urme de pasi in nisip....

urme de pasi in nisip.... | Autor: Elena

Link direct la acest mesaj

Am gasit povestioara asta zi si m-a impresionat foarte mult, asa ca mi-am zis sa v-o dau si voua s-o cititi. Nu stiu de ce, dar citind-o m-am gandit in special la aspirantele care au trecut sau trec prin momente grele incercand sa aiba un copilas care sa le lumineze viata..

Cu drag,
Elena
-----------------------------------------------------
Urme de pasi in nisip

"Am visat ca murisem. Dumnezeu si cu mine mergeam unul langa altul, lasind doua seturi de urme de pasi in nisip. La capatul drumului m-am uitat in spate sa mai vad odata toate urmele de pasi pe care le-am lasat in viata. Am observat ca in momentele usoare si placute ale vietii mele erau doua seturi de urme de pasi in nisip, dar in momentele grele ale calatoriei mele in aceasta viata era doar o singura urma de pasi. L-am intrebat pe Domnul: " Doamne, am crezut ca tu o sa fii alaturi de mine toata viata mea, atat in momentele bune, fericite, cat si in cele grele, dar vad ca in timpul momentelor grele este doar o singura urma de pasi. De ce ?" Dumnezeu mi-a raspuns: "Copilul meu, am fost cu tine tot timpul calatoriei tale, dar in momentele grele Eu am fost cel care te-am tinut in brate."

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Violeta spune:

Me enervezi!!!!!!!! Ma faci sa lacrimez dimineata!...

Violeta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

quote:
Originally posted by Violeta

Me enervezi!!!!!!!! Ma faci sa lacrimez dimineata!...

Violeta




Draga Violeta,

sa stii ca si eu am bocit cand l-am citit azi dimineata...Mi-am dat seama cat este de adevarat !!! De multe ori suntem furiosi pe El si il tot intrebam "unde esti ACUM cand am nevoie de Tine ???"... si de fapt El este acolo, langa noi, plange impreuna cu noi si ne tine cu dragoste in bratele Lui...

Cu drag,

Elena&Laura

Este mai important sa fii bun decat sa ai dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutz spune:

Frumos ! Si ce bine a picat azi, cand nu prea sunt in apele mele ! Multumesc, Madi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala spune:

multumesc mult Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaM spune:

Foarte frumos....sa stii ca nu-mi umplu sufletul cu multe chestii...dar asta chiar mi-a mers la inima si acolo o sa ramana...


Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta spune:

Draga Elena,
acum ca am bocit binisor, sa-ti smulg si eu un zambet...
De curand,cand necazurile si problemele de nerezolvat imi dadeau tarcoale si ma indoiam de credinta mea, mama (o femeie super haioasa), imi zice: Barbosul ne iubeste pe toti la fel, numai ca e barbat si nu intotdeauna stie cum sa-si arate sentimentele... Plus ca vin sarbatorile si trebuie sa te impaci cu El!...Amin!


Violeta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

quote:
Originally posted by Violeta

Draga Elena,
acum ca am bocit binisor, sa-ti smulg si eu un zambet...
De curand,cand necazurile si problemele de nerezolvat imi dadeau tarcoale si ma indoiam de credinta mea, mama (o femeie super haioasa), imi zice: Barbosul ne iubeste pe toti la fel, numai ca e barbat si nu intotdeauna stie cum sa-si arate sentimentele... Plus ca vin sarbatorile si trebuie sa te impaci cu El!...Amin!


Violeta






Elena&Laura

Este mai important sa fii bun decat sa ai dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:



multzam fain Elena
päpä

Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reliana spune:

Vai, ca de multisor nu m-au mai atins faze din astea, si asa suntem noi oamenii, tre sa ne loveasca ceva în cap, sau sa dam cu capul de pragul de sus pt a-l vedea pe cel de jos!

Multumesc Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Am citit de muuult tare parabola asta... E a Sfantului Augustin. M-a impresionat si acum ca si atunci cand am citit-o prima oara. Ce bine ca mi-ai amintit-o....

Adela & bb Julia

Mergi la inceput