Mamici de iulie-august 2007 (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Am uitat sa ma remarc cu saptamana mea 35 incheiata... deci de azi oficial incepem sapt.36

am schimbat si semnatura...
de ramas eu tot scad pe 36 din 40, dar eu stiu de fapt cat a mai ramas?
oficial stie DOAMNE-DOAMNE si cu bebe... eu habar n-am... iar doctorul poate eventual si el sa isi dea cu presupusul... asta pe 8 iunie, cand merg la consultatia mea lunara de rutina.

mai citesc si va mai scriu, nu asa am zis?
ah, mi-am amintit, dl.alkaida merita felicitari muuuuulte asa incat le adaugati si pe ale mele dna.simo?
si am mai citit si de dna.agri.... de multe ori nu primim raspunsuri decat de la persoane cu care ne-am obisnuit sa interactionam... deh' uneori nu ni se potrivesc parerile, alteori umorul... dar in general eu zic ca aici se mentine o atmosfera calma si placuta pentru fiecare. Problemele grave nu cred ca au ramas nerezolvate sau ma insel?
si mai am o 'problema' de rezolvat cu dna.Andicu ... e problema personala dom'le dar sper sa nu-mi iau multi bolovani in cap ca o postez pe forum... stii cumva o reteta de pregatit naut? adica un naut bun-bun, nush cum e mai bun, cineva mi-a spus ca e f.bun copt, doar ca nu stia reteta pt.ca ea a mancat dupa ce l-a primit gata preparat... si era preparat de niste turci. Acum, poate fiind in Constanta, unde locuiesc si f.multi turci din cate stiu eu... ai mai mare tangenta cu ei decat eu cu ei.



karligutza, sapt.36 si-o burtica ROZ ... ... BOMBON ...

bai za uei!
karligutza, karligutza, dar mai nou i se spunea buldozerul! (stiti filmul cu Piedone, da?)
au mai ramas 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Hello!

Ce harnicutze sunteti mai fetelor! Si la scris si la treburi de "duamne". Eu am avut zi de calcat si de facut papa, dar nu va spun ce am gatit sa nu va fac pofta.

Jadi chiar maine sarbatoriti si casatoria? Ce fain 2 in 1...Noi facem abia 2 ani pe 2 iulie. Poate nasc atunci sa am si eu 2 in 1 de sarbatorit .

Carmena ai Andutzy sa va traiasca baietei. Tare frumosi amandoi !

Andreea saptamana 36 Radu Stefan
POZE
nunta noastra 2 iulie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

cine a zis ca dupa ce nastem nu o sa mai avem timp de forum?
ia uitati-va un pic la mamica de iedutzi... eh'? ce-ati observat? ca e ca o albinutza! or poate experienta isi spune cuvantul? oricum observ ca de cand a iesit din spital ne scrii de zor mai Gabi mai... ne iubesti in mod egal ca si pe iedutzii tai? ne simtim onorate eu cel putin da. Stai sa vezi cand or incepe mamicile la primul bebe (ca si mine de altfel) sa bombardeze nu numai patul cu somn, ci si forumul cu intrebari pt.ca vor fi muuuuulte necunoscute in ecuatia mami+tati=bebe nr.1



karligutza, sapt.36 si-o burtica ROZ ... ... BOMBON ...

bai za uei!
karligutza, karligutza, dar mai nou i se spunea buldozerul! (stiti filmul cu Piedone, da?)
au mai ramas 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

asa... si LA MULTI ANI dnelor Gabi si Jadi!!! va apropiati de nunta de aur, nu-i asa? mai e un pic... stati asa, ca vin si eu din urma, eu am doar 3 anisori in domeniu, dar pan'la 50, cum spuneam, mai e un pic

karligutza, sapt.36 si-o burtica ROZ ... ... BOMBON ...

bai za uei!
karligutza, karligutza, dar mai nou i se spunea buldozerul! (stiti filmul cu Piedone, da?)
au mai ramas 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Gabi, Deni felicitari pentru nr de ani de casnicie! Sa fie cat mai multi si buni.

Io gata, nu mai fac din astea cu mers tot orasul pe jos, am ajuns acasa mai mult moarta decat vie. Sper sa nu ma apuce si pe mine contractiile ca atunci vad eu

L-am trimis pe iubi sa-mi ia ventilator dom`le ca nu se mai poate!

Oana demential cu Amigdala si Polip. Tocmai citisem un articol ca romanii au inceput sa mai renunte la numele desprinse din telenovele si sa revina la cele traditionala romanesti.

Multumim inca odata pentru laudele aduse printului consort, stiu ca-i al meu si de aia il laud, dar mi se pare o treaba extraordinara ca reuseste sa aiba media peste 9 in fiecare an invatand totusi intr-o limba straina pentru el. Slava domnului ca-i place ce invata!

Simona 31+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

M-am intors.

Fetelor nu stiu daca e pe sistem nervos sau nu insa eu azi m-am trezit la 10 iar la 12 eram iar in pat si am dormit pana la 2,30 si tot ametita si lesinata ma simt. Sa fie doar de la anemie?

Tami mersi pentru sfaturi am sa merg si eu la boots ca fructe mananc oricum si tot constipata sunt.

Bun venit la noi Tami, si mai este o fata noua, ultimul post la cap trecut, merg sa-l copiez si il pun aici.

Gabi stiu ca esti putin ingrijorata dar sunt sigura ca va creste iedul mic in greutate.

Fetelor nu vreau sa par desteapta dar nici aici nu se da supliment la bebe daca vrei sa alaptezi. Adica te intreaba ce planuri ai si daca vrei sa alaptezi te pune sa il tii la san cat mai des si asa vine laptele. Nu ii da nimeni nimic altceva. Iar bebeii au rezervele lor si nu mor de foame in primele zile, eu asa am si citit.

Karliga vreau pozeeeee



Luna 30 sapt+
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623" target="_blank">Adelise Raluca
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036" target="_blank">Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

scurt si eu sa va salut!
am citit tot intr-o rasuflare, am uitat jumate...
felicitari celor cu vesti bune, celor care au nevoie de incurajari!

o seara placuta!!!

Iulia 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Buna!sunt o vitoare mamici si as vrea sa ma alatur voua pt a afla lucruri noi si pt a da sfaturi daca imi este permis.Am DNP 10 iulie.mai este un pic si nici noaptea nu mai dorm ma framanta atatea si atatea ganduri.


Ia uite ce-am gasit, postat de monikuta la cap trecut.

Gabi si Jadi multi ani fericiti.

Oana esti tare cu numele.

Luna 30 sapt+
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623" target="_blank">Adelise Raluca
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036" target="_blank">Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

[hi]

Nu a nascut Valen?ca n-am avut timp sa cetesc din urmapoate maine!

Luna, ce-s cu tobele alea pe acolo?

Plec sa deretic prin casa un picut!

A, am fost sambata la babycomfort si am vazut leganusul ala la 1,3 mil.Este frumos dar :
1. e prea jos, cca un metru si poate sa ii indese Victoe lui bb firimituri de paine daca vrea [:-))))]
2. are niste suruburi puse aiurea in dreptul capului si picioarelor si trebuie portejat bb sa nu ii intre in moalele capului, DF!
3.este mult mai lat decat credeam eu, asa ca ma mai gandesc

Ile 34 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 06 sapt.
www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Paste 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witchy_witch spune:

Cineva propunea capitolul trecut sa vorbim de botezuri... cine si pe unde il face, la ce varsta, cat costa meniul si la ce cost va fi totul, etc.

Nu stiu daca s-a discutat deja despre asta, dar ar fi interesant sa facem un sondaj pe tema asta. Eu ma ingrozesc ca toate restaurantele au meniuri de peste 35-40 Euro chiar si la botezuri, doar pe mancare. Pai in stilul asta mai bine mergi la unul de lux si dai 60 Euro de persoana, dar stii ca ai totul inclus, si decoratiuni, si tortul, si o gramada de altele.

Voi v-ati gandit la botezuri? (imi cer scuze daca pic ca in lapte si s-a vorbit deja, atunci va rog sa imi dati si mie un link catre capitolul respectiv.

sapt. 28 cu maricel in burtica

Mergi la inceput