Impresii din timpul.. si de dupa..SUPERDIETA(cap7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

'Neata, fetele!

LIDIA - Pai, gata!
Intru si eu.
Eu am de dat jos vreo 6 kg, dar nu prea am timp sias incepe cu varianta B ca sa fiu sigura de rezultat.

Hai, acuma ziceti-mi! Stimulati-ma!

In cat timp ati dat jos si cat?

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by miria_cristina

'Neata, fetele!

LIDIA - Pai, gata!
Intru si eu.
Eu am de dat jos vreo 6 kg, dar nu prea am timp sias incepe cu varianta B ca sa fiu sigura de rezultat.

Hai, acuma ziceti-mi! Stimulati-ma!

In cat timp ati dat jos si cat?

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."



Esti in listutza

Sa ne dai mai multe date despre tine .

Daca te uiti cu atentie in listutza ...sunt acolo multe finaliste de schema A ..inca nu avem nici o finalista de schema B ..
dar vom avea in curind .

Schema A ...tine 6 saptamini ..si daca te uiti mai sus pe pagina ..
vezi si tu cam cite kg au pierdut fetele in decurs de 6 saptamini ..
sau numara floricele din dreptul fiecareia ..e mai simplu

LA CIT MAI MULTE POSTARI SI KG DATE JOS

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)/.../www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Cum a fost si cum este voinicul meu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Am 170cm inaltime.
De 2 saptamani sunt la dieta si am slabit 2 kg. Adica, de la 61kg acuma am ajuns la 58kg.
Vreau sa ajung la 52-53kg pentru ca este greutatea la care eu ma simt bine si pot imbraca orice.
Eu m-am ingrasat din vara trecutade la niste anticonceptionale si asa am ramas. N-are legatura bebeul. Pentru ca cele 30kg luate in plus in sarcina, le-am dat jor in primul an de dupa de cantaream mai putin decat inainte de-a ramane.

Ce sa maizic despre mine ca nu stiu?



Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Fetelor... asa de greu merge invatatul... pe toate le fac pe dos, nu retin nimic!
Maine am examen. Partea buna este ca va fi test grila, dar nasol e ca profa asta a facut grilele astea atat de incalcite...

Astept sa vina mama, cu mancarica: ficat de vitel la gratar, salata de verdeturi si cirese... mmm, deja mi-e foame. Am mai papat az telemea slaba si o rosie.

Azi, fiind libera, dimineata am facut cam jumate de ora de Pilates pentru burtica. Ar trebui sa ma apuc sa fac in fiecare dimineata miscare. Am citit ca grasimile se ard cel mai bine cu miscare dimineata pe stomacul gol... ma mir cum de nu am auzt io pana acuma despre asta.

Miria_cristina - bun venit in clubul nostru. Cu coordonatele tale sunt sigura ca iti ajunge varianta A. Eu tin varianta B. In primele 4 saptamani am slabit 5 kg, si de atunci tot stagnez de cateva saptamani la 68. Daca as fi tinut alta dieta - renuntam de mult. La superdieta nu renunt pentru ca simt ca ma ajuta sa imi schimb in totalitate stilul de alimentatie - si asta urmaream deja de multa vreme.

Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'
www.sosdogs.ro" target="_blank">ADOPTA UN CATEL
www.chitarist.ro" target="_blank">ROCK&JAZZ PENTRU CONNAISSEURS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Aaaa! Sunt nascuta pe 17 aprilie 1975.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by gabi_j

Fetelor... asa de greu merge invatatul... pe toate le fac pe dos, nu retin nimic!
Maine am examen. Partea buna este ca va fi test grila, dar nasol e ca profa asta a facut grilele astea atat de incalcite...

Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'
www.sosdogs.ro" target="_blank">ADOPTA UN CATEL
www.chitarist.ro" target="_blank">ROCK&JAZZ PENTRU CONNAISSEURS



Iti tin pumnii ...sa fii inspirata .."la grile"..

BAFTA MAXIMA

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)/.../www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Cum a fost si cum este voinicul meu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

LIDIA - Am inceput de astazi SUPERDIETA!!!!
Sa ma treci in listutza.

Si poate imi mai zici retete numai din legume ca nu stiu. Adice, pentru prima saptamana.

Astazi am mancat amestec de legume calite in teflon si cu sos de rosii condimentat cu toate mirodeniile de prin casa.
Si o conserva de ananas fara zahar.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Bine v-am regasit!
Revin si eu cu un feed-back dupa 2 luni de cand am incheiat superdieta!
Am castigat ceva la cantar, am cam 65,5, dar am mancat ciocolata la greu, bere zilnic, gratare de porc, carnati, mititei, ca un porc! Plus prajituri cu fructe din gradina proprie.
Sunt incantata ca nu am pus prea mult la loc, mai ales ca daca luam 2 kg, dupa 2 zile reveneam la greutatea initiala.
Sunt tonica, imi place de mine, dar...mai am nevoie de vreo 6,7 kg, date jos, pt ca sa am tupeul sa ma dezbrac pe plaja.
Asa ca azi am inceput si eu din nou superdieta, mi se pare cea mai buna, detoxifica bine si rezultatele sunt foarte bune, si se mentin mult timp!
Azi am mancat salate si cirese.
Lidia, te rog, trece-ma si pe mine la luptatoare!
De data asta, ma intereseaza mai mult detoxifierea, si apoi scaderea greutatii. Asa ca, fetelor, sunt martor ca functioneaza! Aveti si pozele noastre, prima promotie de 1 Mult curaj si succes!

Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

'Neata la o

Marilena12 ....sa fie adevarat ???



LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)/.../www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Cum a fost si cum este voinicul meu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by miria_cristina

Si poate imi mai zici retete numai din legume ca nu stiu. Adice, pentru prima saptamana.

Astazi am mancat amestec de legume calite in teflon si cu sos de rosii condimentat cu toate mirodeniile de prin casa.
Si o conserva de ananas fara zahar.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."



Pentru prima saptamina ..pe linga legume si fructe ...MULTE CIUPERCUTZE ...
tin bine de foame ..au si proteine (de buna calitate )
Fara ele se rezista destul de greu in prima saptamina .

Si iata si o reteta ..pe cit de simpla ..pe atit de delicioasa

CIUPERCUTZE LA CUPTOR
Intr-o tava maricica se pun multe ciupercutze ..
cu piciorusul in sus..se pun citeva picaturi de ulei de masline..
si citeva picaturi de zeama de lamiie ..in fiecare palariuta ..
dupa citeva zeci de minute in cuptor..sunt GATA ...si sunt o bunatate

ANANAS ..cel mai recomandat ..cel PROASPAT ..are o multime de substante care vindeca si detoxifica

Iata un meniu de SUPERDIETA (de sezon)

MD : 1 cafea(optional),1/2 de ananas proaspat, 1 grapefruit,1 portocala,1 kiwi
Gustare : 2 mere
Prinz : o salata mare de varza cu rosii(varza, rosii, marar,2lingurite de ulei de masline, otet de mere )..si multe ciupercutze la cuptor
Gustare : 1 portocala
Cina : 1/2 de ananas si cirese (cite incap )

Ce parere ai ???? Il incerci

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)/.../www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Cum a fost si cum este voinicul meu?

Mergi la inceput