pareri , sfaturi

pareri , sfaturi | Autor: banbolota

Link direct la acest mesaj

fetelor bine v-am regasit nu ne-am mai vazut de o caruta de vreme tin sa va anunt ca mai am putin si termin divorul apoi partajul mai vedem oricum asta e despartirea cu acte cea normala sa facut de vreo cativa ani in fine ce a fost a trecut acum un pas inainte problema este ca astept sa se termine divortul sa-l pot lua pe fimiu in vacanta in italiaacum o saptamana am fost vreo 5 zile la mare amandoi ne-am distrat pe cinste acum trebuie sa incep munca si trebuie sa ma intorc in italia nu pot sa-l iau acum cu mine pt. ca taicasu nu e de acord ,e adevarat ca o data ce el a renuntat la copil de buna voie si este incredintat mie pot sa-l iau cu mine fara acordul lui?astept pareri.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Initial creeata de banbolota
e adevarat ca o data ce el a renuntat la copil de buna voie si este incredintat mie pot sa-l iau cu mine fara acordul lui?astept pareri.



Dupa ce ai o hotarare de divort ramasa definitiva si dupa ce hotararea este legalizata, nu-ti mai trebuie acordul lui. Te sfatuiesc insa sa nu-i dai sotului (adica fostului...) cu tifla pe acest subiect; nici nu se cade, in primul rand, iar mai apoi, daca se incordeaza, te mai tine doi ani in tribunale, cu apel, recurs...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns banbolota spune:

multumesc ,nici nu am de gand sa-i dau cu tifla exsotului pentru ca el nea dat cu tifla primul de 2 luni un bip nu ia dat copilului sau sai trimit un kg. de cirese ,cu toate ca santem vecin noi cu el si actuala facem piata in aceeasi zona la aceeasi piata,se gaseste cu noi si trece pe partea cealalta e dureros si rusinos.oricum multumesc de sfat.

Mergi la inceput