Bancuri cu soacre

Bancuri cu soacre | Autor: dede

Link direct la acest mesaj

Postat de mirela_hh
1.- Este īnmormāntarea soacrei mele, explica un barbat īn doliu la o procesiune funerara. Strāngānd mai strāns de lesa la capatul careia se afla un cāine, continua: - Acesta este dobermanul meu, el a ucis-o!
- O, Doamne, este oribil.....dar, totusi, spuse un al doilea barbat, n-ati putea sa-mi īmprumutati si mie cāinele pentru o zi, doua?
Īn acel moment, un al treilea barbat īl bate pe umar si-i spune dojenitor:
- Hei, respecta-ti rāndul, ce naiba!

2.Doi prieteni se īntālnesc pe strada.
- De ce esti suparat, īntreaba unul.
- Am īngropat-o pe soacra-mea.
- Si de ce esti zgāriat pe fata?
- Pai, ea s-a opus...

3.- Soacra-mea e ca ziarul.
- De ce, stie atāt de multe noutati?
- Pe naiba, apare zilnic.

4.- Ce face un socru cānd īi moare soacra?
- Deschide sticla de sampanie cu care i-a dat īn cap!

5.Īn mijlocul apei uni lac, o femeie se īneaca. Un barbat pe mal īncepe sa strige dupa ajutor. Un pescar aflat īn apropiere vine īn goana si-l īntreaba ce s-a īntīmplat. Barbatul īi spune:
- Omule bun, īti dau 100 $ numai sa o salvezi pe nevasta-mea, ca se īneaca!
- Pescarul accepta, se arunca īn apa si scoate femeia teafara pe mal.
- - Acum da-mi suta de dolari, spuse pescarul.
- - Pai cum sa-ti spun, am crezut ca-i nevasta-mea, dar m-am īnselat, iar tu ai salvat-o pe... soacra-mea!
- - Asta mi-e norocul, spuse pescarul scotīnd portofelul. Spune-mi cīt naiba īti datorez...

6.ginerele isi surprinde soacra cu bicicleta
-Unde pleci cu bicicleta,mama-soacra?
-La cimitir.
-Si bicicleta ,cine o aduce inapoi?

7.Doi amici intr-un bar:
- Ba, am auzit ca a murit soacra-ta otravita!
- - Da ma, s-a muscat de limba!

8.Socrul mare se intoarce obosit de la carciuma, intra in casa si in capul scarilor isi intalneste ginerele. Fara multe cuvinte socrul ridica mana dreapta , o indoaie sub forma literei "S" , roteste palma din incheietura maini si se uita intrebator la ginere. Acesta fara un cuvant ridica ambele brate si gesticuleaza ca si socrul.
Si acum traducerea gesturilor:
socru : e acasa vipera ?
ginerele : sunt acasa amandoua

Postat de Oana_B
Un american se duce la Ierusalim in vizita la Mormantul Sfant cu nevasta, copiii si soacra si intr-una din zile, soacra-sii i se face rau si moare. Incepe omul sa se intereseze sa vada cum e treaba cu decesul pe teritoriul altei tari si i se spune ca daca vrea ca femeia sa fie ingropata in Israel il costa 500 USD, si daca vrea sa o inmormanteze in America costa 1500 USD, oficialul explicandu-i ca diferenta sunt costurile de transport si alte formalitati. Tipul sta cateva momente pe ganduri si spune:
- Vreau sa o inmormantez acasa;
- Dar e o diferenta de 1000 USD, zise oficialul;
- Nu conteaza banii, raspunde americanul;
- Inseamna ca ati tinut tare mult la soacra dumneavoastra de nu va uitati la bani, comenteaza oficialul cu admiratie;
Dupa un moment de gandire americanul spune: "Nu e vorba de asta, dar am auzit ca cu multi ani in urma a mai murit unul aici si dupa trei zile a inviat".

Postat de Reliana
Fiul īsi aduce sotia acasa la parintii lui, pentru ca nu aveau destui bani sa-si cumpere apartament la oras, si pāna sa-i puna pe toti la un loc s-au hotarāt sa stea la sat!
Eh, pai cum sunt nurorile, educate si inteligente, Ileana noastra incearca sa-si "delimiteze" terenul si incepe o conversatie prieteneasca cu soacra.
Din vorba īn vorba fetele noastre descopera o multime de puncte de interes comune si incep a glumi si a conversa de parca s-ar fi cunoscut de o viata!
Din senin, socrela se potoleste din rās si-i spune Ilenei:
- Auzi, tu, pari fata buna si n-as vrea sa ne suparam una pe alta, uite am si io niste doleantze: cand mi-o sta nodul de la naframa pe parte dreapta sa stii ca trebuie sa fie ograda curata/; cand mi-o sta nodul de la naframa pe stanga atunci tre sa fie si ograda curata si animalele si pasarile hranite/; si cand mi-o sta naframa pe mijloc atunci e bai mare, ograda, animalele, casa toate sa fie tip top si pe tine sa nu te vad in fata ochilor!
- Aha, pai bine atunci, zise Ileana, ca uite am si io o conditie: Daca ma vezi cocotata in mijlocul patului, cu tigara aprinsa, cu cafeaua dinaintea nasului, ca-mi fac unghiile si ca am parul pe bigudiuri... sa stii ca ma doare-n c...r de nodurile matale!!!


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia spune:


Suuuper!

Delia si Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Mey, DD, asta era mai devreme inchis, vrei sa iti ridici nr. de mesaje?
Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaruth spune:


Ce bine ca pe la DC sunt oameni cu simtul umorului!

Dana si Iubirea ei, Oana-Ruth

Mergi la inceput