Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (52)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
nu am reusit sa citesc tot din urma, dar am vazut ceva poze... cu Kara cea draguta la piscina, cu Denis smecher si tunsulici si cu motanul frumos de la mare (hai.... ai noroc ca nu se vede marea in fundal in pozele noi.... ca altfel.....)
fetelor am si eu o serie de intrebari:
1. biscuiti.... de care? pot sa ii dau biscuiti simplii, cu gluten de la alimentara? sau tb biscuiti speciali pt ei? pot sa ii dau sa rontaie intre mese? da cineva?
2. ce sa fac ccc cu constipatia???? face niste pietricele.... de ma imbolnavesc efectiv cand desfac pampersul!! sa nu va mai spun cat se chinuie el pana le face!! azi dim a plans 1/2 de ora la mine in brate pana a reusit sa faca vreo 15 bilute de kk! para ii dau in FIECARE dimineata! help!! pls!
acu' cu lapticul meu.... stiu ca daca suge mai putin produc mai putin. eu spuneam de "pastrat" pt seara, adica seara la culcare sa il alaptez, ma gandeam eu ca doarme mai bine noaptea daca ii da mami sa pape san si ma simte asa aproape de el. dar oricum tot eu ii dau si bibe, asa ca deocamdata vom continua cu acelasi meniu. astept sa ma duc la pediatra sa vad ce spune de inlocuirea celei de-a treia mese.
cat despre iaurt, ariadna eu stiu ca e voie de la 9 luni. dar .... mai astept rasp fetelor!
cat despre nectarine si mie mi-a spus pediatra ca am voie sa ii dau.
madaluta bine ati revenit.... super pozele!
dianarus sanatate baietilor si tie!
dandusa ce ai facut la examen??? bem... de bucurie sau de suparare? hai de bucurie ca merge mai usor pe gat! nu ziceai ca azi dezvalui surpriza???!!
va pupic!

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

a_deju, dia... ce model e scaunul de masa pe care l-ati luat? chicco si mai cum il cheama...sa ma holb si eu dupa el ca deja nu se mai poate, a devenit urgenta nationala..

Beatrice (13.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns avdanaarhire spune:

Laura, am vazut pozicile cu Dani Dani din iunie ... super poze! super flacau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

LAURA,dupa cum ziceam mai sus ...Para e o solutie.cel putin la mine.dk ii dai fructe,scuze k nu am retinut,incearca.si cu biscuitii,eu inca nu ii dau dar o sa ii iau din aia speciali ptr copii.

georgiana mami de Elisa(15.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

vazut poze cu Denis tunsulica(ii shade tare bine) si filmuletz cu zara (care vasleste cu linguritza)

laura, asiza, somleac nu au primit minge la premaman si nici n-am gasit pe cineva cu care sa discut de vreo comanda ... mai incerc zilele astea

laura
, ia te rog biscuiti speciali de bebe... aia din comert au zahar si o gramada de e-uri si alte cele ... macar aia de bebe, chiar dc sunt din aia cu gluten, stii sigurca sunt buni pt bb... nenea capraru zice ca-i poti da sa rontaie, da' eu parca nu i-as da... se poate ineca cu farmitzelele de la ei, si sunt f uscati, ii pot ramane pe gat


Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

dandusa - ceva vesti? bem?

dianarus, magarushii sa le treaca rpd

chinico, sincer habar n-am cum se numeste modelul, ca io nu l-am gasit pe net, prima oara l-am vazut in magazin ... oricum e bun si de entertainment dc shefa nu manca, pt ca oana vorbeste de zor cu broastele alea .. nu stiu ce-si tot povestesc, da' e clar ca-mi tin fata de la mancare... oare din cauza lor nu manca Oana legumele?

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

laura, incearca sa-i reduci sau sa-i scoti cerealele o perioada dc kk e asa tare .. sau sa-i dai cereale de orez cu porumb

iaurt si eu stiu ca dupa 9 luni, iar de broccoli a intrebat cineva si eu stiu ca dupa 8-10 luni, dr recomanda amanarea introducerii lui din nu stiu ce motiv... dc gasesc unde am citit, va spun

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by chinico

a_deju, dia... ce model e scaunul de masa pe care l-ati luat? chicco si mai cum il cheama...sa ma holb si eu dupa el ca deja nu se mai poate, a devenit urgenta nationala..

Beatrice (13.12.2006)



chicco polly double phase cu broaste ... huh, e bine?

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

Ariadna, multumim de urare!

Dia, si pe mine sa ma ai in vedere pentru mingea buclucasa !

bogdana, scumpica foc Zara!

danutz, pale lau pentru problemele cu care te confrunti..da, trebuie sprijinita femeia, daca are asa fiu ingrat, macar voi sa o ajutati, ca merita, ca a fost si ea mama pentru puii ei candva, dar unii "copii" uita asta...

desiree si bebe Octavian

pozici Octavian;varsta Octavian;slideshow fulguletz;
Ploaie de stele;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

salutare,
terorista doarme somnul nr. 2 - ala lungu - sper sa pot raspunde si eu la cateva fete.

si eu stiu ca iaurtul se da dupa 8 luni si se recomanda sa incepi cu cel facut in casa.
la fel si brocoli - tot dupa 8 luni - daca a acceptat conopida - se prea poate sa-l accepte si pe asta cu succes.
biscuiti - eu i-am luat pentru dupa 6 luni - cu gluten - sunt super uscati si ii raman in gat chiar si i n m u i a t i in fructe - asa ca am incercat cu biscuiti fara ou - facuti in casa - ii plac ceva mai mult - dar pot spune ca am incercat si petit beure - si astia ii plac cel mai mult. Stiu ca au ce au in ei - ii dau o singura data pe saptamana - cate doi in fructe. Cereale nu accepta in fructe - asa ca ... nu dati cu rosii.

dandusa - ceva rezultate??? Mai bagam vre-o majoreta?
laura bea Dani ceai? Ia fa-i ceai de fenicul - dar din seminte - la o cana de 200 - pui 20-25 seminte si torni apa fiarta - lasi 5 minute si il pui in sticla lui la racit. Sau mai poti sa-i faci laptele praf in acest ceai - deci in loc de apa - folosesti ceai de fenicul. Noi suntem renumite in parc pentru partzurile care le trage Kara datorita feniculului. Kk e ok - mediu. Incearca.
in loc de a treia masa - poti incerca tot fructe, sau fructe cu branza calcica, fructe cu biscuiti, orez(cu lapte praf) cu mere coapte, sau altfel de fructe.
dianarus78 sanatate la toti trei.
madaluta si eu vreau detalii legate de masina, cum s-a comportat Darius pe drum, etc. si FAINE POZE!!!
danutz tinem pumnii sa se rezolve cumva.
asiza hai ca s-a animat forumu - baga mesaje - ca noi nu ne plictisim.
daphna cum ai preparat brocoli? Fara emotii la vaccin - tinem noi pumnii!

cam atat - fug sa mai pun ceva poze.


Miro si Karina Ioana (3 noiembrie 2006) I,II,III,IV,V,VI,VII, - Botezul Karinei - filmuletze Karina www.dropshots.com/new.php?userid=121067&cdate=20061201&cimg=0" target="_blank">1,www.dropshots.com/Mirona1" target="_blank">2
am o nepotica talentata si o burtica in amintire

Mergi la inceput