Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

Rebiana27 nu scrie pe cutie? ca pe cutiile de humana si topfer (doar atat am lecturat pana acum) scrie ca 1 este pana la 4 luni, 2 - incepand de la 4 luni, s.a.m.d. oricum nu e musai sa-i dai 2 de la 4 luni fix, poti incepe cu 2-3 zile mai devreme sau mai tarziu. am inteles ca nr 3, in general, ar contine fructe, si ca s-ar da de la 8 luni (parca) si multi copii nu-l accepta, asa ca se merge tot pe nr 2.



mami de Matei Stefan 12.03.2007

poze botez - 20 mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Ioana nu specifica pe cutia de lapte, scrie doar ca se da de la nastere. Dar gandesc ca la un moment dat trebuie sa trec pe NAN2 si nu stiu eu cand. Oricum NAN este doar 1 si 2. Poate mai sunt fete care folosesc sau stiu si ma dumiresc ele. Multumesc oricum !

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)
Poze, Varsta lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

Rebiana, Nan 2 se da de la sase luni, cel putin sora mea asa a facut , dar cand l-a schimbat binenteles ca a facut mofturi...
o voi intreba si iti spun mai exact

Kmi & Timeea - 4 martie 2007
PAPUSICA NOASTRA -2luni
TIMEEA LA 3 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Kmi, pentru raspuns. Te rog intreab-o pe sora ta daca a dat treptat sau a introdus dintr-o data, de a facut mofturi. Ca si eu am un cusuros...

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)
Poze, Varsta lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabdyd spune:

eee, un nou tip de sarbatoare,
La multi ani! Cria si Roxanici pentru anii de casnicie.
De Nan 2 , nu stiu cum trebuie, dar am o prietena care a trecut la el de la 3 luni.
Adormitul si noi suntem cam lenese, nu prea adoarme singura, seara dupa baie daca e obosita adoarme la san. si doarme pana pe la 3-4, sau asa cred eu ca nu mai aprind lumina sa ma uit la ceas, o iau ii dau sa suga, de obicei adorm si eu langa ea. apoi se mai trezeste pe la 6 fix, si de atunci mai des, pana pe la 8-9 cand trebuie sa o schjimb, sa o las putin cu funduletul gol, etc., dupa care s-ar putea sa se culce singurica.
Si eu o mai adorm cu mangaiatul pe frunte.
Se mai intampla ca atunci cand e prea obosita si se maraie sau plange de oboseala, sa trebuiasca sa o legan putin, asta e, am ajuns inevitabil si aici. decat sa o las sa se chinuie si sa planga mult...
ma consolex la gandul ca in burtica erau leganati tot timpul cand noi mergeam.
, ma duc sa nascocesc un mod de a ne sarbatori printre baita Riannei si tabieturile Juliei.

Fetelor, eu de doua zile nu mai am televizor, pe motiv de stricare, si e asaaaa bine. Nu mai sta Julie toata ziua cu ochii in el, nici tacsu cand vine acasa , eu oricum nu ma uitam. Julie redescoperit jucariile si eu sunt incantata. Sper sa nu aiba tati timp sa il duca la reparat asa curand, ca altul nou... am sa ma opun categoric .

Diana, mami de Julie 14.11.2003 si de Rianna 15.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabdyd spune:

a, am uitat sa spun ca ii dau gluconat de calciu de trei zile si intr-adevar a cam facut diaree.

Diana, mami de Julie 14.11.2003 si de Rianna 15.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Fetelor, daca vreti sa va inveseliti, luati de cititi aici: http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=60962 . Sa nu cititi cand doarme copilul ca eu am trezit-o pe a mea chicotind de una singura .

Ela, mamica de Thea-Ioana - 26 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Super mortale Ela! Si eu sunt fana a forumului respectiv! Si abia astept sa postam si noi propriile noastre experiente!

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)
Poze, Varsta lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna seara la stup!

Hai ca va pierdusem...de` capitol nou..io recunosc cu cititu` sunt putin in urma ...da` promit sa recuperez...

Ma inscriu si io la casatoriti in iunie...mai exact pe 5 iunie am implinit 2 ani de la casatorie si 4 de cind suntem impreuna...da` noi am sarbatorit duminica la botez... ca marti sotu meu a uitat cu desavirsire...

Ieri am reusit si io si am ajuns la control, ca au trecut aproape 8 sapt....in concluzie: sunt bine, operatia arata bine, scurgeri mi-a zis ca e posibil sa mai fie de la firele de pe interior, am voie sa merg la inot si la kineto..dar fara abdomene, cel putin pina la trei luni si la am primit ok...aku sa vedem cind imi fac io curaj

In rest bebelina e bine...isi revine si ea dupa party-uri

Adormitul in timpul zilei...pe unde apuca, adik in brate imediat dupa masa si de akolo o un in patutul ei, pe pat in dormitor, pe canapea sau afara in scaunul de masina sau carut...nu tine de fiecare data...da` de cele mai multe ori...iar noapte intot deauna in patutul ei, dupa baita papam si apoi o punem la ea in patut ca mai e treaza sau nu, eventual o mai mingiiem un pic sau dam drumul la carusel.

Pupci
Roxygeo si Teodora Maria (13.04.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Ela, mi-a prins bine link-ul , eram asa obosita si sacaita, dar am citit un pic si m-am distrat
Astazi Stefi n-a dormit aproape deloc si m-a terminat, trebuia sa stau numai langa ea, sa o amuz.

ElenaGiulia, iti raspund si eu cu intarziere, fetita mea are colturile interioare ale ochilor putin vinete, daca nu intrebai tu nici nu observam. O fi avand vreo insemnatate? Poate asa sunt astia mici de-acum, cu cearcane inca din burtica .

Gabdyd, mie imi vine uneori sa stric eu TV-ul , ca e mare pierdere de vreme cu el.



Mihaela cu Stefania (19.03.2007)

poze Stefania

am 2 luni

Mergi la inceput