgOx - 707.38 MB
Si mai aveti nevoie de un program care descarca astfel de fisiere, gen Azureus sau BitTorrent, ce luati de pe isohunt fiind, practic, calea catre acele fisiere.
Bafta la descarcat!

Ela, mamica de Thea-Ioana - 26 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Multumesc pentru parola,mami_2007 !
Un pupic de la noi .

Oare cine e?Banuiesc,dar nu sunt sigura...

http://community.webshots.com/user/lilidana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flopici spune:

Buna seara stup!

Barbitza tremurand - am avut si noi. Dr a zis ca ar fi nervoasa si de aceea tremura. Mi-a mai zis cineva pe forum ca ar fi lipsa de ca. Dupa ce am facut o cura de 10 zile cu CA ( la recomandarea medicului) nu a mai tremurat. Deci...s-ar putea sa fie calciul...

Gabi78- patutzul se strange intr-un paralelipiped cu baza patrat cu latura cam de 30-40 cm si inaltimea cam de 75 cm. Daca ai nevoie de masuratori mai exacte te rog sa-mi spui.

Legat de suc, mie medicul mi-a zis sa ii dau pentru reglarea tranzitului. Si incep cu suc de morcovi..adaug cate o lingurita pe zi pana la 30 ml si apoi mar.Ea face kk foarte rar si sucul o va ajuta.Daca nu era aceasta problema, nu mi-ar fi recomandat.

Eu voi incepe diversificarea la 4 luni, pentru ca de la sase luni eu incep serviciul si vreau ca eu sa divesrsific si bona sa stir ce are de facut.

Martha a fost agitata ultimele zile, cred eu, din cauza deplasarii la mare. Pentru ca alta explicatie nu am. Azi si-a revenit, a fost tot copilul cuminte pe care il stiu.

Legat de jucarii, elefantul de la miniblu face minuni la noi. Si la miniblu mai exista o albinuta care urca in stup si canta in acelasi timp. Nu ma pricep sa pun poza, dar la Martha are efect , o priveste foarte atenta si vorbeste cu ea.

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nickol_f spune:

Buna,

merci martutza

barbitza tremurata - si noi o avem, adica si bebitzei mele ii trebura, dar am observat ca dupa baie si cand se cam sperie. Si Dr. mea a zis la inceput sa nu fie lipsa de calciu dar a zis ca daca nu-i tremura tot corpul inseamna ca ii e doar frig.

Mihael@ si eu zic tot completare

Nu mai pot sta, pupici

Nicol mami de Beatrice 19.04.2007

http://community.webshots.com/user/nickol_f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

BUNA!spuneti-mi si mie va rog, daca infarixul de 4 luni pot sa il fac cu 10 zile mai devreme. Vrem sa plecam la munte si nu vreau sa il fac pe acolo. Baietelul meu si el se trezeste ca la inceput sa suga, iar astazi a supt din 2 in 2 ore.

Mihai, 31 Martie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Tremurat barbie, picioare noua ne-a zis medicul ca de ce ne facem probleme unde nu sunt? Aici toti medicii zic nu ca e lipsa de calciu ci ca e sistemul nervos inca nedezvoltat. Si Amalia avea reprize de tremurat, dar de cand a mai crescut nu mai face asta, si nici eu nu am luat calciu, si nici ei nu i-am dat. Nu ii dau nici macar picaturile cu vit A si D. Pt o mai tin putin lasoare, iar pentru A beau eu suc de morcov suficient cat sa aiba si ea in laptic, plus ca ea mananca si completare cam o treime din cantitatea zilnica, si atunci mai are si din formula.

Vad ca multe mamici isi fac griji, ba ca nu doarme, ba ca nu face kk, ca nu se ingrasa... DAca bebe e voios si nu da semne de deranj, dece va speriati? In loc sa va bucurati de bebelusi, va faceti griji din 'nimicuri' ca sa zic asa... La iceput si eu am fost asa, am ajuns si la medic cu ea pt ca avea laptic pe limba, si eu credeam ca e ciuperca. CAnd am ajuns si a ras de pe limbuta ei cu o spatula si mi-a zis ca e lapte., imi venea sa intru in pamant de jena. DAca mai stateam o zi aveam sa observ ca limbuta incepea sa se curete. Si s-a curatat frumos, fara sa-i dau eu cu nimic.
Acum sunt mai relaxata, si nu ma mai ingijorez din orice. Daca doarme mult, inseamna ca are nevoie de somn, si nu vrea mancare, daca se trezeste si nu maraie, inseamna ca nu vrea mancare. Am invatat sa o citesc dupa cum se comporta, si e tare bine.

Tzunaeu ziceam ca pompez la fiecare 6 ore. Si nu mi-a scazut productia, ba chiar in unele zile scot mai mult decat de obicei. Eu sunt fortata sa pompez tot timpul ca Amalia nu suge de la san, si astfel ii dau din sticluta.

Va pupam si ne mai scriem. Acum mergem la plimbarica!

Mamica fericita de Amalia Elena
http://new.photos.yahoo.com/ibianca2003/albums/
http://new.photos.yahoo.com/ibianca2003/album/576460762390437639#page1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Riloasa, il poti face cu 10 zile mai devreme. Ideea e sa treaca cel putin o luna intre vaccinari.

Ela, mamica de Thea-Ioana - 26 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

Buna!!!
N-ati citit din urma?Am intrebat daca stiti ceva de criza e vaccinuri.E valabil pt cele de stat sau cele din comert??

RILOASA, acum vezi tu ,,cate bordeie atatea obicee''.DR mea mi-a zis ca trebuie sa treaca minim 2 luni intre vaccinuri...

ADINA si mititica ALEXIA-23.02.2007-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rianna_stef spune:

Am facut cafeaua!
Fetele multumesc pentru raspunsuri;vad ca parerile sunt impartite in legatura cu tremuratul barbitei;am sa urmez si eu tratamentul cu calciu de zece zile care l-a dat dr si vom vedea dupa.Bianca e posi bil sa ai dreptate si tu si sa fie de la sistemul nervos pentru ca imi aduc aminte ca tremura mai des cand era mai mica ,acum mai putin.
Astazi ma duc in oras sa-mi cumpar material pentru rochia de la botez;nu stiu ce sa fac cu fata,as lua-o cu mine dar ma gandesc ca e prea cald pe trei pentru ea;ma mai gandesc.
Stiti ce m-am gandit eu?Sa fac un fel de jurnal pentru daria si sa notez acolo in fiecare zi tot ce face:cat mananca ,ce trasnai mai face,ce a mai invatat sa faca...cred ca ar fi interesant pentru ea sa citeasca cand va fi mare ce a facut cand era bebe.
Fetelor inca o intrebare si gata:avem voie sa punem pastile de tantari in camera bebelusului?ca azi noapte daria a fost piscata de primul tantar din viata ei(apropo de jurnal!)si inca ceva:am facut socoteala ,la 9 saptamani daria a mancat ieri toata ziua ,inclusiv noaptea 800 ml de lapte;nu-i cam mult?n-as vrea sa se faca prea dolofana,ca-i destul ca se trage din parinti "bine facuti:(sa zicem)
ghibuadina-eu la vaccinuri sunt in plop si plopu-n aer,asa ca imi pare rau dar nu stiu ce sa-ti spun;am auzit si eu ca primul se face la doua luni si m-am dus repede la asistenta sa o intreb daca il face saptamna asta si mi-a zis sa stau calma ca ma anunta ea ;asa ca nu ma mai agit;dar nu mi-a zis nimic de nici o criza
Hai ca v-am plictisit...va doresc o zi buna cu bebelusi mancaciosi si cuminti!

Rianna_stef mamica (39 sapt)de Daria Georgiana(13 aprilie 2007)

Mergi la inceput