Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (16)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Natalia macar primul pas e facut, ca a constientizat. Acum urmeaza sa ia si masuri un pic mai drastice decat renuntatul la desert (ar trebui sa faca si putina miscare). Eu am tras chiulul si de la gatit, doar maruntisuri (un snitzel, un ficatzel la tigaie), ca specialitati fac mai mult in weekend si acum am avut nunti, deci am luat o pauza si de la asta, iar sapta viitoare suntem in concediu, iar chiulesc . Lasa ca recuperez dupa. Tu oricum trebuie sa ai grija cu efortul acum.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

`neatza fete prajiturese!


eu ma laud cu prajitura krem a la krem pe care am reusit in sf. s-o fac de-abia acum,cand am ajuns si eu acasica in Romania.n-am pozat-o din pacate,dar a fost delicioasa,ne-am lins pe deshte,cum s-ar spune:-D singurul inconvenient a fost ca.....a fost putiiinaaaaaaa.

acum am si eu o intrebare:am de gand sa ajung zilele astea,sper,la wilton.stiu ca s-a mai discutat,dar n-am timp sa caut,asa ca as vrea sa stiu cum se ajunge exact pana acolo.de la Cocorul ce fac,pe unde o iau,ca nu vreau sa bajbai.



I've gt you under my skin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Ortansa, bine ai venit in Ro! Ti s-a parut putina prajitura? Dar citi mincai ati fost pe linga ea?
La magazinul minune ajungi simplu, o iei pe strada Calarasi la deal, cu KFC de la Unirii in dreapta ta. Dar mergi pe stinga strazii. Imediat cum se face o straduta spre stinga (ar fi cam vizavi de kfc). Ai sa vezi vreo 2 florarii, si imediat dupa ele e magazinul, are in vitrina figurine de torturi de nunta, si scrie Comex parca pe geam. Ai sa vezi ca e usor de ajung. Sa ne zici ce ti-ai cumparat de acolo.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze
Implinita la 30 de ani
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Pentru ca a trecut perioada greturilor si pentru ca vom avea niste prieteni in vizita,astazi o sa fauresc Krem a la krem. Sper ca n-am uitat cum se face.Daca o fi asa o sa va stresez cu intrebari.



Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Miha, bine ai revenit cu forte proaspete la faurit dulciuri! Probabil ai facut deja prajitura, nu ai nevoie de instructiuni cum se maninca? Sau asta tii minte?

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze
Implinita la 30 de ani
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Din cate imi aduc aminte...parca cu amandoua mainile...

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

quote:
Originally posted by Balbina

Ortansa, bine ai venit in Ro! Ti s-a parut putina prajitura? Dar citi mincai ati fost pe linga ea?
La magazinul minune ajungi simplu, o iei pe strada Calarasi la deal, cu KFC de la Unirii in dreapta ta. Dar mergi pe stinga strazii. Imediat cum se face o straduta spre stinga (ar fi cam vizavi de kfc). Ai sa vezi vreo 2 florarii, si imediat dupa ele e magazinul, are in vitrina figurine de torturi de nunta, si scrie Comex parca pe geam. Ai sa vezi ca e usor de ajung. Sa ne zici ce ti-ai cumparat de acolo.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze
Implinita la 30 de ani
Lucrusoare pentru bb2



Nati,mersi de explicatii,bine ca te-am intrebat,pt ca altfel m-as fi dus tocma' la Cocorul,cand el(magazinul) era exact la Unirea.

m-am dus,m-am holbat,prea multe n-am luat.am luat un set de carioci de care-s fff dezamagita pt ca nu pot scrie cu ele pe pasta mea de zahar:-( sunt uscate,cand scriu zgarie si deformeaza ,intr-un cuvant yeak.:-(oricum,cred ca le mai fac o vizita,acum stiu ce gasesc,desi preturile sunt cam piperate.

Natalia-asa-i,pe langa krem a la kremu' meu au fost cam 8 mancai:-D data viitoare o sa iau in consideratie si aspectul asta




I've gt you under my skin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Ortansa, sa stii ca si mie mi s-au parut preturile cam mari, eu ma duc acolo ca la muzeu, de fapt, incerc sa evit magazinul, alfel imi fac inima rea ca nu pot sa-mi cumpar tot ce-mi doresc, sau macar o parte.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... numai ca e si foarte scump.
Poze
Implinita la 30 de ani
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Taty spune:

Buna fetelor!
Pe 2 august e ziua piticei mele si vreau sa ii fac un tortulet ca sa poata papa si ea. Am zis ca o sa folosesc blatul de pandispan cu portocale iar la umplutura ma gindeam la mere facute putin la foc si apoi mixate (Mariuca nu mesteca inca papa), dar credeti ca o sa stea umplutura? Nu o sa fie moale? Sa ii adaug ceva?
Aveti alte idei de umplutura?
Multumesc!


Tatiana siMariuca (02.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Taty, mi se pare grozava umplutura de mere pentru un tortulet de copii. Poti varia densitatea piureului de mere, in functie de cantitatea de fructe. Eventual, mai adaugi un pic de amidon si mai tii pe foc, amestecind, pina se ingroasa.
Ca alta idee, poti face o crema de brinza dulce, cu vanilie si bucatele de fructe.

------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Implinita la 30 de ani
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput